Dům v růžích (2002) (seriál)

První díl byl fakt skvělí, pěkně se to rozjíždělo pomalu, seznámení se s hlavními protagonisty, vyprávění historie a tajemství domu. Jenže drůhý díl byl neskutečně utahaný a stereotypní. Furt a furt dokola omílající se "dům v růžích tě volá, dům v růžích po tobě touží" a opakující se tajůplně scény člověka ubíjí. Třetí díl byl už o něco lepší, ale vydržet jsem u toho vydržel jen kvůli pointě, která stejně nepřišla. Samozřejmě film trpí klasickým neduhem tzv "stupidním" chováním určitých postav, což mě neskutečně irituje. Jistě, přičíst by se to dalo k tomu, že jsou ve stresu nebo v šoku, ale i tak, je to skupinka lidí, co mají určité schopnosti a vědí o paranormálních aktivitách a přesto se tváří, jako by to viděli poprvé v životě. Po prvním dílu bych napálil 4 hvězdy jak nic, ale zbývající dva jsou utrpení. 45 %

District 9 (2009)

Dlouho jsem tento kousek odkládal, hlavně kvůli stylu, kterým to bylo natočeno - dokumentární styl mi nikdy moc nevoněl.Musím však uznat, že film je to velmi libový, box office mojo uvadí vyrobní cenu na 30 M dolarů, pokud je to tak, tak je neuvěřitelné, co Blomkamp za ty peníze trikově zvládl. V tomle mi dost připomíná del Tora nebo Duncana Jonese, kteří taky za pár dolarů umí zázraky. Příběh je velmi jednoduchý, avšak svým drsným a syrovým zpracováním velmi poutavý a v závěru i hodně emotivní. Kbyby ale film byl točen klasickým způsobem a né dokumentárním, tak by ta epičnost a emotivnost vyzněla mnohem víc, a já bych určitě na konci uronil alespoň slzu, takhle mi ho bylo na konci jen líto. S blížícím se příchodem Blomkampova Elysia jsem si splníl restík a budu věřit, že v Elysiu mě položí na "prdel" úplně. Takhle jsem se kousek od země zastavil. 80 % PS: Ještě musím zmínit hudbu, která byla protě boží. Clinton Shorter zná moji krevní skupinu. Trošku mi ta hudba připomíná Howardův Blood Diamond.

Žena v černém (2012)

Interierové a exterierové pozlátko mě opravdu nadchlo, ale scénáristicky je to lejno půměrné velikosti. V závěru se díky tomu dostavila i nuda. Jeden z nejslabších duchařských filmů co jsem kdy viděl. 40 %

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Tak první série velmi ohromila. Seriál takového druhu chyběl v dnešním portfoliu a přináší čerství vítr do seriálových vod. Jedinou výtku bych měl k flashbacích, mohlo jich být víc, hlavě pak z občanské války (hold mám je rád, Lost se na mne podepsal). Velkým plusem je herecký ansábl, Mount, McElligott, Common, ale předevšim skvělí Meaney a ještě lepší Heyerdahl, jehož anglický projev mám velmi rád a občas vyvolá i příjemný úsměv na tváři. Hudba je dobová a dobře se poslouchá, bojové pasáže z hudbou pak patří k tomu nejepičtějšímu co v seriálu jde vidět (boj s indiány si rád pouštím opakovaně). 1.série - 95 %, 2.série - 75 % (chybí pořádný záporák a vytratila se taková ta osudovost, Lily je opravdu škoda, velká škoda) 3.série - rozjezd byl parání, uprostřed tomu trochu docházel dech, ale závěr byl dechberoucí. 80%

Mama (2013)

Mám rád del Torův cit pro látku.Vztah matky s dítětem je jeden z nejsilnějších mezilidských vztahů, to tomuto filmu dodává na síle. Konečný souboj Annabel s Mamou je emotivně vyčerpávající. Jessica se mi líbila už ve filmu The Debt a touto rolí si získává stále více moje sympatie a natěšenost na její další projekt. 80 %

Spartakus (2010) (seriál)

1.série - 90 %, 2.série - 80 %, 3.série - 90 %. Status - Legenda.

Živí mrtví (2010) (seriál)

1.série - 80 %, 2.série - 60 %, 3.série - 60 %

Raubíř Ralf (2012)

Je to podobné jako s Brave. Bavilo mě to, ale jen občas. Tento rok byl na animáky slabý.

Sirotčinec (2007)

Hodně vybroušený diamant, pointa fakt překvapila, což je velká vzácnost + neskutečný herecký výkon Belén Ruedy. 80 %