Nikde v Africe (2001)

Príbeh židovských utečencov do Afriky cez 2.svetovú vojnu ma zaujal najmä hereckými výkonmi malej Reginy a jej matky. Pozitívna bola aj nefalšovaná radosť zo života obyčajných domorodcov.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Keď som pred rokmi prvý krát videl Beana v scéne v kostole, pochopil som pojem "zomrieť od smiechu".

Vracenky (1990)

Výborný film bez rušivých momentov. Vôbec netuším, prečo som ho ešte nevidel na obrazovke verejnoprávnej TV. Prednosť majú zrejme tupé seriály a Superstar..

Cosby Show (1984) (seriál)

Musím podotknúť, že nie som žiadny veľký priaznivec seriálov. Mám rád napätie, akciu, zlé konce. A napriek tomu som videl každú časť Cosby show. Tá rodina ma načisto dostala a nedbal by som stať sa jej členom aspoň na týždeň.Pri poslednom dieli som mal slzy na krajíčku. Moja druhá rodina odišla do nenávratna..

Síla odvahy (2008)

Remeselne zvládnutá, x-krát premletá téma z 2. svetovej vojny. Marceau v hlavnej úlohe dobrá, Heindrich dostatočne záporný, mučenie tak akurát, aby neurazilo. Pozrieť a zabudnúť. Ak to takto bolo v skutočnosti tak zjem papuču :)

Rallye smrti (2008)

Asi taký pôžitok ako keď sa pozeráte niekomu cez plece, ako sa hrá Burnout Paradise. Radšej si to zahrám sám.. Zvyšok pozri Djkoma.

Wrestler (2008)

Počul som o tomto filme samé chvály a možno preto som trochu sklamaný. Rourka mám tak silno zafixovaného z 9 a pol týždňa, že mi trvalo skoro tretinu filmu kým som si na tú zmenu akotak zvykol. Aronofsky zaťal sekeru vysoko už pri Requiem za sen. Ťažko držať latku každým filmom. Tento komorne ladený príbeh sa mi videl pridlhý, trošku ošúchaný a keby hlavný predstaviteľ nebol tak dobrý, v polovici to vzdám..

Funny Games (1997)

Des.. Tak má vyzerať tento žáner.

Metropolis (1927)

Je to film z roku keď moja stará mama mala 6 rokov a teraz má 89!! Natočený bez zvuku. A napriek tomu znesie porovnanie so súčasnými výpravnými filmami aj čo sa týka efektov, odhliadnuc od myšlienkového posolstva.. Z tej doby som videl len Krížnik Potemkin a humorné kúsky Chaplina a spol., no Metropolis vo mne zanechal najlepší dojem. Právom sa stal inšpiráciou desiatkam ďaľších tvorcov filmového umenia.

21 gramů (2003)

Perfektná skladačka z výbornými hereckými výkonmi. Zanechalo to vo mne podobný pocit ako Crash. Treba vidieť viac než raz.