Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Staré čínske príslovie hovorí "Vyser sa na to skôr, než bude neskoro", ak nám chcú z Reachera urobiť ságu, tak mali zatiahnuť ručnú po ďakovačke za Jednotkou, nejde o to, že by Dvojka bola trapošina, nejakú tú charizmu predsa len má, ale Reacher 1 si zaslúžil zostať nepoškvrnený na určitom, dosť vysokom stupienku rebríka akčných hrdinov, ešte raz - sú tu aj svetlé chvíľky, ale prevažuje násilné úsilie o vymyslenie čo najkrkolomnejších scén pre hlavného hrdinu, chlapi stavili na kartu účel svátí prostriedky, alebo obsah sa podriaďuje forme, veď už nechajte toho veľkňaza v kľudnejších partoch, zaslúži si to, takže 55%.

Vzkaz v láhvi (2016)

Ešte väčšia pakovina ako Zabijáci, ja viem, že z toho treba vytrieskať čo najväčšie koruny a treba sa aj držať pôvodného námetu, ale chlapi si už predsa len mohli dať tú námahu, aby ich konečný produkt nevyzeral ako kríženec kritického poukazovania na neschopnosť severských policajných zložiek a hyperbolizácie degeneratívneho vývoja človekov severne za 55. rovnobežkou, pretože toto určite nechceli, na počiatku to bolo pútavé, teraz je zo severskej krimošky gýč, ktorý má za cieľ akurát šokovať viac ako jeho predchodca, takže 30%.

Podfukáři 2 (2016)

Nemá to síce čaro Jednotky, ale nemožno chlapom uprieť snahu o určitú originalitu, čo mi vadilo boli niektoré nelogické prvky správania sa niektorých postáv a predvídateľné finále, treba však povedať, že po spúste podobných kúskov prísť s niečím neokukaným je prakticky nemožné, takže 75%.

Mike i Dave sháněj holku (2016)

Dosť chabý pokus o komédiu, prikrepkasté dialógy pre raných adolescentov, nepresvedčivé herecké výkony, značne prehnané scény, násilné dialógy, takže 20%.

Krotitelé duchů (2016)

Ak zapojím prevažný podiel mojej fantázie, dokážem pochopiť tých magorov, ktorí sa rozhodli zrimejkovať jednu z ikon filmovej kultúry na základe takého chabého a bezduchého scenára, čo mi je však záhadou, to je skutočnosť, že keď si tí istí hlucho-slepí zodpovední menežéri pozreli finálnu premietačku tejto mindžoviny, mali ihneď zakázať jej distribúciu a radšej oželieť vložené toliare a zabrániť tak následnej obrovskej hanbe, ako všetci vieme, nestalo sa tak a preto sme sa stali svedkami totálnej potupy nielen značky ale aj nešťastníkov pôvodných hlavných aktérov, čo mi na chvíľu spôsobilo zástavu mozgu, ostatné zložky nebudem radšej komentovať, takže 10%.

Já, pomsta (2016)

Vyzerá to tak, že Johnny je so stúpajúcim vekom odsúdený brať úlohy v kúskoch nevalnej úrovne, aj tu je to síce jeho part neľútostného pomstiteľa nahradzujúceho mäkký zákon, ale už mu to tak nežerieme, lebo všetko okolo neho je podpriemerná vata, ľahko zabudnuteľný pokus, takže 35%.

Správní chlapi (2016)

Všetko v pohode, ale akurát na ľahký nadpriemer, je to ohromná škoda, lebo hlavná dvojka R+R by si to určite zaslúžila, chcelo to určite viac sa pohrať so scenárom, aby to ostatné mohlo parádne vyniknúť, takže 55%.

Zlo nikdy nespí (2016)

Aj keď odhliadnem od dosť krepého záveru, zvyšok príbehu je dosť vypŕchnutý odvar množstva podobných kúskov vykresľujúcich frustrované domáce strašidielka liečiace si svoje bizarné fóbie otravovaním aktuálnej posádky nakazenej nehnuteľnosti, tuto chlapi radikálne zmenili návyky drvivej väčšiny bubákov, ktorí bývajú chorobne fixovaní na jednu chyžu a ani zaboha ich z nej nedostanete, lenže ani táto variácia nepomohla, takže 40%.

Odplata (1999)

Brilantný príbeh, úžasné spracovanie, fantastické výkony aktérov a geniálny Mel, toto je part, ktorý by nemohol zvládnuť takýmto štýlom nikto iný, takže 95%.

Jupiter vychází (2015)

Wachowsky prepracované až do takmer nepozerateľnosti, ak toto malo mať kasový úspech, tak sú títo súrodenci zahľadení do seba nad zdravú mieru, toto nie je mainstreem pre masy, to W+W už dávno zabudli, napriek tomu som sa pobavil, trochu menej digi strieľačiek a naháňačiek, mierne jednoduhší príbeh a bol by som som celkom spokojný, takže 60%.