• Pohádka

Komisař Clouseau na stopě (1964)

Proti prvnímu filmu naprostá pecka. Strhávám jen za začátek, kde jsem byl nucen skoro pět minut poslouchat hudbu, která je mi protivná a dívat se na zmateně pobíhající postavy. Tohle šlo jistě zkrátit. Ale jinak se prostě panu Sellersovi nedá nic upřít a o zábavu je po celou dobu filmu opravdu postaráno. Vřele doporučuji. 201503079716/9807

Růžový panter (1963)

Vůbec nechápu, jak mohla tahle nezáživná kriminálka nastartovat tak skvělou sérii. Já jsem nejdříve viděl další filmy, tento až pak a šeredně mne zklamal. Clouseau je na úplně vedlejší koleji, jeho scénky jsou nedotažené, vlastně se hodně filmu jen proklábosí. Chybí mi tu také inspektorovy přeřeky. Niven je prkenný, ostatní mi také moc nesedli. A tak, klasika neklasika, dávám, co dávám, protože mne to prostě nebavilo a považuji to nejslabší film celé série. A to málo, co dávám je jen panu Sellersovi za jeho pár legrácek. 2015030610008/10020

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001) odpad!

Obrovské zklamání, po tom co jsem si přečetl, na kolik filmů je to parodie. Už začátek mi byl protivný. Pořád jsem čekal, kdy se začnu smát a ono stále nic a nic. Asi jsem viděl málo filmů, protože první parodie mne chytla až na Charlieho andílky po dvaceti minutách, což je velmi dlouhá doba. Píši, že jsem poznal parodii, ne že jsem se smál. Naopak nudil jsem se jako vůl. První, co mi přišlo trošku jako zábava, bylo po více než půlhodině, parodie na již zmíněný film. Zde konečně i první smích. Pak zas dlouho, dlouho nic… Nevím, jestli to měly zachraňovat ty nablblé vulgarity, nebo pro mě totálně nesympatičtí dva hlavní protagonisté, prostě pro mne nejen nudný, ale i velmi stupidní film se zbytečnou propagací drog. 201503069041/10020

Stay Alive (2006)

No zas tak strašné to není. Pár povedených scén se tu jistě najde. Je fakt, že chvilkama je to nůďo, ale dá se to přečkat. Jako oddychovka se to dá. 201503067802/8558

Řezník (2006)

Tyhle filmy jsou všechny na jedno brdo a tak ani tento nepřinesl nic nového. Asi po čtyřiceti minutách - mrtvol sice jak naseto, ale na mně málo gore scén. Navíc je tam moc zbytečných hudebních vstupů jakési kapely. Výsledek byl, že jsem se po hodině začal nudit a přejíždět. Na úplný odpad bych to neviděl a možná snad někdy za deset let bych se klidně snad možná i podruhé a naposledy podíval. Takže hodnotím jen těch pár gore efektíků. 141120118648/9313+++++Souhlas s předchozím komentem.201503048647/9313

Prázdniny pana Beana (2007)

Lepší než Mr.Bean v tom, že se zde téměř nepoužily již známé scény z jeho skečů. Vcelku jde nepodbízivou záležitost k nedělnímu podvečeru. Něco málo tomu chybí, něco je tu navíc a zbytečné, ale hlavní je, že to o zábavě a srandě. A to tedy je. A potěšila i minirole pana Rocheforta.201503047917/8555/*** a půl!!!!!(((Nejlepší komentář = Enšpígl))).

Bažanti jedou do Španělska (1972)

Svěží komedie s oblíbenou hudební skupinou. Nemá to děj (nač taky), jen spoustu veselých situací a prostě gagů. Ty se na diváka sypou jeden za druhým, nikde žádné složitosti, psychologie, nic. Nádherná ukázka toho, že lze natočit kvalitní komedii i za pár šupů. Nelze jinak než doporučit.201503038218/8356

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Přímo skvělá komedie a hodnocení snižuji jen za opakované skeče ze „seriálu“ a některé slabší scény z filmu, kdy Bean mluví „nemluví“. Jako další plus je hudba, která bohužel v závěrečných titulcích, nevím proč není. Ani v úvodních. Škoda. 2015 02117925/8537///*** a půl!!!

Nebezpečná rychlost (2008)

Jistě že je to béčko jako noha, ale má to spád, hlucho jen párkrát a je to i kapku gore. Tak co mi mělo chybět? Bavil jsem se skvěle. Prostě dobrý film na odreagování. Určitě někdy mrknu znovu. Třeba jen kvůli Alici Greczyn. 201503038424/8727

Obchodník s hrůzou (1993)

Tak hned zpočátku velké plus hudbě. A zbytek?? No, jako vždy u páně Kingových věcí. Roztahané, nabité spoustou postav, rozebírání jejich psychologie, spousta hluchoty. Zajímavé snad pouze tématem a herci. Zase musím uznat, že jsem viděl větší hovadiny, které byly zfilmovány, takže, slabší podprůměr. Podruhé raději ne. 2015030311224/11558