Predátor: Evoluce (2018)

Zbytečný film, který je tak scénáristicky chaotický, až to hezké není. Black se snažil natočit něco jiného něž v jakém duchu se točily předchozí snímky ze stejnojmenným "hrdinou", ale tomuhle tématu to vůbec nesedlo. Hlavní postavy nezajímavé a příběh mi vyloženě nesedl (především "lóre"). Korunu tomu dala asi poslední "Ironmanovská" scéna, kdy už jsem otáčel oči v sloup. 40 %

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Akce znovu špičková a Tom Cruise ve svých 56 let ukazuje, že pro některé je věk opravdu jen číslo. Bohužel to je všechno, žádný strach z hlavního padoucha jako tomu bylo u předchozího dílu, slabý příběh a tristně nevyužitá Rebecca Ferguson. Chyběli emoce a taky jsem neměl za celý film pocit, že jde do tuhého. Rogue Nation je prostě někde jinde. Do kina určitě povinnost, protože i tak je to minimálně solidní akční jízda a snad nám to McQuarrie a Cruise příště vynahradí s lepším scénářem. 60 %

Tomb Raider (2018)

Dobrodružná pecka, která překvapí především skvělými herci Alicii Vikander a Dominicem Westem. Chemie mezi otcem a dcerou šlape jak švýcarské hodinky, akce je obstojná a příběh se snaží relativně držet původní hry, nijak nevyniká, ale taky neurazí. Rád si dám někdy časem opáčko a další nášup. 65 %

Děsivé dědictví (2018)

První půle dobrá, pomalé rozjezdy mám rád, ale druhá už se vlekla a ta katarze prostě nepřišla. Film se snaží vyhýbat klišé, což je fajn ale podruhé už to vidět nechci, na mě až moc velké psycho. 45 %

Kong: Ostrov lebek (2017)

Oproti Edwardsově Godzille je to slabší a ničím zajímavé. Na jedno zkouknutí dobré. 45%

To (2017)

Škoda některých scén, které byly za hranou realismu v rámci filmu a vyloženě byly do očí (bitva s kameny) a dvojitého finále. Herci super - výborný casting a pár scén bylo opravdu děsivých. Film čerpá strach ze zaběhnutých not a výborné stylizace klauna Pennywise a práce se zvukem. 70 %

Kruhy (2017)

Fraška. Tvůrci natočili film, který by se měl promítat na hodinách filmové a televizní fakulty, jako názorný příklad, jak se filmy nemají točit. 20 %

31 (2016)

Dobrá komedie, ve které mi bylo všechno tak nějak fuk, ale dobře se u toho odpočívá, když je člověk utahaný. 40 %

Lék na život (2016)

První půle obstojně tajemná a zajímavá, ale uprostřed filmu divák začne tušit odkud vítr vane a stane se z filmu natahovaná s nepřekvapivým koncem. 55 %

Hounds of Love (2016)

Pomalé a šikovně natočené vztahové drama, které na konci vytryskne i nějaké ty emoce. Emma Booth je kočka - vzhledově i herecky mě učarovala. 70 %