• Pohádka

Smeč (1983) (TV film)

Trošku jsem se špatně orientoval v ději. Přesto jde o zábavnou věcičku i když to není nic světoborného. Na tu necelou hodinku bylo zábavy dost. Musel jsem se však podívat ještě jednou abych si tu motanici upřesnil a mohu konstatovat, že se mi to nepodařilo. Takže musím z původních šedesáti dvacítku odebrat.

Dvanáct (1964)

Kdyby ti Boženko někdo nabídl film, tak vystoupíš i ze strany. Občasné hlášky stály skutečně za to. Ale jinak jen zaujali ještě velmi mladí studenti. Mne nejvíce pan Křiváček a pak paní, vlastně slečna Janžurová, kvůli které jsem na tuto věcičkou koukal. A nudil se. Asi fakt nejsem na umělecké počiny, ale na obyčejné filmy. Dvacítka je pro herce.

Délka polibku devadesát (1965)

Nebylo to úplně špatné. Divím se, že některé věci vůbec prošly komunistickou cenzurou. Nebavilo mne to nějak moc, ale zase jsem se občas docela zasmál. Pan Vlach byl velmi dobrý, jeho partnerku však vůbec nemusím. Snad se dá podívat i podruhé, pokud by nic jiného nebylo po ruce.

Tajemství mumie (2010)

Mám rád film, kdy mi do děje hned od začátku někdo kecá a ještě tam je postav jak na orloji. To se mi moc nelíbilo, i když to bylo v takovém odlehčeném duchu. Pak ovšem následuje pecka v podobě akce a lá Indiana Jones křížená s Larou Croftovou. Bohužel, po ní se to zvrtne v děsnou blbinu, ale zasmát se sem tam dá. Závěr s mumiemi je už čiročirá komedie. Snímek vhodný pro celou rodinu.  50 %

Frou-Frou (1955) odpad!

Neskutečná nuda. Koulel jsem očima ke stropu a těšil se na konec. Ani nějaká legrace to nebyla, spíše taková koninka. Navíc typ ženské jako byla hlavní hrdinka je mi z duše protivný, takže dokoukat to do konce bylo pro mne dost utrpení. L. DeFunes se tu jen párkrát mihnul, takže jsem z toho filmu neměl vůbec nic. A bylo to strašně roztahané, samé zbytečné scény. Ale kdo máte rádi romantiku a podobné ptákoviny, tak si to nenechte ujít.

Alej zatracení (1977) odpad!

Ptákovina na entou. Nudné a primitivními efekty. Něco na způsob Mad Maxe, ale skoro bez akce. Nenašel jsem nic, co by mohlo nějak zaujmout. Ani zasmát se u toho nedá. Takže jsem se jen zbytečně připravil o čas.

Zlatý pavouk (1956)

Je třeba si hlídat zvuk, aby o něj člověk nepřišel. Někdy je ta hudba tak uřvaná, že to serve reproduktor. Takže je třeba dávat pozor. Jinak jde o příběh zajímavý, ale bez nějakého nadšení pro věc. Takový, dalo by se napsat, mrtvý. Rozhodně však není podprůměrný, ovšem nad, to také není.  50 %

Cold Skin (2017)

Asi po půlhodině mne to přestalo bavit, takže jsem zbytek sledoval bez zájmu. Ten probudily jen scény pod vodou. Za ně a skafandr bych dal tedy dvacítku. Za zbytek nic. Potvory nebyly nijak strašidelné a dva herci jako lidi to moc nespasili. Takže větší část filmu je dost velká nuda. Jestli to pokládat vůbec za horor? No, pár prvků z tohoto žánru tu rozhodně je, ale celkovým vyzněním bych to zařadil spíše do fantasy. Masky nic moc, ale přesto jim dám desítku. Děj a další věci nedostanou nic.  30 %

Ostrov zvaný Země (1955)

Dalo se na to dívat, mimo úvodních padesáti minut. Pak teprve začalo to pravé sci-fi se vším všudy a jak to má podle mne být. Efekty není třeba kritizovat, na svou dobu byly dobré až moc. Mi se samozřejmě nejvíce líbil „klepeťák“. Bohužel za ten nudný úvod musím dost procent strhnout, takže za mne jen třicet.

Kněžna Libuše (2008)

Poprvé jsem to vztekle vypnul, protože v té tmě jsem netušil co se děje. Podruhé jsem to překonával, některé prostě přeskakoval, takže asi proto mi uniklo proč byl dekapitován Šťáhlav. Ale jinak se nedá říci, že bych toho času litoval. Rozhodně je tento film zajímavý, když už nic jiného. Neviděl bych to jako takový propadák. Spíše tak někde v té střední úrovni s pěknou hudbou.  50 %