• Krátkometrážní

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Je veliká škoda, že třetí díl Terminátora nenatočily přeci jen o něco dříve, jelikož by pak bylo více dílů. Po druhém díle bylo jasné, že druhý díl už překonat nepůjde, at' po dějové stránce, nebo stránce akce. Tak to Jonathan Mostow vzal po svém a vrhnul se spíše jen do té akce a vůbec špatně neudělal. Terminátor 3 je akční řežba od začátku do konce s docela dobrým scénářem a příjemnou stopáží. Po druhém díle to muselo být těžké se Cameronovi alespoň takhle vyrovnat a z půlky se to podařilo. Co oproti druhému dílu úplně zmizelo jsou city, kterých má Cameron ve svých filmech vždycky hodně a to podle mého dělá z T3 slabší film. Ale jinak celkově velká spokojenost. 80%

Avatar (2009)

Když jsem viděl poprvé plakáty, reklamy a všechno modré, tak jsem čekal, že to bude nějaká kravina, ale nestalo se. Cameron opět předvedl, že je mistr a celému světu dokázal, že je jednička. Avatar je neuvěřitelně dokonalé dílo, které dokáže vtáhnout davy. Nějak nepochopím občas hodnocení, kde tenhle film kritizují, protože si opravdu slávu zaslouží. 100%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

James Cameron se vytáhl a natočil nám druhý díl Terminátora, za co mu srdečně děkuji. Už je to spousta let co vzniknul, ale to není snad ani možné, jak ten film i dnes vypadá. V tom kde byl první díl výborný, tak zde je všechno ještě dokonalejší a v prvním díle kde byly velice špatné efekty a provedení, třeba kuchání oka, tak ta figurína dnes už vypadá spíš směšně. Ve druhém díle Cameron dokázal nemožné, protože si jinak neumím vysvětlit, jak tohle bylo možné. Z těchto let jsem neviděl po trikové stránce nic lepšího. Efekty naprosto úžasné. Jedinné co v druhém Terminátorovi zkritizuji, je nápad s rozpouštěcím se protivníkem, jelikož by to zkrátka po logické stránce nemohlo takhle být. Ale nevidím to jako velkou chybu, jelikož by pak to nebylo takové. Co se týče herců, tak s těmi jsem byl ve filmu nadmíru spokojený a s kamerami také. Tento film se prostě nikdy neokouká! 100%

Saw 3D (2010)

Série z mého pohledu patří i přes své mouchy k těm vydařeným a spousta lidí nedokázala takto brutální filmy snést. Saw je z mého pohledu velice kvalitní série, jelikož hororoví fandové si nemohli ani nic lepšího přát. Celá série je napínavá, překvapivá a dějově skvělá, škoda, jen že od pátého dílu jsou občas nesrovnalosti a logické díry v příběhu. Zde se takových chyb ukáže ještě několik. Jinak sedmému dílu ublížilo 3D pojetí, jelikož kvalita gore šlo dolů a oproti předešlým dílům není tak kvalitní. Příběh v něčem potěšil a v něčem zklamal. Nepochopil jsem nesmysl typu, že pomáhal doktor z jedničky + fungovalo spoustu postav, které nemohli v tom díle být, jelikož by to bylo celé malinko jinak. Celý děj místo, aby se dobře ukončil, tak se to celé ještě více zamotalo, že už z toho nebyla cesta ven a proto takový závěr. S tím nejsem spokojený a doufám, že pokud bude další díl, tak vytvoří nový příběh a na různé flashbacky a přidávání postav do pointy raději nechají být, jelikož zde už to bylo na hranicí šílenství scénáristů. Jinak kromě těchto vad na kráse samozřejmě zase spokojenost. Je to jedna z nejlepších hororových sérií všech dob! 40% Pořadí od nejlepšího: Saw 1, 2, 6, 3, 4, 5, 7.

Obřad (2011)

Malinko jiné vymítání než jsme zvyklí v jiných filmech. Ale podle mého tam jsou absolutně trapné a zbytečné scény. Celý film drží nad vodou výkon Antonyho Hopkinse, bez něho by to bylo o ničem. Díky němu se nato dalo koukat, ale už víckrát si to pouštět nebudu.

Monstrum (2008)

Špičkově natočený film. Není co vytknout, scifi nové generace. 95%

Orphan (2009)

Není co vytknout. Celý film máte zato, že ta malá holčička není normální a je nějaká divná. Čekáte co z toho vlastně bude a posloucháte ty řeči kolem a nějak Vás to vtahuje. Až na konci zjistíte úplně něco jinýho. Tohle jsem vážně nečekal, super dílo.

Paranormal Entity (2009)

Série Paranormal Activity rozjelo šílenství podobných filmů, kde chce každej na tomhle tématu vyděla balík. Oproti již zmíněnému PA jde o celkem povedenou řež s parádní duchovní atmosférou, ale tajemno úplně zmizelo a rovnou nás tvůrci hodili do mašinérie, kde se všechno hýbe, lítá a aby co nejvíce děsilo. Kvůli tomuhle je PE jednoznačně slabší bratříček, ale alespoň jsem se nenudil. 45%

Paranormal Activity (2007)

U série Paranormal Activity jsem byl asi hodně kritizující, jelikož moje hodnocení bylo na dvou hvězdičkách a to hlavně protože mi ty filmy zkrátka nějak neseděly. Tentokrát jsem to vzal drobet jinak a byl jsem připraven, že se budu zase nudit a to se nestalo. Bohužel pointa mi pořád moc nesedí, jelikož paranormální jevy z USA jsem nějak přeplněn. Ale dobrá vzal jsem v úvahu, že to tak je a pravda. Film není dlouhý, jsou tam i děsivé scény a celkově je mistrovsky natočený. Občas to chce u filmu právě druhou projekci, jelikož, pak se na to dívá divák drobet jinak. Ale co je pravda, že celkově jsou scény, když už k jevům dojde většinou bez gradace, kdy by to se mnou nějak házelo, nebo aby to nějak na mě fungovalo. Bohužel na mě pořádně PA nezafungovalo a více jak 55% ode mě dostat nemůže!

Rec 2 (2009)

Super. Nemyslím, že by dvojka byla horší jak jednička, jak to většinou u pokračování bývá. Přesně navazuje a drží si své tempo až do konce. Už se těším na další dva díly, pokud si budou držet tuhle linii, tak to bude brutální série.