Soudce Dredd (1995)

Futuristická kovbojka, ktorá verne odráža všetky typické prvky komiksových predlôh, tony patetickosti, jasné diferencovanie dobra a zla bez akéhokoľvek odtieňa stredu, nesmrteľnosť klaďasov aj za cenu prekonania hranice smiešnosti až trápnosti, blbučké dialógy a monológové preložky, filmová podoba k tomu pridala ohromne zábavné prehrávanie všetkých hlavných hrdinov, aby sa čo najviac podobali na svoje statické dvojrozmerné originály, napriek tomu je to podarený kúsok, ktorý má svoje miesto v histórii filmu, teraz by sa to už urobilo inak, oveľa temnejšie a nejednoznačnejšie, ale tá doba si takýchto hrdinov priala, takže 65%

Rallye smrti 2 (2010)

Toto ani nemohlo dopadnúť inak, len totálny idealista si mohol myslieť, že z takého slabučkého scenára sa dá vytvarovať aspoň ako-tak dôstojný nástupca Jednotky, zaujímavé herecké obsadenie tak vyšlo navnivoč, hlavne Gossa mi je úprimne ľúto, takže 40%.

Rallye smrti (2008)

Pokiaľ sa tam príliš nedrísta, tak sa je na čo pozerať, akcie majú švih a správny náboj, Jason oplýva dostačnou charizmou na utiahnutie príťažlivosti a atraktívnosti príbehu, lenže miestami sa tam drísta dosť, čo utvrdzuje zaradenie filmu do béčkových levelov, v celkovom kontexte to však nepôsobí dáko rušivo, lebo nikomu predsa nešlo o konverzačku, takže 75%.

Výplata (2003)

Veľmi slušný námet rozpracovaný priemerným scenárom a nie celkom vydarenou réžiou, čo je zaujímavé, lebo predpokladaný najslabší článok, hlavný actor, nebol vôbec najslabší, no a keď aj Uma nechala svoje silné chvíle na inokedy, dostávame porciu ľahko nadpriemerného kúska bez oblohy, takže 60%.

Nestanu se tvojí ženou (2007)

Nad priemerom vyčnieva len talentovaná Saoirse a obdivuhodná príťažlivosť Michelle, inak je to dosť nesúrodé a klišéovité so značne násilným humorom, dvojgeneračné ľúbostné pobláznenie s takým potenciálom by si zaslúžilo oveľa kvalitnejšiu fazónu, takže 45%.

Street Kings (2008)

Je to okukané a k záveru aj zbytočne klišéovité, ale temné príbehy z polišského úzadia sú vďačné a atraktívne, rezké tempo, tvrdí chlapci, známe herecké tváre, žiadne úsmevy a veľa rachotu síce na tie najvyššie priečky nestačia, ale o dobrú zábavu sa postarajú, takže 75%.

Já, padouch (2010)

Štyri postavičky mi svojimi výzormi nápadne pripomínali kolegov z roboty, ale to nie je jediný dôvod, prečo som sa perfektne zabavil, pôvodne som mal predstavu, že to bude ostrejší a morbídnejší kúsok a spočiatku ma ten dojímavý štýl zmiatol, ale Mimoni ma z toho dostali tak, že som aj ten záver zožral bez problémov, takže 80%.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Opäť zábavná oddychovka, ale s pomerne širším panoptikom oblúd, väčšou dávkou humoru a prepracovanejšími scénami, hlavný červenokožec sa mierne stiahol z predných línií, aby režisér nechal viac priestoru jednak bizarným figúrkam rozvetveného príbehu, jednak jeho vzťahu s Liz a s jeho nadriadenými, určite jedna z mála výnimiek, kedy Dvojka predčila Jednotku, takže 90%.

Hellboy (2004)

Zábavné, vtipné a vizuálne nápadité dielko so skvelým režisérskym rukopisom del Tora, v podstate ide o čistú zábavu, kde aj množstvo značne odpudivých príšer nedáva zámienku na strašidelnú a nervydrásajúcu atmosféru, dokonca do niektorých z nich sa dá celkom ľahko zamilovať, takže 85%.

Disturbia (2007)

Veľmi slušný scenár dáva zabudnúť na to, že ide o pomerne otrepanú tému, nejde len o jednorozmerné a priamočiare zobrazenie vyčíňania trochu nešikovného domáceho masového vrahúňa, ale príbeh sa celkom zaujímavo rozvetvuje aj na pohľady do súkromia hlavného tínedžera, a že je to osviežujúce, je predovšetkým vďaka ohromne talentovanému a vierohodnému Shiaovi, ktorý si z toho urobil pozoruhodný sólový koncert, takže 80%.

Časové pásmo bylo změněno