• Romantický

Den & Noc (2010)

V prvních vteřinách jsem byla trochu zmatená, o co jde, ale hned se ukázalo, že jde o vizuálně hezky promyšlený a originální nápad. Jednoduchým příběhem to taky fungovalo, takže rozhodně hodnotím jako jeden z lepších a především originálních kraťasů. ~(4,0)~

Dirty Dancing 3: Capoeira Nights (2010)

Zas tak vtipné mi to nepřišlo, ale je pravda, že to zpočátku vypadá jako skutečný trailer na trojku Hříšného tance... Pro ty, kdo to náhodou nepochopili - tento krátkometrážní film je pouze "falešný" trailer na třetí díl Hříšného tance, ne že by tento film skutečně existoval :D (popravdě si nedovedu představit, že by někdo takovou blbost ve skutečnosti natočil). ~(1,7)~

Dopisy pro Julii (2010)

Od začátku stoprocentně předvídatelný romantický film, ale kupodivu docela líbivý. Snad to bude pěknou tvářičkou Amandy Seyfried, na kterou se dobře kouká, snad taky příjemnou atmosférou Itálie. Nic nečekaného, ale líbilo se. ~(3,5)~

GANTZ (2010)

V zásadě se mi film líbil. Problém byl jen v tom, že pokud člověk předtím viděl původnější anime (případně pokud četl mangu - což sice není můj případ, ale dá se to předpokládat), tak se neubrání srovnání a nedokáže přehlédnout určité nedostatky. Anime bylo nehorázně kruté. Něco tak krvavého s dlouhými scénami, které znázorňovaly táhlé utrpení, jsem předtím neviděla a je zajímavé, že i když oběcně takové věci nemusím, tenhle styl dělá zkrátka z GANTZ to, co to má být. Takže vidět po anime tento film pro mě bylo trochu zklamání, protože ona "krutost" byla snížena na minimum, běžné pro jakékoliv jiné akční krváky. Dějově originalita sice zůstává, ale forma pro mě byla chabá. Když si například vzpomenu na táhlý boj Nišiho o život (což bylo uvěřitelné vzhledem k tomu, jak dlouho se ve "hře" dokázal udržet), byla jeho poměrně rychlá smrt ve filmu spíše směšná. Je sice jasné, že do filmu nelze vložit vše ze seriálu, protože pro to časově zkrátka není prostor, ale i když byl děj ochuzen délkou, mohli tvůrci aspoň po vzoru předlohy trochu přitlačit na pilu (i ta silnější sexualita tomu trošku chyběla). Na druhou stranu, Matsuyama byl v roli Katóa jako obvykle výbornou volbou. A herecky docela překvapil i Ninomiya (dřív jsem ho znala pouze jako zpěváka). Konec filmu dokázal navnadit na další díl, přestože se jedná o další vybočení z anime děje (nic takového tam nebylo). Tak uvidíme, jaké bude pokračování. Myslím, že se dá předpokládat, že to hodnocením vytáhne o trošku výše. ~(3,8)~

Hanamizuki (2010)

Další z pomaleji plynoucích japonských filmů. Způsob, jakým Japonci podávají romantiku, by asi neseděl každému, ale mně se právě tohle líbí. Japonským romantickým filmům by se sice dalo vytknout, že polibky herců jsou příliš "statické", ale je zvláštní, že i když Japonci z romantického vztahu nezobrazují příliš, přesto cítíme tu sílu lásky mezi postavami mnohem víc než u některých filmů, kde je naopak zobrazeno všechno. A to je na tom to krásné. Tōma Ikuta a Aragaki Yui tvořili hezký pár. Navíc se zde ve vedlejší roli objevuje i jedna z mých oblíbenkyň, Renbutsu Misako, i když tady je v roli takové mírně prostořeké holky, takže to není vysloveně líbivá role. ~(3,8)~

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

O něco lepší než předchozí díl a naprosto odlišný od všech předešlých dílů. Přesto stále ještě 4 hvězdičky, jelikož mi vadila délka. Je pravda, že sedmá kniha Harryho Pottera je hodně dlouhá, ale nemyslím si, že dělit poslední díl do dvou dlouhých filmů je ideální. Z pohledu čtenáře se mi délka poslední knihy líbila a doslova jsem si rozvláčnost děje užívala. Ale přiznejme si to narovinu - ač taková délka v knize nevadí, ve filmu ano. Obzvlášť když se většina děje odehrává v lese a není tam pořádná akce, což ve filmu tvoří hluchá místa. Převést na plátno téměř všechno, co se děje v knize, se může zdát jako úžasný "dárek" milovníkům knižní podoby - a skutečně, na jednu stranu je zajímavé to sledovat, ale zkrátka to celý film tak nějak brzdí. Z tohoto důvodu bych byla spíše pro jeden delší film a ne dva. Odhlédnu-li však od tohoto negativa, pak 1. části HP a Relikvií smrti nelze v podstatě nic vytknout. Zajímavá atmosféra, dobré herecké výkony (dokonce i včetně naší mladé herecké trojice), několik opravdu povedených scén a skvělá Desplatova hudba, která do děje prostě báječně seděla. Zbývá mi se už jen těšit na vyvrcholení v druhé části a doufat, že rozvleklost děje skryje nějaká ta akce při posledním boji s Pánem zla. :) ~(4,3)~

Hezké vstávání (2010)

Svěží a úsměvný film, bohužel však na slabší úrovni, než jsem čekala. Sama nevím, proč jsem si od Morning Glory tolik slibovala (snad to bude trailerem, který mě pobavil?), ale každopádně, nejedná se o film, který by stálo za to vidět víckrát. S jedním podíváním to končí a pravděpodobně nezanechá žádný silný dojem. Harrison Ford a Diane Keaton se mi sice v rolích líbili a taky pobavili, zato Rachel McAdams mi jako ambiciózní a užvaněná Becky úplně nesedla (což je trochu ironické vzhledem k tomu, že ona byla jeden z hlavních důvodů, proč jsem se na film těšila). Když si to tedy všechno sečtu, spíš než skvělá komedie mi vyjde průměrný příjemný film z pracovního prostředí, s komickými prvky a špetkou romantiky. ~(2,9)~

Hotaru no Hikari 2 (2010) (seriál)

I když druhá řada má, jak je vidět, obecně lepší hodnocení než první, sama za sebe musím říct, že se mi líbila méně a moje hodnocení už jen tak tak vyšlo na 4 hvězdy, jen protože jsem se místy dost bavila některými scénkami... jenže jinak mi druhá řada přišla taková skoro bezvýznamená, bez jakéhokoliv pořádného vývoje vztahu mezi Hotaru a šéfem. Víceméně souhlasím s tím, co už napsala .maggie. - mezi hlavními postavami nefunguje pořádná chemie, je tam spíš jen taková milá náklonnost, a dost to zabíjí to, že si po několika letech vztahu nedají dokonce ani pořádně pusu!!! (jsem sice zvyklá na jistou rezervovanost japonských seriálů, co se týká intimnosti, ale tohle bylo i na mě moc) Jak má pak ten vztah dvou hlavních protagonistů vůbec působit uvěřitelně, když se vyvíjí takovou želví rychlostí, a to i přesto že už začnou plánovat svatbu... rádoby "překážky" (ano, musím to napsat do uvozovek), které najdeme v postavách Sena nebo Konatsu, nijak nepomáhají jejich vztah pořádně rozdmýchat. Výsledek je takový, že jsem se sice pořád bavila, ale ke konci už jsem byla zklamaná, že se celá ta záležitost mezi Hotaru a šéfem vlastně nijak neposouvá, až už byla skoro nuda na ten jejich stále stejný vztah koukat... Jinak musím říct, že i když Seno nebyl vlastně nijak zásadní postava, Osamu Mukai se mi v téhle roli moc líbil. ~(3,5)~

Jak vycvičit draka (2010)

Z animace jsem upřímně nebyla moc na větvi, a ze světa vikingů jakbysmet. Co se mi však líbilo bylo zaprvé vykreslení vztahu mezi hlavním hrdinou a jeho drakem (přestože si myslím, že budování důvěry mezi nimi šlo vykreslit s ještě větším citem), a zadruhé to byla především myšlenka vzájemného pochopení a porozumění namísto boje a strachu z neznámého. Je fajn vidět pohádku, která má nosnou tématiku. Zpracování za mě sice mohlo být lepší, včetně hlubšího vykreslení psychiky draka (působilo to na mě tak, že si všechny získá svým roztomilým kukučem, ale nejsou na něm vidět až tak moc konkrétní emoce a jeho přístup/vztah k hlavní postavě), ale celek je rozhodně nadprůměrný. Ráda se podívám na další díl. ~(3,4)~

Já, padouch (2010)

Být tam trošku víc vtípků, které by si užili i dospělí, dám tomu určitě o hvězdu víc. Jenže tenhle milý filmík je opravdu pouze pohádka. Ne že by na tom bylo něco špatného, děti si celý film určitě dokážou užít dosyta, ale já jsem celou dobu měla pocit, že tomu přece jenom k dokonalosti něco zásadního chybí. Chvilkama jsem se trochu nudila. Nejlepší na tom byli každopádně minioni! Ty jsem si hned zamilovala. :D ~(3,4)~