Zelená kniha (2018)

Rozprávka pre dospelých má v prvej polovici fakt skvelú atmosféru. Úplne vás pohltí Amerika 60 tych rokov. Postupne však sklzuje až do vôd skoro gýčovitých. Viggo v tejto vypasenej podobe mi pripomenul De Nira v Raging Bull . Celkovo je to síce nadpriemerný film, no percentá mu pribudli najmä vďaka Oscarom..

La Tragédie électronique (2014)

Síce psi vyjú a karavána ide ďalej, no bojovať proti hlúposti a chamtivosti sa aj tak musí..

Chvění (1990)

Po 27 rokoch som to videl znova a film nič nestratil zo svojej kvality. Najmä práca kamery je skvelá. Skrátka sa to dá pozerať aj po rokoch..

BlacKkKlansman (2018)

Spike to poňal menej extrémisticky a viac udieral na strunu tým inteligentnejším. Čiže ja som spokojný :)

Archa světel a stínů (2018)

Myslím, že to bol oveľa väčší zážitok pre tvorcov filmu ako pre diváka. No nostalgické zábery ešte zlatej éry objavovania Afriky, života domorodcov a pláne plné zvierat tú hviezdičku navrch plným právom prihodili. Nehľadiac na množstvo hodín mravčej práce v strižni a pri úprave storočných materiálov..

Uštknutí, bodnutí, smrt (2017) (seriál)

Snahu autorom uprieť nemožno, ale nič nové sa fanúšik prírodopisných filmov nedozvie.. Pre nováčikov dobrý prehľad jedovatých živočíchov.

Nikdy nezestárnou (2018)

Celý čas som rozmýšľal, či to použijem ako dejepisný materiál pre mojich žiakov. No kým to nebude predabované tak zrejme nie. Sám som mal problém sa sústrediť aj na rýchle titulky aj na obraz. Ako celok je to vystavané veľmi dobre, bez nejakého prikrášľovania, no ako v závere konštatovali veteráni vojny - civil tomu nikdy neporozumie..

Maturita za školou (1973)

Z nudy som prepínal kanály a ostal som na mladom fešákovi, ktorý mi pripomínal niekoho známeho z dávnych čias. A hľa - Milan Orlowski ako herec. Dopozeral som aj vzhľadom na staré zlaté časy, keď namiesto mobilov držali adolescenti v rukách pivo a gitaru..

Bohemian Rhapsody (2018)

Je nad slnko jasné, že toto nie je skutočný príbeh, ale dobre a pod kontrolou všetkých žijúcich aktérov urobená pocta skvelému spevákovi. Neskĺzlo to do pátosu, postavy vybrali vcelku verne a muzika Queenov zahladila všetky vrásky..

Sweeney Todd (2006) (TV film)

Prišlo mi to ako neskorostredoveká inscenácia..