• Pohádka

Dva výtečníci (1977)

Není co hodnotit, klasická komedie bez ambicí na velké umění. Přes sto minut zábavy jak slovní, tak vizuální. Nedá se spočítat, kolikrát jsem na to byl kdysi dávno v kinech. Také oba dabingy byly na úrovni. Dodnes oceňuji tuhle srandu a sežerte si mně za to, jak ji hodnotím.2015021510850/10943

Nanking! Nanking! (2009)

Přistupoval jsem k tomuto snímku tak jaksi s nadhledem, protože je mi skutečně jedno co si tam někdy někde ti šikmoocí podělali, byla to jejich věc. Jen jsem byl zvědav na „podání“. Takže mi trošku vadila černobílá kamera, ale člověk si zvykne. Začátek byl velmi dobrý, skoro bez hluchého místa. Jen jsem si nebyl jist, zda sleduji dokument, nebo hraný film. No a rozlišení vojáků jsem prostě vzdal, netušil jsem kdo je japonec a kdo ten druhý. Po tomto strhujícím úvodu se to celé z dokumentu přenese do polohy hrané. Ovšem velmi ubohým způsobem. Tím nemíním herce jako takové, ale scénář. Místy to připomíná ruská válečná dramata o sebeobětování. Konec mi unikl už úplně, nebo jsem prostě scény s bubny nepochopil. Celkově tedy snímek považuji za podivně natočený válečný trochudokument. Nic zvláštního zde není k nalezení, a co se týče brutality, snad nikdo nepočítá s útlocitem ve válce? A zobrazení brutality“ v tomto snímku zase tak šokující není, kamera se jím zase tak moc nezabývá (mimo jednoho úseku). Snímek podruhé jistě ne, proto nižší hodnocení.2015021612617/12942

Sedm psychopatů (2012)

Poprvé jsem se u filmu kapku ztratil co do počtu psychopatů a podruhé to nebylo o moc lepší. Názor na film jako takový je všelijaký. Dobré scény střídají slabší a konec je dokonale pohnojený svou statikou, kde si prostě chlapi jen vyprávějí jako staré baby. Naštěstí to netrvá zas tak dlouho. Čekal jsem v závěru nějaké překvapení, leč nebylo žádného, což je tak trošku škoda. Herci byli OK, příjemně překvapil vetřelcovský H.D.Stanton ve „velké roli“ muže v klobouku. Dávám zatím film jako jen mírně podprůměrný (právě za ten závěr), možná později upravím.2015 Podruhé mne to už i sem tam štvalo to vykecávání. Přesto musím uznat, že tu pár překvapení je, pár gore také. tak bych to nechal nakonec za čtyřicet.

Mizerové II (2003)

Nevidím mezi prvním filmem a tímto nějaký rozdíl mimo absenci hezké herečky. Opakuje se zde variace dvou uřvaných poldů, kteří mi akorát lezli celý film na nervy. To plusko je za scény na pitevně /95+/. Jinak to celé nestojí za nic moc. Zbytečně dlouhá stopáž. Podívat, a zahodit. 2015021513347/13926

Mizerové (1995)

No, nevím, co se komu líbí na dvou věčně po sobě řvoucích černých hoších. U mne tedy vůbec neuspěli a to plus co sem dostává Elizabeth Téa Pantaleoni. No, dobrá a taky za přece jen pár dobrých okamžiků. Kdyby nebyli jako hlavní hrdinové ti dva uřvaní debilové, hodnotil bych výše. 20150215110,19/11404

Charleston (1977)

No jo, filmy mého dětství. Bez vulgarit, bez kouření trávy, bez efektů…, a přece měly něco do sebe. Ačkoli zrovna na tento film jsme jako klučiska nadávali, že tam hraje Spencer a je tam jen jedna rvačka. Tehdy bych filmu nedal skoro ani 20%, dnes něco přidám za jiný humor, který mi tehdy nic neříkal. Všechna čest špičkovému dabingu, který měl tehdy obr úroveň. 20150216 10349/10504

12 kol (2009)

Obdoba jiné pasti s jinými úkoly. Bavil jsem se, ale něco tomu chybělo. Že by nějaká vůdčí postava? Nebo spíše nějaké slovní přestřelky? Nevím, na film se dívat určitě dá a zcela jistě na sobotní večer je více než vhodný. 2015021410117/10133

Tisíc slov (2012)

Tak tohle se moc nepovedlo. Vadil mi absolutně nesympatický hrdina, a to nemluvím a té jeho super nesympatické babě, která si neviděla do huby. Mít to doma, tak to utluču. Scénář také nic moc, sem tam se dá pobavit u některých dialogů, ale to je vše. Celkově je to dost ploché. 20150215 8646/9130

Pieta (2012)

No jestli filmové umění spočívá ve zbytečně dlouhé kameře, pak nemám nic proti. A máte li rádi záběry typu osoba osoba a do toho dlouhé rozhovory, budete velkou část filmu ve svém živlu. Zato já koukal do stropu a počítal čas do konce. Já prostě na tyhlety rádoby „psychotrháky“ holt nějak nejsem. No, když pominu, zda je možné vybudovat si za tak krátkou dobu vztah k „matce“, abych pak pro tento udělal cokoli, nemá film vlastně co jiného ke sdělení, než naprostou prázdnotu duše. I ta moje zůstala na konci prázdná, ale zase jsem byl rád, že je konec. Budiž uděleno plus za morální aspekt filmu, ale to je vše a podruhé ani omylem. 2015021410004/10252

Vabank II (1984)

Děsivě zdlouhavé, ale jinak skoro na stejné úrovni jako první film. Dodíval jsem se do konce bez přeskakování a tak si za to něco dám. Asi to chtělo nějak oživit. 201520109525/9715