• Pohádka

Nesmiřitelní (1992)

Ono se to sem tam zvrhne v nudnou kecačku, co bylo kdysia tak. Přesto je to film, který má grády a rozhodně patří do té vyšší kategorie.

Tanec s vlky (1990)

Já vždycky jen závidím tu samotu a ten klid. Pak ještě koně, vlka a další věci. Méně už závidím divákovi, který musí v kině čučet čtyři hodiny. S mou páteří bych to nedal. Zajímavé na tomto snímku je, že je zdlouhavý, ale přesto nekoukám na čas. Nu, více nemám co dodat a moje hodnocení snad hovoří za vše.

Kapsy plné dynamitu (1971)

Já nevím, western a v něm auta a motorka. I když už tehdy existovaly, v pořádném westernu nemají co dělat. A politika? No, tím se jen pokazilo to, co už pokažené bylo. Mimo tyto věci mi lezly na nervy zbytečné retrospektivy. Na druhou stranu, zase se mi líbily scény efektně skloubené s hudbou a některé další, kterým se dalo zasmát. Některé jsem zase nepochopil vůbec, a aby se tak stalo musel bych si to pustit znovu a na to nemám chuť. Například to s tím vláčkem. Kluk jej nechá stát u vrat a má to snad vypadat tak, jako že je v něm výbušnina. Výbuch však jde zevnitř a vrata vyrazí směrem ven. Takže chybí kus filmu, kde tam někdo ty nálože dává? Nebo jsem to přehlídnul? No, to je jedno, dávám slabší průměr.

Noční motýl (1941) odpad!

Pro mne zapovězený film mou maminkou. Viděl jsem ho až hodně pozdě, ale nikdy ne dokonce. Takže až nyní. Nesnášel jsem jej kdysi, a nic se nezměnilo. Paní Vítová je otřesná a nevím co na ní ti chlapi vidí. Všichni pyskují na červenou knihovnu, ale toto nic jiného není. Pro toho kdo má rád takové filmy jistě pošušňáníčko, ale já to dávám do té nejslabší a nejnudnější kategorie.

Paklíč (1944)

Nechápu proč něco tak skvělého nebylo uváděno v televizi. Každý rok opakovali stejné kraviny a tohle ne. Proč? Já jsem se dobře a hodně bavil. Tento snímek nikdy zapadnout neměl.

Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec (1962) (TV film)

Pan Tyl tam té politiky tedy nandal a nebojím se napsat nakydal hodně. Tahle pohádka že měla zaujmout dětského diváka? To asi ani omylem. Já bych dal všechny body jen hercům, tedy minimálně čtyřicet určitě, ale nakonec, mohli ty role odmítnout. Do téhle politické hry nikdo lézt nemusel. Navíc je to zbytečně roztahané, mohlo se to vejít do klasické stopáže a klidně i kratší. Ty vsuvky tam také byly zbytečné. Prostě suma sumárum se mi to skoro vůbec nelíbilo a nebýt super obsazení, asi bych to vypnul.

Evil in the Woods (1986)

Chvílemi mi to připadalo jako dokument. Proč tahle šílenost vznikla, věru nevím. Ale jistě si i toto veledílo najde své diváky. Já dávám jen dvacítku za pokusy o gore v závěru, který byl vskutku nechutný. Ale už jsem viděl větší krváky. Nu a občas jsem se i zasmál.

Unwelcome (2023)

Tak tohle mělo ten nejpitomější začátek jaký může film mít. Baba na WC si dělá těhotenský test. Pane Bože za co. Pak si asi stokrát hladí břicho a nuda vrcholí. Pořád se tam jen kecá a kecá a nebýt toho, že scénárista nechal zmizet Roryho, bylo by to na usnutí. Tak tam přece jen ten záhadný prvek dostali. Na tu neskutečnou nudu však dávám deset procent za záběry v lese a dalších deset za to mírné a lehké gore v závěru, ke kterému ovšem počítám i postavičky skřítků. No dobrá, tak ještě deset za hudbu, což máme, podtrženo sečteno sakumprásk třicet skřítků, chá chá.

The Evil in Us (2016)

Nebylo to nic zvláštního. Já se naštěstí vrhnul všem zdejším spoilerům, takže jsem fakt netušil o co go. Ta druhá větev, tedy jako filmová odbočka s tím pátráním a detektivem byla dost zbytečná. Herci se nesnažili, protože neměli proč, závěr je ve tmě, takže je to tak na usnutí. Ale dvacku dám.

The Evil Woods (2007) odpad!

Ten uřvaný John mi lezl řádně na nervy. Jinak se tu celý film nic neděje a pokud něco, tak je to jen zdání. Tím je vlastně zabitý celý film. Ten je tak jak tak udělaný nějak amatérsky a myslím, že i ti by to zmákli lépe. Dvě holky které ukázaly prsa sice potěšily, ale to bylo jediné plus celého tohoto filmu. Zabitý čas.