• Pohádka

John Wick: Kapitola 4 (2023)

No, můj předpoklad se naplnil. Už není nových nápadů, tak se pucují ty staré. Například s odměnou za Johnovu hlavu a tak podobně. Přesto se tu sem tam něco nového mihne. Místy jsem to už bral jako komedii, protože ty nesmysly už byly opravdu hodně okaté. I když tu je již dosti negativ, přesto musím přiznat kvalitní filmařinu a dobrou zábavu.

Balónová pohádka (1987) (TV film)

Velmi dobrá a legrační pohádka, kterou kazí jen pan Eben, a to dost. To prostě není herec. Už v tom seriálu „Kamarádi“ mi moc neseděl. Má se držet toho svého přihlouplého prozpěvování a nefušovat hercům do řemesla. Jen proto nemohu jít u tohoto snímečku do nadprůměru, ačkoli bych rád.

Ariadnina niť (1992) (TV film) odpad!

Silné kafe i na mne. Tohle přece nemohlo děti bavit. Marně přemýšlím, za co dát nějaké plus a napadá mne jen těch pár pokusů o efekty. Za ty peníze to být lepší ani nemohlo. Proto jsem s napětím čekal konec a byl jsem strašně zvědav na to, jak udělali obludu Mínotaura. Tedy, čekal jsem všechno, třeba jen blbou loutku na provázku, ale to, co jsem viděl… V čase 8:39 je řečeno jasně a zřetelně každých sedm let, ne devět, jak je správně.  10 %

Armáda lupičů (2021)

Sice mnohem slabší než volné pokračování, ale i přesto velmi dobré. Hlavně ta krajina ve Švýcarsku. Hlavní hrdina mi moc nesedl, a těch pár hluchých míst také být nemuselo. Ale jak jsem již napsal, nebylo to špatné. Bavil jsem se a teprve při druhém sledování přeskočil ty tuším dvě nudná místa. Hudba na vysoké úrovni a tím nemíním jen tu pana Wagnera.

Archa bláznů aneb Vyprávění z konce života (1970)

No, toto hodnotit to je zase na oprať. Na jednu stranu plný počet za ty herce neherce, asi tedy z Dřevěného divadla, ale na druhou stranu absence děje a spousta filozofického žvatlání. Takže obrovská nuda. Těžké rozhodnutí, ale ta nuda převažovala. A protože hodně, tak dávám hodnocení nižší s tím, že to podruhé to již vidět nechci. Nu, a protože jsem občas popojel, mělo by to být na nulu. Ovšem to by si snímek přece jen nezasloužil.

Ahmed a Hazar (1990) (TV film)

Příšerný zpěv mezi některými scénami. Celkově nic moc, ale zase nutno uznat, že to bylo něco nového a neotřelého. Jen za to dám tu dvacítku.

Mazaný Filip (2003)

Skvělé hlášky doplněné vizuálními gagy, to je něco pro mne. Přesně takové mám rád. A když se tu obbjeví narážky na jiné filmy, zde například na „Limonádového Joea“, nebo „Maratonce“, tak pro mne není co řešit. Dávám však jen devadesát, protože mi občas vadí koncepce. A ty dlouhé písničky si mohli také nechat od cesty. Přesto mne tento filmík vždycky pobaví, i když poprvé to tak nebylo. Poprvé to byla tak na čtyřicet procent. Netuším, proč. Ale podruhé už to má těch avizovaných devadesát procent.

Rodinka (2010)

No, beru to tedy na milost, ačkoli jsme poprvé spíše zuřil a nehodnotil. Podruhé jsem se občas pousmál a nyní jsem se na to podíval naposledy. Konstatuji, že když to nesrovnávám se seriálem, dá se na to jakž takž dívat. Jako inscenaci tomu tedy dám tu třicítku s tím, že občas se zasmát dá. Ale skutečně jen občas a v žádném případě to nesmíte srovnávat.  30 %

Neohlížej se, jde za námi kůň! (1979)

Snímek spíše pro děti. Být majitelem toho pozemku, tak bych toho kluka s motokárou zliskal a vyhodil. Na filmík se dívat dá, pokud od něj neočekáváte moc. Je to takový klasický průměr, ani ryba ani rak. Mini roličku zde má i Zora, která pak se ještě někde ve filmech mihla, ale už asi není možnost je vidět.  50 %

John Wick 3 (2019)

Pořád stejná úroveň, i když zde se to snaží již jít trochu do hloubky. Nedá se říci, že by to snímku čert ví jak prospělo. Ovšem choreografie akčních scén je opět na skvělé úrovni, to se uznat musí. Jenže diváka bezděky napadne věta „to už tady bylo“ a tím film jaksi ztrácí na zajímavosti. Přesto ještě těch šedesát procent dám.