Ulice Cloverfield 10 (2016)

Prekvapenie, nečakal som, že ma to tak intenzívne vtiahne do deja, v podstate od začiatku sa s nami chlapi zahrávajú a podnecujú košatenie možných úrovní príbehu, niečo som čakal, niečo nie, aj preto dávam jednoznačne palec hore, interesantný je aj počet protagonistov, ktorí nás držia celý čas v strehu, takže 75%.

High Rise (2015)

Interesantná hlavná myšlienka sa utopila v artových masturbáciách realizačného tímu, po ktorých nezostal zrozumiteľný umelecký dojem, vhodné akurát pre európske filmfestivaly, takže 15%.

Švadlena (2015)

Celkom podarená rozkošatená dráma z malomestského prostredia, vydarené zobrazenie tupých charakterov, ktoré snáď musia byť na každom vidieku na tomto svete, spoľahlivé výkony predstaviteľov a uveriteľná dobová schéma, na a Katka, tá môže hrať hocičo, takže 70%.

Ant-Man (2015)

Aj keď mi už premnoženie kadejakýchmanov lezie značne na nervy, toto bolo osvieženie, príjemne som prekvapený zmeneným prístupom tvorcov k otrepanej téme, ďalej zistením, že Rudd nie je len trtko so zápalom očných spojiviek vhodný na treťotriedne dojáky pre dlhoročné ženy v domácnosti a vychutnaním si komediálneho partu Peňu, celkovo som dostal omnoho omnoho viac, ako som čakal, takže 80%.

Na vlastní pěst (2015)

Ďalšie potvrdenie smutného faktu, že amícke filmy, ktoré sa čo len obtrú o našu bývalú stovežatú, môžu smelo odpochodovať do péčka, neviem, čím to je, ale túto tému prenechám na fundovanú analýzu tunajším akademikom, pome ku kultúre, Willisovi by som nasral na ruky a týždeň ho nepustil k vode za účasť v takejto konine, kde nefungovalo skoro nič, takže 10%.

The Boy (2016)

Veľká škoda, že chlapi nevydržali do konca pri mystériu, do chvíle, kým sa nám neukázal skutočný synáčik, odvtedy sa to už podobalo na niekoľko známych či menej známych kúskov, ale ten rozbeh bol parádny, takže 65%.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Opäť raz pôjdem proti prúdu, takže najprv Nolan, uznávam, je geniálny a posunul nášho ušatého černokňažníka do nebeských výšin spracovaním úplne odlišným od iných komiksových pandrlákov, Snyder musel a aj išiel na to inak a podľa mňa takisto svojsky a svojím spôsobom famózne, toto zobrazenie je zaujímavé svojou zvláštnou temnotou a podivnými myšlienkovými pochodmi hlavných hrdinov, ktorí potom konajú dosť nezrozumiteľne a zdanlivo pudovo, a to sa mi velice ľúbi, druhá vec - hudba, je nenápadná a o to viac úžasná, no a zostávajú skvelé efekty a nadmierru spoľahliví herci, hlavne záporák Lex, toho by som bil od rána do večera, na dokonalosť si, dúfam, počkám, takže 85%

Pistolnice Jane (2016)

Bola by to obyčajná kovbojka, keby tam nebolo toľko nereálnych vecí, vôbec by nevadilo, že dvaja strelci vyhubia celý pištoľnícky gang, ale že sa im takmer nič nestane, tak to vadí, lebo potom je to rozprávka, nie western, a to nenormálne znižuje jeho kredit, zaškrípalo aj pár dialógov, potom aj prvoligoví herci robia zbytočnú robotu, takže 35%.

Crash (2004)

Jeden z mozaikových skvostov, ťažko nájsť nejaké slabšie miesto, aj keď sa nejaké scény zdajú byť na prvý pohľad nereálne, všetko je v skutočnosti také ako sám život, veľa filmov sa chcelo na tento kúsok podobať, ale bezvýsledne, takže 95%.

Čarodějnice (2015)

Veľmi zaujímavá žánrovka, od začiatku nás zvedie na strašidelnú cestu, aby sme postupne neverili nikomu a ničomu, všetko sa dá vysvetliť viacerými spôsobmi, najzaujímavejšie je, že vo vtedajšej dobe, keď vám čo len trochu zapaľovalo, mohli ste sa stať pánom župy, a ak o niečo viac, pánom vesmíru, ľudská zákernosť nemala hraníc a peklo jej bolo primalé, výborne spracované, dal by som tam viac ľakačiek, takže 75%.