Shazam! (2019)

,,K ČEMU JSOU SUPERSCHOPNOSTI, KDYŽ SE O NĚ NEMŮŽEŠ PODĚLIT.…“ /// Tak možná, že bych dokázal dát 4*. Možná i s klidem flegmatika. Ovšem musím uznat, že film má (i na mě!) dost problémů…. Vlastně všechno perfektně funguje do doby, než se na scéně objeví padouch. Do tý doby to je takovej komiksovej Velký, ovšem spoileristi buďte v klidu, ten film stejně dnešní generace nezná. A o to víc ji může bavit. Z toho plyne, že cílený je to jinam, než su já. Rodičové…. (ti přizpůsobivý…), si tady najdou ty rodinný hodnoty a všichni zjistěj, že padouch nic nekurví, ale ani nijak neoslňuje. Prostě jen většinu akce mlátí hlavního geroje a dělá machra díky liskejm hříchům, jejichž podoba mně připomíná jinou týnejdžrovinu. Takže nebudu bulet, že jsem naletěl a vyrazil do kina bez náctiletýho parchanta, ale postavím se k tomu čelem… takže za 3*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že padouch nebo hrdina, my jsme jedna… už se dneska nenosí. Dneska pičo frčí: Naše rodina, to je samej hrdina! 2.) Sedm pro děti? Kecáš…. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *

Skleněný (2019)

,,BYL JSI MIMOŘÁDNÝ.…“ /// Začátek super. Pak blázinec… - a děj… to jsou většinou slova. Exceluje James se svojí hordou a nejvíc keců má jedna strašně důležitá doktorka. Prostě doslova vyprávění (jako kecání…)… o hledání příčin jejich výjimečnosti. Hlavně teda dost nuda. Pak se konečně ke slovu (kurva, zní to v tomhle kontextu blbě… - takže do akce…) dostávaj naši „hrdinové“. Má to punc zajímavosti – asi víc pro znalce, než náhodný „posluchače“. Shyamalan to dokázal! Po 19ti letech uzavřel svoji trilogii. Limitovaná edice to sice není, ale originální celkem jo. A lepší už to nebude… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Shyamalanovi jsem nevěřil, že se David Dunn, Kevin Wendell Crumb a Eliah Price někdy potkají. 2.) Mám dar (a profesor X to ještě neví). 3. Thx za titule „Parzival“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Slunovrat (2019)

„TADY PAN PELLE NÁS POZVAL NA AUTENTICKÝ HIPÍSÁCKÝ SLUNOVRAT NA JEHO JÓDLUJÍCÍ FARMĚ...“ /// Halucinogenní kamera, pohanský rituály… prostě oslava slunovratu se vším všudy. A to za bílýho dne, takže není se třeba obávat, že bysme ze života sekty něco prošvihli. Kamera je součástí příběhu, protože se tady celkem dost magoří… Zajímavý, ale že bych na tom ulítl… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju houbovej čaj. 2.) Našel jsem v hrnku z kundy chlup. 3.) Thx za titule „Dadel“.. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Soldatik (2019)

„A KDO SE TADY O NĚJ POSTARÁ?“… „JÁ, MY VŠICHNI! “…   Pravda. V těhle časech koukat na ruskej válečnej film, zavání trochu bizárem. Ale… je to taková neškodná klasika - malej parchant si získá sympatie (srdce) vojáků pluku. Ten úvod je dlouhej, vlastně ne jen ten úvod, takže celkem nuda. Asi bude záležet na tom, jestli čekáte válečnej film (byť s malým klukem), nebo se chcete nechat dojímat tím, jak ho ti okolo „žerou“- Nebo uronit kroupu nad zničeným šicím strojem (to je pro cyniky…). A tak Serjoža Aleškov najde otce, ten zas ženu a tím Serjoža matku. A žili šťastně, dokuď… No, každopádně myslím, že z něho vyrostl dobrej komunista!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Díky svý velikosti, všechno přežiju.   ///  Thx za titule „braxi“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Souboj s rodinou (2019)

„JMENUJU SE PAIGE A TEĎ TADY VLÁDNU JÁ!…“ /// Rodina posedlá wrestlingem – což kurva JE divnej sport (a je to vůbec…no to je jedno…). Film je v první třetině celkem zábavnej. Možná je to takovej buranskej humor, ale zasmál jsem se. Taky je z něj cejtit atmosféra vítězů a dokáže vyvolat endorfiny štěstí. Pak se samo ukáže, že cesta za slávou není žádnej med, takže není nouze o dramatický okamžiky. Jak v tréninku, tak v rodinným kruhu. Složitě řečenu - přesto, že jde o wrestling v první řadě, tak v neposlední řadě nejde jen o wrestling. Je to taková „podpráhová“ reklama na tenhle sport, která mi nevadí, celkem mě baví, ale … /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ségra mi vyfoukla místo v …(dosaď si sám). 2.) Miluju ring! Ať už se tam dělá cokoliv. 3.) Thx za titule “num71“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

„OBLEK MÁM V HOTELU. PROČ? PROTOŽE MÁM DOVOLENOU!...“ /// Svět po „probliknutí“ a v něm celkem vtipnej Spider-man. Tenhle Hollandův týnejdžerskej pavouk mi (oproti tomu předchozímu) vůbec nevadí. Parchanti dělající si selfie mě sice neberou, ale jinak dobrý! A určitě tomu pomohl i Gyllenhaalův holoprojektorovej záporák. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem chtěl bejt omráčenej Nickem Furym. 2.) Jsem z Liberce (nebo z Prahy). 3.) Thx za titule „lokeš“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *

Stáhni a zemřeš (2019)

„JE TO JEN APPKA...“ /// No tak hlavně ale tahle appka drží slovo! (a má vedlejší účinky) Celkem nenáročný vyprávění o lidech, co si ji instalovali a pak umřeli. Něco jako Nezvratný osud (ale kdo by dneska věřil na osud, že?). Občas se tady straší, občas nějaká vražda (vlastně nečekaný úmrtí), občas si řeknu, že jsou to píčusové – ale to není nic překvapivýho. Vidět víckrát to fakt nemusím (a snad nikoho nenapadne upgrade).Ale třeba týnejdžři budou mít jinej názor. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak porazit appku. 2.) Zjistím, že smrt sbližuje. 3.) Thx za titule „blacklanner“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Staříci (2019)

„VSTÁVEJ! PŘIŠEL TVŮJ ČAS…“ /// Dědkovská road movie. Je fajn vidět, že i u nás dokážou senioři rozehrát koukatelnou filmovou šou. Obsazení perfektní a zajímavej je i příběh, dokonce se šťastným koncem. Malej film, kterej potěší, ale asi bude jen na jedno zhlídnutí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na cestu si balím bažanta. Hned vedle bouchačky. 2.) Děda furt říká, že tu kurvu dostane. (a v Perlovce nikdy nebyl…). /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Synchronic (2019)

„KAŽDOU CHVÍLI SE POBLÍŽ OBJEVÍ NĚCO Z PŘÍTOMNOSTI. VE CHVÍLI, KDY TO ZAČNE MIZET, UVÍZNEME TADY NAVŽD…“ /// Ze začátku se to zdá fajn. Dva kámoši - záchranáři, nějaká droga, co dělá z feťáků zeleninu…. Ale… pak to vobčas začne bejt silnej vopruz. Hlavně, když si chtěj jen tak povídat… Po hodině jde na scénu onen super nápad. A experimenty. Jenže to ostatní… to jen pitomě vyplňuje, takže je to spíš ten vopruz, než geniální nápad s geniální zápletkou. A přibejvá hlavně těch keců… Ovšem mohla to bejt suprová povídka! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám tip na super drogu. 2.) Zůstal jsem zaseklej v minulosti. /// Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

„CO KDYŽ NÁS NĚKDO CHYTÍ?“… „JSME STAŘÍ A ZMATENÍ!“… /// Návrat ke kořenům… budiž. Jednička byla opěvovaná, takže se to samo nabízelo. Teď jen příběh… - není tak špatnej. Takže spolu s „vohraným“ tempem … nakonec dojdou všichni ke zjištění, že i těch „jen“ osm dílů je vlastně moc. Úplně nejvíc z toho číší síla parťáctví. Temnota duše? Ano, ale až na konec. Dávám 3*! Nevodhadnutá dýlka a finále, který nevyrazí dech! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mým znakem je modrá spirála. 2.) Mám svůj nevyřešeném případ. 3.) Thx za titule „need4seed“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *