• Krátkometrážní

Kruh 2 (2005)

Tak včera jsem si po delší době pustl oba dva díly Kruhu a stále mám podobný pocit u druhého dílu jako poprvé, ale o něco málo kladnější. Jelikož za úspěšnými japonskými díly stojí Hideo Nakata, tak dostal možnost natočit i druhý díl, kde hrají místo asiatů američtí herci a vrací se nám Rachel i její syn Aidan. Příběh je docela povedený a zpracovaný tak špatně ani není. Po celou stopáž filmu se nám ukazuje Samara jak divá a k tomu vynikající práce, co se týká efektů ale bohužel jak se ukazuje Samara často, tak film strácí na svém kouzlu děsit a vlastně vypadá jako taková lepší videohra. Po několikáté projekci jsem si ale i přes tyto problémy film užil a jsem rád, že byl natočen. 55%

Matrix (1999)

První díl Matrixu je něco nezapomenutelného a zatím nevídaného. Hned jak film začne, tak jede svůj inteligentní styl se slušivými obleky, parádními triky a silným příběhem. Film, který z bratrů Wachowských udělal prvotřídní režisérya z průměru je hodil ihned do výšin mistrů oboru. V žánru scifi rozhodně velký soupeř s Terminátorem. 100%

Kruh (2002)

Kruh od Gore Verbinskiho je remakem japonského originálu, který sází na mrazivou a strhující atmosféru. Herecké výkony jsou na jedničku, kamery dělají přesně co mají a efekty jsou perfektní. Tento remake překonává originál snad úplně ve všem a rozhodně si myslím, že je to nutnost pro každého fanouška hororů. Samara is best! 90%

Šílenství (1994)

Skvělý Carpenter nám ukázal jak se točí super film. Můj oblíbený film na který se rád podívám. Sam Neil zahrál výtečně a celý film si drží svoje tempo až do konce. Slabší chvilku jsem tam nenašel a není co vytknout. 95%

Eragon (2006)

Knihu neznám, ale tato pohádka se mi opravdu zamlouvá. Děj povedený, efekty nádherné a dračice Safira skvělá. Ale slabý scénář a režie stahuje film do průměrných vod. // Budu doufat ve dvojku nebo restart. 55%

Dračí srdce 2 (2000)

Na vynikající jedničku to nemá ani z poloviny. Vysloveně nuda to nebyla, ale jen neuvěřitelná blbost. 2* za hezky udělané draky.

Dračí prsten (1994) (TV film)

Viděl jsem to jako malý a hodně se mi to líbilo. Zkouknul jsem to dnes a není to vůbec zlé. Povedená pohádka, která ničím neurazí.

Dračí doupě (2000) odpad!

Draci vypadají strašně, herci hrají jak kdyby hráli poprvé a příběh o ničem. Nuda!!!

Dračí bouře (2004) (TV film) odpad!

Viděl jsem ten film 2x a už nikdy více. Všechno špatně! Podruhé jsem se na tento snímek podíval jen proto, protože jsem si už nepamatoval o čem to vůbec je. Ted' to není o nic lepší. Zbytečná ztráta času.

Dračí války (2007)

Mě se tato pohádka s draky docela zamlouvá. I když více než na 3* to nedosáhne.