• Pohádka

Jak namalovat ptáčka (1980) (TV film)

Nudné a hodně pomalé. Možná by to mohlo bavit holky v pubertě, ale tak se mi zdá, že ani ty ne. Knihu jsem nečetl a nemíním, takže dám dvacítku je té mladé kočce, ale víc dát nechci a nemohu. Musel bych to zbytečně nadhodnocovat a to se mi vůbec nechce.

Sokolovo (1974)

O dvě třídy lepší než „Zbraně pro Prahu“. Když už o nic tak o titulky ve filmu. Rozhodně už to vidět nemusím, ale zde přece jen tu dvacítku dám, minimálně za scény bojové vřavy. O hercích se raději nezmiňuji, dělali co museli. Ale ani tak to nezahodili.

Abbott and Costello Meet Frankenstein (1948)

No jestli tohle měl být humor… On to vlastně nebyl ani horor, ale něco mezi čert ví čím. Přece jen však musím přiznat pár dobrých scén a poměrně napínavý závěr. Nedá to sice dohromady více než třicet bodů ze sta, ale myslím, že i to je na osmé pokračování stále stejných hlavních postav až moc. A navíc mi ti dva, Abot a Costello vůbec nepřirostli k srdci. Nejsou mi ani sympatičtí.  30 %

Hudba z Marsu (1955)

No, soudruhovalo se až na půdu. Hudbu ve filmu nemusím, ale zde se s tím nějak počítalo, že. Přesto jsou zde legrační scény, tedy, ne že by jich bylo nějak moc, ale vyskytly se. Dosti těžko se mi to hodnotí, ale přece jen to nemusím vidět vícekrát, takže to strčím do škatulky slabšího průměru.

Dva kluci v palbě (1983) odpad!

Tak já jsem chtěl dát dvacet za záběry na přírodu, ale vojáci zpívající si na hlídce nedaleko nacistů mne donutil k tomu, abych nedal ani ň. Stejně to nemělo žádný děj a byla to nuda k uzoufání.

Cesta na Mars (1918)

Nu, co dodat k tak starému dílu, které se v polovině filmu láme v červenou knihovnu. Naštěstí ne nějak ostře a moc, ale ten motiv love story tu je a naprosto zbytečně. Tak mohla být tato sci-fi věcička o to zajímavější. Bohužel ji proto hodnotím v podprůměru.        30 %

Počítání oveček (1981) (TV film)

Malý rozjívený fracek, drzý až na půdu si dělá v nemocnici co chce a lidi tomu fandí. Já ovšem ne a tak jsem k tomuto filmu víceméně kritický. Sice uznávám, že je natočený profesionálně a herci to zvládli na jedničku, ale ta malá krůta mne vytáčela celý film.

V našom meste býva Gulliver (1989) (TV film) odpad!

Tak nevím, zda by tohle bavilo prvňáčky, kterým je to určeno. Dospělý si z tohoto snímku asi neodnese vůbec nic. Tedy alespoň já ne. A musím se přiznat k přejíždění. Mne z celého filmu zaujali jen čeští herci. Ale hodnocení jim dát nemohu, protože se tam moc neukázali.

Ohnivý máj (1974) (TV film)

Mne to tedy skoro vůbec nebavilo. Nevadilo mi, že je to točeno jako televizní film, ale to, že se tam tolik intrikovalo, že jsem to musel jet podruhé, abych se alespoň trochu v tom mumraji orientoval. Takže za mne dostávají dvacítku herci, a to je ode mne vše. Víc nedám.

Osvobození Prahy (1975) odpad!

V první půl hodině zazní jen pár českých vět. Pokud pan režisér nevěděl, že se na film bude dívat pokolení, které nemělo němčinu povinnou a ruštinu už vůbec ne, tak je mi ho líto. Ve všeobecné rovině, pokud režisér nezařadí titulky když se mluví cizinsky, není to člověk na svém místě a u mne skončil. Kdyby to bylo pár vět, no dobrá. Ale zde byl německy a rusky skoro celý začátek. Takže ať je zbytek filmu jakýkoli, už nyní má mínus šedesát procent. V druhém díle se také nikdo s titulky neobtěžoval a tak si to strčte někam. Chtěl jsem dát alespoň dvacítku za bitevní scény, ale nedám ani to. V závěru mne zaskočilo tvrzení, že druhá světová válka začala v Praze.