• Pohádka

Naši furianti (1937)

Další z verzí známé divadelní hry a opět povedená.

Poutníci (1995) (TV film)

Opět směska dvou příběhů, ale na to že je to jen pro TV, tak budiž.

Hodina obrany (1991) (TV film)

O tom, jací jsme byli. Při některých pasážích se mi ježily chlupy na rukou. doufejm, že již nikdy nic podobného nezažijeme. Pan Sovák je velice sugestivní.+++Nový koment 30092016-Pan Sovák je zde excelentní, což se nedá říci o scénáři. Ale budiž, jako vzpomínka na doby minulé to jde. Konec se mi zdál zbytečně useknutý.

Stopy zločinu: Alibi jako řemen (1983) (TV film)

Dobří herci, zbytečně moc postav.+++++++ Absolutně nikdo tu nevysvětluje souvislosti, nebo jsem to prospal. Dá se na to dívat, kvůli hercům. Kvůli obsahu již méně.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Pan Lipský prostě umí. Toto je zase jedno z jeho mistrovských počinů, který baví snad celé generace. Bohužel je škoda, že scéna s vysvětlením toho vzkazu je tak hloupě ustřižená. Myslím v té ředitelně či sborovně. Těšil jsem se, jak se budou všichni tvářit a ono nic. Pan Sovák řekne, že ten papírek vidí prvně v životě a střih. No není to škoda? Taková nahrávka na smeč! Takže musím odečíst deset procent.

Smích se lepí na paty (1986)

Trochu statické a "bezdějové". Film jede prakticky po dvou liniích. Ale je dobrej.

Kufr plný nadějí (1978) (TV film)

Film točený jako propagace proti kouření?? Né, to byl jen vtip. Dobří herci, krásná hudba, agitačka, budiž hodnocen kladně.

Hop - a je tu lidoop (1977)

Náhodou je to legrace a člověk si vzpomene na dobu komunistů. Povahově jsme se nezměnili, takže film má stále co říci.