• Pohádka

Karanténa smrti (2022)

Domníval jsem se, že tyhle ptákoviny, kde se více než půl hodiny nic neděje se už netočí. Nu, vidím, že to někdo zkouší zas a znova. Budiž mu přáno. Klidně si takový film dám, ale musí mít něco do sebe. A když už nic nemá, tak by to mělo být kořeněné. Milovníci gore a slasherů vědí čím. Tohle nemělo vůbec nic a poprvé jsem to vzdal. Dokoukal jsem to až na druhý pokus. Pak už to odsejpalo, takže dám tu dvacku. Ale více ne, protože to vůbec nic nového nepřineslo.

Krev a zlato (2023)

Něco z Tarantina tu rozhodně je a pokud nebudete brát snímek příliš vážně, zaručeně se pobavíte. Ono to tu trošičku občas drhne, jako by si scénárista nevěděl rady, ale to jsou jen zlomky, které lze přehlédnout. Takže jde vcelku o velmi solidní zábavu, ovšem není to rozhodně pro každého. Jako velké plus je tu hudba.

Červená tečka (2021)

Začínáme trapárnou a pokračujeme hádkou. Když pak hlavní hrdinka sdělí světu už stokrát ve filmu řečenou banalitu, měl jsem po chuti dokonale. Ale nebylo by ode mne fér to vypnout a udělit nulu. Takže jsem na to čučel dále. Děsně jsem se nudil, ale po hodině to chytlo šťávu, takže se to na tu dvacítku dostalo.

Plán pro rodinu (2023)

Nedá se říci, že bych se nějak hojně smál, ale pobavilo to a tím byl účel splněn. Akce tu je, ale není toho zase nějak moc. Bohužel, je tu místy dosti hlucho. Konec mohl být drobátko lepší, ale co už s tím. Dávám naprosto čistý průměr.

Beaten to Death (2022) odpad!

Za pár minut, a to skoro doslova, dobrého filmu, který má hodinu a půl je hanba dát dvacet. Za mne je i ta desítka možná moc. Asi dva nebo tři dobré efekty a zbytek je nudná blbina bez nějakých ambicí na něco lepšího. Po hodně dlouhé době je náznak děje, ale jinak je to samá retrospektiva. Zbytečná ztráta času.  10 %

V říši Stříbrného lva (1965)

Tak i zde šly zahlédnout hezky udržované silnice, hlavně v závěrečné scéně. Mne už to moc nebavilo, ale zase to nebylo na odpad. Jinak je zde tatéž chybička co všude předtím, postav se míhají tak rychle, že není čas se s nimi nějak blíže poznat. Ne, že by mi to až tak vadilo.

Divokým Kurdistánem (1965)

Tak zase jsem se občas zasmál. Jak jsem zmínil v komentu předchozího filmu, dočetl jsem včera celý cyklus a musím konstatovat, že tedy je v tom hezký guláš. Ale zasmál jsem se a desítka je za ten modýlek balónu, do kterého dali figurku v bleděmodrém oděvu, aniž kdo takový v balónu byl.  30 %

Mrazivá past (2021)

Tak už je to tady zase. Z plátna se na diváka valí nesmysl za nesmyslem, ale on to žere i s navijákem. Žral jsem to i já a sežral naprosto celé až po závěrečné titulky. Nebýt těch nesmyslů, dal bych klidně plný počet, protože to byl bezvadný napínák a já se bavil v jednom kuse, od začátku až do konce. Vynikající oddechovka. 90 %.

Žut (1964)

Bohužel jsem před chvílí opět dočetl celý cyklus "Ve stínu padišáha". Tenhle filmový paskvil je děs běs. Ale ani kdybych nesrovnával, tohle nemá šanci u mne uspět. Možná kdyby tam nenacpali ty baby, tak bych dal o něco více. Takto dávám dvacet, protože prostě nemohu dát odpad, ale také proto, že jsem se těm nesmyslům ve filmu a rádoby humoru občas hodně křenil.

Pozor, je ozbrojen! (1984) (TV film)

Za mne jednoznačně kladný ohlas. Dějově to pěkně sype, nikde to nedrhne a autor se dokonce vyhnul obyklým psychostudiím. Za to má u mne velké plus. A hned nato také mínus. POZOR SPOILER: On si totiž na konci filmu položil těžké dilema a předložil jej divákům. Ale protože si sám nevěděl rady, tak to celé hodil právě na diváka. Což je podraz a za to dvacet procent dolů. Ale protože jsem se bavil a občas i dost chechtal, dávám celkem šedesátku.