• Pohádka

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Pan Lipský prostě umí. Toto je zase jedno z jeho mistrovských počinů, který baví snad celé generace. Bohužel je škoda, že scéna s vysvětlením toho vzkazu je tak hloupě ustřižená. Myslím v té ředitelně či sborovně. Těšil jsem se, jak se budou všichni tvářit a ono nic. Pan Sovák řekne, že ten papírek vidí prvně v životě a střih. No není to škoda? Taková nahrávka na smeč! Takže musím odečíst deset procent.

Smích se lepí na paty (1986)

Trochu statické a "bezdějové". Film jede prakticky po dvou liniích. Ale je dobrej.

Kufr plný nadějí (1978) (TV film)

Film točený jako propagace proti kouření?? Né, to byl jen vtip. Dobří herci, krásná hudba, agitačka, budiž hodnocen kladně.

Hop - a je tu lidoop (1977)

Náhodou je to legrace a člověk si vzpomene na dobu komunistů. Povahově jsme se nezměnili, takže film má stále co říci.

Solaris (2002) odpad!

Tak od Tarkovského verze, kterou jsem viděl před chvílí, je tato mnohem a mnohem svižnější. Ale bohužel, ze špatné předlohy bič neupleteš a tak jsem se nudil taky. Jen kratší dobu. Jinak vcelku souhlasím s mým sedm let starým komentářem, jen bych jej napsal jiným stylem. 20160210 8850/9432 o/1 s.u. ++++++++++++++++++++++++++++ St. Koment: Nuda, nuda, nuda, sáhodlouhé úvahy vhodné spíš do divadla, skoro bez efektů, prostě jako SF naprosto k nedívání. Nesnáším psych-fi a filosof-fi a etik-fi. Mám rád klasické SF se vším všudy, tedy s MZ civilizacemi, stvůrami, novými nápady atd. atd… Takže v téhle superptákovině mne zaujal jen přílet k Solarisu /08/. Já se chci u SF především bavit a dívat se na efekty. Zde není na co. Sáhodlouhé debaty silně připomínají telenovely a statický děj u mne tento film určují nasměrovat jej do koše. Nemá smysl sledovat, hluboce podprůměrná práce. ???? 09???? 8843/9425

Predátor 2 (1990)

No, na jedničku to nemá. Deprimuje mne prostředí a naprosto střelený závěr.

Kapitán Korda (1970) odpad!

Já si nemohu pomoci, ale malý Pepíček vypadá jak vrah. Film dobrý pro kluky, ale že by to byl nějaký trhák to tedy rozhodně není. Emotivní rozloučení snad budou hodnotit dámy, ale u mne propadlo. Mne snímek zaujal jen z pohledu kluků, nebyli jsme lepší a z pohledu kde se natáčelo. Například nádraží ve Studénce. Jinak je to pro mne film naprosto průměrný.