• Pohádka

Vabank (1981)

V době, kdy se tento film promítal v kinech, jsem v některém polském časopise vyčetl, že jde o styl filmu „Podraz“, nebo „Charleston“. Nechal jsem se nalákat a zabědoval. Pamatuji se, jak jsem se nudil… Nyní po letech jsem se ke snímku vrátil. Předpokládal jsem, že absence závěrečné rvačky jako v „Charlestonovi“, mne tentokrát nechá chladným. No, nechala, ale pocit nudy zůstal. Naprosto tomu chybí švih, je to prostě statické nic o ničem. Je sice pravda, že režisérův otec jako hlavní hrdina tou dává zvláštní punc. Řekl bych punc alá Jean Gabin. Ovšem to je také vše. V podstatě se celý film nic neděje, jen se plánuje, kecá a kecá. Nezajímá mne hodnocené všeobecné, pro mě je to prostě film, který mne nemá čím zaujmout a hodnotím jej dle svého.2015021010232/10436

Čachtická paní (2009) odpad!

Červená knihovna hadr. Dialogy přesně na této úrovni. Ale zase musím uznat, že se mezi nimi občas objeví i skvostná myšlenka. Tempo vyprávění je dobré k usnutí. Vizuálně je to totálně mrtvé, scénář prachbídný. Těžko posoudit, ale já to podruhé vidět nemusím a nechci. Pro mne film k ničemu. 201501259059/9523

Bathory (2008)

Jednoznačně vizuální koncepce filmu. Ostatní jde stranou. A představte si, vůbec mi to nevadí. Nehoráznost co?? Francouzská verze nedokázala ani toto. A taky tam byly bláboly, a že jich nebylo málo. V této verzi se mi líbily kostýmy, výprava, kamera, hudba, kompars. Slabší to bylo dějově, mám na mysli zbytečné motanice a složitosti. Podle mého jde o velmi dobře natočený film a jistě se někdy znovu podívám. 2015012013052/13445///*** a půl!!!

Pán Domu (2005)

Tak na sobotní večer k pobavení, proč ne. Není to nic složitého, ani nic duchaplného, ani nic náročného atd. atd. atd. Nepřemýšlet, dívat se, občas zasmát, ale skutečně jen občas, protože zase tak veliká legrace to rozhodně není. 201501189201/9553

Cesta do pekel (2009)

Trochu drsnější Philmarlowka s podobně domotaným dějem. Občas dobrá hláška. Akce sice dosti, ale stále jedno a totéž dokolečka dokola. Takže mne to jako diváka přestalo po delší době bavit. S hodnocením bych šel výše, ale za ten závěr u telefonu a následné vyhrožování divákovi, že tohle celé bude mít pokračování, strhávám, co jsem přidal. 201501178817/9231

Padlé ženy (2002) odpad!

To jako ta čtyři švihnutí proutkem bylo to týrání jo?? Aha, tak to jo. To potom ano. Děsná krutost fakt. Nebo ta scéna nejkrutější, stříhání vlasů!!! Nic krutějšího jsem nikdy neviděl. Ani nečetl. Běžte do hajzlu i tím co je tu všude napsáno. Dále jsem film už nějak bedlivě nesledoval. Stačilo poslouchat ty blbé kecy kolem. A to nemyslím jen ty fanatické o Bohu a tak podobně. Scénář je k ničemu a celý štáb kolem taky. Nedostali do děje ani kapku života, nebo vzruchu, nebo vášně, prostě ničeho. Každý si odemlel svůj předepsaný text a bylo po ptákách. Pokud chtěl režisér zpracovat pravdu, měl to udělat jinak. Je to prostě blbina. A to neberu v potaz scény z útěkem, to patří už do komedie. 2015011710944/11419

Ledová ňadra (1974) odpad!

Bláznivka co dělá z komára vola, dospělý muž co se chová jako pubescent, to vše na skoro sto minut. Nervák to tedy byl. Pro mne určitě. Už jsem se nemohl dočkat konce. A je mi fuk zda tam hrál Delon nebo Meloun, celé to bylo strašně rozvláčné a nudné. Děj vůbec neměl spád, takže po půlhodině jsem přešel na jinou činnost a dokoukal to celé jedním okem. Klidně jsem si měl raději vyloupnout a zahodit. Stejně jako jsem zahodil čas sledováním toho „thrilleru“, který si já představuji naprosto jinak. Jestli to měla scéna na podzemním parkovišti zachránit, tak to bylo hodně málo. 201501179950/10113

Krvavá máma (1970) odpad!

Dobová vyprávěnka v podstatě o ničem. Přišlo mi to jako podřadné béčko. Vůbec mne to nebavilo, jsou t vlastně takové epizody z života rodinného gangu. Nic zajímavého, nic nového, nic k ničemu. Na usnutí snad dobré. Ale děsně ukecané. 201501168609/8634

The Aggression Scale (2012)

Malý Rambo byl supééér. Film si nečiní žádné ambice, také je nemá, ale pro mně to byla zábavička a příjemné nedělní odpoledne. Drobných nesmyslů je třeba si nevšímat a prostě se jen a jen bavit. 201408028210/8516///*** a půl!!!//

Pomsta ze záhrobí (2008) (TV film)

Klasická, koukatelná duchařina. Ale potřetí už asi ne. Skoro celý film hraje hudba a někdy tak, že není slyšet, co herci říkají. Závěr už mi přišel jako zbytečně nastavovaná kaše. I když možná pro někoho dobře nastavovaná. Děj je zbytečně složitý a zamotaný. 201408119226/9419