• Pohádka

Pouta (1961)

Nevím, zda ohodnotit herce, protože zápletka filmu je něco tak tupě banálního, že to snad ani není pravda. No, ale myslím, že pan Lukavský si to zaslouží. On ten stupidní scénář nepsal.

Smrtící přítelkyně (1986)

Svěží dílko pana Cravena. Není to trhák, ale nemá hluchá místa, tedy alespoň ne moc, pár drobných efektíků, jednu gore scénu (ta s míčem) a zdá se mi, že se na to dobře kouká. Sam hrála vcelku pohledná herečka, takže…? Nu, dávám, co dávám a to nepočítám krásnou vzpomínku na VHS kazetu s pruhy v obraze a trojím dabingem.

Všemocný (2011) odpad!

Blbina až to hučí. To že bylo sci - fi??? Jděte do háje. Jakási droga, spousta keců z velké části o obchodu a spekulacích a nic jiného. Nudil jsem se naprosto šíleně a nemohl se dočkat konce. Skoro sto minut zbytečně pro…ých.

Až na krev (2007) odpad!

To byla asi zkrácená verze Dallasu ne?? A taky pokus napodobit dva snímky (hádejte které), když je tam prvních skoro patnáct minut bez mluvení. V každém případě jsem ty kecy o naftě vydržel poslouchat tři čtvrti hodiny a sáhl po rychloposuvu. A dobře jsem učinil, protože nuda to byla úděsná. Co jsou platní dobří herci, když je děj stále totéž s malými odbočkami. Ne, tohle opravdu nebylo pro mě a pokusím se příště těmto paskvilům vyhnout. Snad jen hudba stála za to, ale mohla být někdy jinak načasována. Na sto padesát minut je to ale velmi málo.

Boty plné vody (1976)

Tak první povídka velmi dobrá, líbila se. Smysl druhé mi zůstal nadobro utajen. To snad psal silně ožralý člověk, nebo co. Třetí povídka má na rozdíl od předchozí alespoň děj, když už nic jiného. Celkově se i herci snažili, takže sice podprůměrný, ale snad koukatelný filmík na nedělní dopoledne. Podruhé netřeba.

Kohout plaší smrt (1961)

Hodnocení sníženo za to, že půl filmu není nic vidět, za pomalý děj a za vcelku dost hluchých míst. Přesto jsem se dodíval do konce a chvílemi se i bavil, zejména při pasážích soudruhů. Takže jsem chtěl dát za dvě hvězdy, ale za ten naprosto idiotský konec, kdy vlastně nevím co a jak a kdo, hodnocení snižuji.

Tereza (1961) odpad!

Obyčejné krimi, bez vzruchu i nápadu. Dodíval jsem se do konce jedním okem a byl jsem rád, když konec konečně přišel.

Krajina smrti (2014)

Nu, proč ne. Pokud si mlhavě vybavuji Apokalypto, tak bych řekl že na podobné úrovni. Zde je jen velká a nepřehlédnutelná chyba hluchých míst, kdy se diskutuje na různá témata. Bohužel těchto scén je tu více než dost, takže za ně hodnocení moc a moc dolů. Souboje muže proti muži mají velmi dobré aranžmá a herci jsou naprosto dokonalí, jejich ksichty a jazyky opravdu stojí za to. A nakonec, podle mne to mohlo být kratší.

22 výstřelů (2010)

Pro mne tedy dost zklamání. Ty vykecávačky mi pily krev. Například co je mi po tom co si nějací arabové vyprávějí u večeře, nebo co Charly vypráví kočce? Nezachránil to ani můj jinak oblíbený pan Reno. Na téma pomsty jsem tedy viděl lepší filmy a to i pár béčkových. Začátek je dobrý, ale chvíli po něm se to nějak zadrhne a dost dlouho trvá, než se začne něco dít a i to pak není nijak moc extra.Navíc se sem vloudilo pár nesmyslů a ten s vařící vodou na konci přímo bije do očí. Přesto musím uznat, že jsem se u filmu bavil a je docela možné, že někdy v budoucnu možná kouknu znovu. Možná.

Dagon (2001)

Náhodou mi se to líbilo. Mělo to spád, okecávačky skoro vůbec nebyly a když tak k ději filmu. Masky tedy nic moc, míním ty evidentně nasazené na obličeji davu. Ostatní nápaditostí příliš nesršely, ale zase plnily účel, tak co. Triky velmi slabé a také jich nebylo zas tak moc. Ono šlo spíše o atmosféru a ta zpočátku opravdu sedla, hlavně ten prapodivný dav. Divák těšící se na Dagona přijde zkrátka, pro málo peněz se nic excelentního nekonalo. Povídku jsem nečetl, nemohu tedy z tohoto hlediska snímek posoudit. Prostě ve zkratce napíši, že jako předloha se tohle panu Lowecraftovi povedlo. Přidávám plus za konec, trošku toho gore a odhalenou Raquel Meroňo. Tohle jsem si odpustit nemohl hihihi. *** a půl/7 s.u.