Kolja (1996)

Svěrák je majster láskavých komédií a vždy sa už dopredu teším na každý jeho tvorivý počin.

Solino (2002)

Klasický príbeh dvoch bratov, dobrého a horšieho. Celé obalené scenériou šesdesiatich rokov v Taliansku a Nemecku. Príbeh pekný, no dopredu som vedel ako sa skončí a to nemám rád. Navyše scény s kinom mi veľmi pripomínali iný taliansky film, na ktorého názov si teraz neviem spomenúť a ten vo mne zanechal o dosť lepší dojem..

Pevnost Apačů v Bronxu (1981)

Policajná klasika s Paulom Newmanom. Veľmi naturalistické, bez príkras, plus kultové scény so žiletkou a " pusťte bratři domú". V tých časoch jeden z mála dobrých filmov ktoré išli v TV.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Všetko totálne uveriteľné, dej odsýpa jedna radosť. Herci fantastickí, z násilia sa vám robí zle lebo je reálne. A navyše čaro exotiky. Čo viac si môžete priať.

Koloběh "života" (2006)

Na Baraku sa to nechytá ani zďaleka.. Úvod nuda z USA v podobe čiernych "looserov", Mexiko si už ani nepamätám, vyzdvihnúť môžem akurát týpka z Tokia, ktorý ma zaujal svojou úchylkou v mange. Nejako to prešlo celé vedľa mňa..

Mikrokosmos (1996)

Hmyz je moja slabosť a tu ho môžete vidieť naozaj zblízka. Ale treba byť vyspatý lebo tieto zábery dosť uspávajú :)

Půlnoční vlak (2008)

Vinnie Jones sa fakt hodí len na takéto úlohy, ale na druhej strane je v nich perfektný. Niečo na spôsob Dannyho Treja :). Záver pôsobivý, nevedel som ako sa to skončí až do posledných minút. Kto má rád husté mordovačky si príde na svoje.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Treba vidieť! A čím väčšie plátno tým lepšie.. Pre dokumentárnych nadšencov povinná jazda.

Balzac a Švadlenka (2002)

Nádherné scenérie čínskych hôr prepletené takmer rozprávkovým príbehom. Až na to, že sa to dialo aj v skutočnosti a myslím omnoho tvrdšie. Ázijská poetika má čosi do seba a takmer vždy ma vtiahne a pohltí, aj keď sa k nej chcem postaviť skepticky.