Vlákna (1984) (TV film)

Příběh silný a atmosféra, kdy se schyluje k atomové válce je fajn. Nicméně zub času se podepsal a obraz jak z Profesionálů mi dvakrát po chuti nebyl. Ale nějakej remake ve slušivém kabátu bych si nechal líbit.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Jednoduché, geniální, zábavné. Za mrzký peníz, ale za to s dobrým nápadem lze natočit i v TV produkci kvalitní sci-fi. A nepotřebujete k tomu stroj času, ze kterýho šlehaj blesky. Stačí toalety v jednom zapadlém britském pubu.

Sleep Dealer (2008)

Jako režisérksý debut takřka bezchybné. Chtělo by to ale kvalitnější příběh a občas i pár dolarů navíc na triky.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Asi jsem už otrlej z koukání na ujeté francouzské horory, protože jsem čekal, že po shlédnutí se mi nebude dobře usínat, ale nic takového nenastalo. I když je kvalita záznamů chytře nekvalitní, tak jako zkušenému divákovi mě to nepřišlo autentické hlavně z toho důvodu, že vrahovi všechno vycházelo. A nemám na mysli samotné zločiny, ale teatrálnost jeho záznamů, kdy se přesně v požadovaný okamžik ukryl do stínu atd. Pokud bych si připustil, že je to realita, musel bych konstatovat, že vrah nebyl sám, protože tohle chce režii. Přesto zamrazí, když si člověk uvědomí, že takoví zvrhlí jedinci se na Zemi vyskytují.

Symptom Pandorum (2009)

Slabší 3*. Čekal jsem atmosferické a tajemné sci-fi ve stylu nedávného Moon, ale dočkal jsem se jakéhosi akčního masakru uvnitř vesmírné lodi.

Paranormal Activity (2007)

Koukat na to sám a v noci, nejspíš bych dal 5*. I tak je to ale atmosferické až až. Nicméně líbit se to bude příznivcům prvního Blair Witch. Těm, kterým se naopak nelíbil, se nejspíš nebude líbit ani Paranormal activity.

Odposlech (2006)

Pokud budu hodnotit to, o čem mě film podává svědectví - a to sice odposlouchávací možnosti zpravodajských služeb - pak musím dát za 5*. Nicméně příběh už zas tak skvělý není a ve výsledku mi z toho vychází lehce nadprůměrný krimi thriller.

Plechový bubínek (1979)

Usnul jsem po cca 30 minutách a do té doby mě to svou atmosférou neuvěřitelně s*alo a vyloženě mě pak děsil ten malej chlapeček s tváří dospěláka.

Odvlečen (2007)

Docela ucházející drama s tématikou teroristických útoků a tím, kam až může zajít vláda, ale i jednotlivec, když chce chránit bezpečnost národa.

Uvnitř (2007)

Dávám 5*, protože je to určitě ten vizuálně nejšokovější horor, který jsem viděl. A že jsem jich pár viděl...