• Pohádka

O velkém nosu (1983) (TV film)

Krátká pohádka o domýšlivosti a servilnosti. Není to tu, bohužel, nijak moc zdůrazněno, což je možná chybka. Herci však byli dobří v mezích papundeklu, takže nevidím důvod nedat čtyřicet, protože podruhé to nemusím.

Drobínek (1970) (TV film)

Drobátko zbytečně nastavovaná kašička , ale dívat se na to tak nějak všeobecně dá. Nuda to není v žádném případě, ale někdy to prostě působí takovým mdlým a roztahaným dojmem. Pasáž kde nějak Franta přemluví hobry, aby šli ke králi a sloužili mu chybí, nebo jsem to přehlídnul. Tento hrdina mi dokonce na konci filmu vadil, když se bál jít na seno s Mančinkou. No, celkové resumé je slabší čtyřicítka. 30 %

Já to tedy beru, šéfe...! (1977)

Jedna z mých TOP komedií, kterou si pustím minimálně jednou do roka. Skvělí herci a legrace až na půdu. Jedna z klasických filmových taškařic pana Schulhoffa.  90 %

Neobyčejná třída (1964) odpad!

Banda mladých dívek řve skoro půlku filmu. Chybí tomu příběh a pevné režijní vedení. Alespoň to tak vypadá. Zasmál jsem se asi dva krát, nebo spíše pousmál. Nemá to čím zaujmout, je to bezduché. Docela jsem se těšil na konec. Takže pro mne hodně podprůměrný film.  10 %

Bigbug (2022)

Nuda jako hrom, ale dvacítku dám za některé nápady, které malinko pobavily. Ale jinak jsem to už ke konci začal zrychlovat. Nevím jak koho to může pobavit, ale snímeček si jistě své příznivce najde.

Silvestrovská překvapení (1992) (TV film) odpad!

No na to, že je zde můj oblíbenec pan Wimmer to nestálo za nic. Akorát se tam všichni hádají a vyčítají kde co. Tohle já za komedii nepovažuji.

Rytmus 1934 (1980) odpad!

Dialogy a písničky. Pro mne nejhorší kombinace, navíc mi tento hudební žánr leze na nervy. Herci také nic moc, takže jsem se nudil a nadával sám sobě, že na to koukám. Ale kvůli panu Kostelkovi…

Muck (2015) odpad!

Pokud už se náhodou něco děje, je to ve tmě, popřípadě to bliká. Rychlý střih k tomu to doráží, takže jsem z toho neměl vůbec nic. Pár hezkých bab to nemohlo zachránit. V ději to přeskakovalo, logika tomu chyběla úplně. Prostě „film“ naprosto k ničemu.

12 Hour Shift (2020)

Je super, že jsem se dozvěděl až z netu, že šlo o komedii. Z filmu jako takového jsem to jaksi nepoznal. Zasmál jsem se tuším jen jednou. Bylo to sice takové veselejší se zajímavým zvukovým pozadím, ale že bych se nějak bavil, to tedy rozhodně ne. Jde o nudný film, kde snad jen poslední dvacet minut má břink. Jenže to už asi každá divák sladce spinká.         10 %

Dobaaraa (2022) odpad!

Po půlhodině jsem pochopil, že jde o vykrádačku filmu, který jsem již viděl, ale nevím název. Ani nemám čas to hledat. Takže jsem to jen přefičel a konstatoval, že se to moc nelišilo. Pro mne bohužel moc zdlouhavé a nudné.