• Pohádka

Nelítostná rasa (2005)

Nuda, nuda, nuda. Nebo jsem zase nepochápal o čemže to vlastně celé bylo. Střípky a útržky ze života bohatých. No a?? V podstatě to ani nemělo děj. K hlavní „zápletce“ vlastně dochází až po hodině filmu, což je poněkud pozdě. Podruhé určo ne. Škoda mého času. Ale pár velmi dobrých okamžiků musím snímku nones volens uznat. To je bez debaty. 20131009 10240/10720

Okamžik zlomu (2007)

No, není to zrovna moje parketa, ale podíval jsem se. Celý film je vlastně soudní jednání, pochopitelně s odbočnými nesmysly, které s dějem přímo nesouvisí. Což hodnocení o hodně snížilo. 20131006nest.

Filutové (1959)

Mé hodnocení z roku 2013: Klasická komedie, ničím zvláštní ani ničím nezvláštní. Dabing velmi slušný, pan Funes skvělý.   Po deseti letech jsem se znovu podíval a hodnocení ponechávám. Není to nic tak převratného a něco tomu chybělo. Potřetí už to vidět nemusím.    ++++++Klasická komedie, ničím zvláštní ani ničím nezvláštní . Dabing velmi slušný, pan Funes skvělý. 201310108714/8718

Verdikt (1982)

Příběh se těžkopádně prodírá vánkem scénáře, a když hrdina potká v baru ženskou, jako v každém filmu se toto prodírání zastaví, a na místě přešlapuje. No, ještě že nenásledovalo obvyklé, co dělal, když byli malí a jakéže to ponožky nosila prababička. Nu, jinak jde o pohádku neúplatného advokáta, který ač ve svrabu odmítne spoustu peněz. Jasně že tomu všichni diváci věří. Tedy alespoň ti, kteří nemají všech pět pohromadě. Asi tak jako já jsem ihned věřil, že v hospodě nalévají alkohol až po okraj sklenice, jak vidno v jednom z úvodních záběrů. Zato závěr byl vyumělkovaný a afektovaný. No, budiž dáno něco za to, že jsem to dokoukal do konce. 2013091412140/12335

Tažní ptáci (1983) (TV film)

Tak tohle už má vyšší grády než první film. Houf velmi dobrých herců především. Bohužel mne ani v tomto filmu hlavní protagonisté v roli opilců vůbec nepřesvědčili. Dal bych i více, ale nějak už žádné větší plusy nenalézám. 201390149623/9920

Dívčí válka (2004)

No, já si komedii představuji poněkud jinak. Moc jsem se nezasmál, děj mi přišel kapánek stupid, ale přežít se ta nuda dala. 201107298152/8535

Disturbia (2007) odpad!

Další z filmů. kde se jen blbě žvaní a nic neděje. Zápletka přichází pozdě, je v podstatě k ničemu, na vedlejší koleji. Pokud autoři nebyli schopni za 45 minut nic vymyslet, odmítám já na to hledět. 201111254500/9514/10019

Díry (2003) odpad!

On je to snad nějaký nový nešvar, nacpat do jednoho filmu spousty retrospektiv. Navíc mi nějak veselé nepřišly, jako ostatně skoro celých čtyřicet minut filmu, co jsem viděl. Pak jsem to vzdal. Neshledal jsem na snímku pranic komediálního a už vůbec ne fantasy, jak jsem někde četl. 201209064000/????/10235

Deník mrtvých (2007) odpad!

Na tento způsob kamery a lá Blai Witch už začínám být alergický. Skutečně si rejža myslí, že tím zaujme?? No jak koho, mne to vysloveně irituje a ruší mne to. Tohle se tedy nepovedlo. Dokoukáno, ale nudno u toho až běda. 201209098633/9115

Den trifidů (2009) (TV film)

Mimo neúnosné délky, ale asi ne zbytečné, tomuto snímku lze vytknout už jen pár maličkostí a drobností. Zcela jistě jde o lepší adaptaci knihy, nežli starší verze. Dávám 3* a to je na TV film si myslím dost. Tohle téma si zasloužilo velké plátno. 20111119-1:9059/92522:9203/9254