Naega salinbeomida (2012)

“KDO JE SKUTEČNĚ ZODPOVĚDNÝ ZA SÉRIOVÉ VRAŽDY“... /// Super námět… škoda, že tady všichni hrajou (mezi sebou) hru vo největšího magora. Navíc nechápu, proč ten policajt… no to je jedno. Každopádně by se tenhle film v soutěži vo čuráčí hlavu umístil dost vysoko. Odměnou za utrpení (moje) je zlom v případu, kdy ta všechna debilita začne dávat tak nějak smysl. Taky těch následných 10 minut je thrillerově famózních. Pak už je to zase jedna velká banda idiotů – na čemž je nejhorší, že to není ani vtipný, ani zábavný... ani nic. Takže dvě... nebo tři *? Toť otázka... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) S nadějí očekávám první „Otázky Václava Moravce“ s masovým vrahem. (ne vole, drůbež se nepočítá…) 2.) Zjistím, jak se dá žluťácky dokurvit fajnovej scénář. 3.) Thx za titule „Necron“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

StartUp (2016) (seriál)

“AHOJ GENCOINE“... /// Trojice švorcáků shání prachy na projekt, kterej má změnit svět. Pomalej rozjezd. Máme tady několik postav různorodých sociálních poměrů a společenskýho postavení. Sledujeme nejen jejich snahu o vdechnutí života StartUpu, ale taky jejich osudy, který jsou díky tomu ovlivněny. Ne každej okamžik je zajímavej… každopádně ten gangsterskej týpek má co nabídnout. Postupně dobrejch okamžiků přibejvá a tak se Freemanovi nedivím, že se mu v seriálovejch vodách zalíbilo. Tahle parta je na tom u mě jako u investorů: zpočátku jim nedůvěřuju, ale nakonec mě přesvědčej, že si pozornost zasloužej. Před koncem jsem se bál, že v další sérii budou omílat ty samý sračky furt dokola… ale vono ejhle – překvapení! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rozjíždím byznys s kradenejma prachama z drog. 2.) Mám nápad (a nemám prachy). 3.) Thx za titule „Pedros314159“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Lekce (2014)

,,TEN, KDO TY PENÍZE UKRADL, BY SI MĚL UVĚDOMIT, ŽE NIC NEZŮSTANE BEZ TRESTU…“ /// Bulharskej Art film? Tak to mám (asi) premiéru. „Autentická“ kamera přibližuje tenhle Naděždin nedokonalej svět dostatečně věrohodně. Vstřebávám informaci, že učitelskej plat stojí za hovno. Pak beru na vědomí, že kvůli tý kameře serou tak nějak na tempo příběhu. (Chápu, že sociální drama nebude akční jízda, ale trochu švihu by neškodilo, přece jen uspat se chci nechat jinak…) Připomíná mi to Ulricha Seidla. Jen to není tak vlezlý. Ani drsný. Možná z toho cáká černej humor – nebo spíš morbidita úpadku člověka, na kterýho - když se posere, i hajzl spadne. Mám co dělat, aby pudy (spánek) nezvítězili nad uměním… Možná bych mohl tuhletu Naďu obdivovat. Nebo soucítit. Vlastně nevím… Vím jen, že mě ten její příběh hrozně sere! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nepředvídatelný události mě dostaly do sraček. 2.) Přemejšlím, jestli se někoho vojet nebo zabít. 3.) Thx za titule „desade“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

Z Paříže do Paříže (2017)

,,A PŘÍSAHEJTE, ŽE NIKDY NIKOMU NEŘEKNETE, ŽE JSTE ŽIDI. TO NENÍ ZBABĚLOST…“ /// Čestní a hrdí Židé v Paříži. Všeho do času – řekli si Němci a zavedli tu parádu s hvězdou na voblečení. Ti moudřejší pochopili. A vydali se na cestu… Žádný ponurý ukrejvání, ale zdrhání na čerstvým vzduchu, s nebezpečím a bratrskou péčí (láskou). Osud (kterýmu jdou kluci vobčas naproti) se snima nesere (stejně jako Němci). Ale děcka bojujou… Takový pohádkový vyprávění s dětským (klukovským) podtextem, plný hrdinů (a trochy Vašuta), u kterýho se dá celkem stoprocentně upustit kroupa. (Což by nemělo překvapit ani cyniky.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Autobiografickou knihu „A Bag of Marbles“, kterou v roce 1973 napsal Joseph Joffo, ani film z roku 1975 neznám. 2.) Na vlastní bulvy zjistím, že je lepší přijmout bolest z fackování, než přijít o život ze strachu z něj. 3.) Thx za titule „katrab“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **

Baby Driver (2017)

,,KDYŽ BYL MLADŠÍ, UDĚLAL JEDNU CHYBU. A OD TÉ DOBY HO TO PRONÁSLEDOVALO…“ /// Úvodní adrenalinová (?) honitba vyvolá dojem, že se Kurýr dočkal syna. Při loupežích totiž nejde vo to, co a jak ukrást, ale jak nejefektivněji vodjet (za zvuku mixu všelijaký muziky). Baby je hodnej, trochu jinej… prostě týpek, jehož úkolem je vohromit publikum. A daří se mu to! Po loupežnickým úvodu přichází romantický intermezzo… no ale já su celkem rád, když se jde zase loupit. Neříkám, že je to nuda, on i Debbie jsou sympaťáci, navíc si maj co říct (což ostatně platí i vo vostatních), ale je to prostě cílený na ty mladší – čemuž (asi?) vodpovídá i soundtrack. Zlodějská a romantická týnejdžerská jízda, která se snaží (a daří se jí to!) bejt pro všechny. Vodsejpá to, úniky jsou fajn, bohužel to ale nemám potřebu vidět znova. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem muzikální řidič. 2.) Pochopím, proč do akce nebrat lidi, kteří sami nechcou. 3.) Thx za titule „tkimitkiy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *

Naprostí cizinci (2016)

“NA VŠECHNO, CO PŘIJDE DO MOBILU, SE PODÍVÁME VŠICHNI“... /// Posezení s ukecanejma kamarádama – takže byt, v něm pár lidí a spousta keců. Taky to máte rádi? Já to miluju! Teda když je to vo něčem… No a tady je to vo tý malý černý skříňce, kterou maj (skoro) všichni (někdo i víc) a která (kolikrát) ukrývá kurevský tajemství. (že nemáš tajemství? Ale nepovídej…) A to, co zdá se bejt celkem legrace… Mobil tady nevybruje (ani nemusí!) každou minutu. Stačí občas a téma pro rozhovor je na světě. Konverzační drama ze života, plný pocitů a emocí. Manželství v tobě nevyvolává smutek a strach? Tak hrej!… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sháním tip na prímovou společenskou hru. 2.) Miluju „praní prádla“ před kámošema. 3.) Thx za titule „dankeroni“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Wind River (2017)

,,V TÝHLE KRAJINĚ SE POSIL NEDOČKÁTE. TADY JE KAŽDÝ SÁM ZA SEBE“ /// Indiánská rezervace Wyoming, ochránce hospodářskejch zvířat – to se mi na Rennerovi líbí, může zahrát Avangera, ale i vobyčejnýho člověka s gráciíí vyšších hodnot. Takže země sněhu a indiánů a v ní rozmrdaná a mrtvá holka. Hej, hej, hej - tady prej štěstí nehledej, se po celou dobu snaží říct a ukázat Taylor Sheridan, frajer, kterej mně už 2x dokázal, že má budování atmosféry v malíkovi. Bohužel mi připadá, že tenhle „sněžnej western“ nemá zase tolik co říct jako ten western texaskej. Sice kouzlí s mrazem a sněhem, ale na sáně mě neposadil. Jako dobrý, ale… možná, kdybych měl péro na čelence… (3a půl!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju poučit, kdy je lepší zdrhnout a kdy se nechat sejmout. 2.) Nevím, že Indiáni jsou ohroženej druh. 3.) Thx za titule „JustMeeKatie“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Fargo - Season 2 (2015) (série)

„…ALE JÁ SE DOMNÍVÁM, ŽE KLÍČEM K POCHOPENÍ TOHOTO SPLETITÉHO ZLOČINU JE SOUSTŘEDIT SE NA ŘEZNÍKA A MALOMĚSTSKOU KADEŘNICI JAKO NA STŘED CELÉ UDÁLOSTI. EDOVI A PEGGY BLUMSQUISTOVÝM BYLO POUZE 29 LET, KDYŽ NASTALA NOC, KTERÁ NAVŽDY ZMĚNILA JEJICH ŽIVOTY…“ /// V mejch (hovno vidících) očích je tahle gangsterská „dvojka“ lepší vražedný „jedničky“. Dobře vypadaj nejen padouši, ale i poldové, a kurevsky mě bere, jak si drze a vokatě s divákem (teda se mnou) hrajou - příběhově i filmově. Mám spoustu „déjà vu“. Hlavně kvůli postavám, kterejch je o hodně víc a jsou zajímavý nejen tím, že se kolem nich furt objevujou mrtvoly. No a protože fandím těm průserářům (nedá se napsat těm dobrejm, páč těch bez viny je tady poskrovnu – a navíc jsou vohroženej druh), jsem často dost napnutej... I když to nevypadalo, nezapomněli ani na špetku toho černýho humoru, kterej posouvá každý (takže i tohle) krveprolití trochu jinam. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak si se starou upevnit vztah. 2.) „Dějiny skutečnýho zločinu na americkým středozápadě“ jsem (zatím) nečetl. 3.) USA let sedmdesátejch jsou pro mě gangsteři, Black Sabbath a lítající talíře. 4.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ **

Fargo (2014) (seriál)

„NÁSLEDUJÍCÍ UDÁLOSTI SE STALY V MINNESOTĚ ROKU 2006. JMÉNA PŘEŽIVŠÍCH BYLA ZMĚNĚNA NA JEJICH VLASTNÍ ŽÁDOST. Z ÚCTY K ZEMŘELÝM JE VŠE OSTATNÍ POPSÁNO PŘESNĚ TAK, JAK SE TO STALO…“ /// Mrazivej příběh z mrazivýho kraje. Série zvláštních vražd, který spojuje jedna osoba a Fargo. A dokuď se hádanka nevyřeší, lidi chcípaj a chcípaj… Dobře odvyprávěný, zajímavý postavy, charismatickej padouch a fabulace skutečnosti (podezírám Thorntona, že tam vraždil on, aby pak mohl vystřihnout svůj skvostnej seriálovej part). Série plná drsnejch scén, ze kterých (často nenápadně) vyčuhuje (ukrytej) ftip (černej pochopitelně) a která je (stejně jako Freeman) díl od dílu lepší a lepší. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Fargo? Neznám. 2.) Nechápu, proč lidský oko vidí ze všech barev nejvíc odstínů zelený. 3.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ **

Silmido (2003)

,,JSTE ODSOUZENÍ VĚZNI, NEBO LIDÉ Z OKRAJE SPOLEČNOSTI... LIDSKÝ ODPAD. ALE POKUD SE OBLEČETE DO TÉTO UNIFORMY, NAŠE CÍLE SE SPOJÍ V JEDEN. OCHRÁNIT NÁŠ NÁROD. A SJEDNOTIT NAŠI MATEŘSKOU ZEM...“ /// V časech, kdy jsou plný internety toho Kim Čong-una, si je dobrý připomenout, že touha odstranit jednoho severokorejskýho parchanta už tady byla (bacha! Spoiler!). A vo tom to je – tenhle film. Výcvik, ve kterým slabý kusy vodpadaj a místo politickejch keců, jde spíš vo akci. Asijská (plánovaná?) pocta starejm válečnejm akčňákům, ve který se má skupina jedinců vydat někoho sejmout. Zajímavější se mi to zdá spíš tou druhou půlkou, která je takovou „Rambovkou“, která přejde do žlutý akčňárny (s trochou stranickejch keců), pohybující se na hraně mezi dobrem a zlem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se stát Korejským národním hrdinou. 2.) Miluju špinavý Korejce. 3.) Thx za titule „bloodyvc“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne