RRRrrrr !!! (2004) odpad!

Prokristapána, to byla ale hovadina!!! Miluji francouzské komedie, ale tohle... Kdybych těch 100 minut věnoval jakékoli jiné činosti, udělal bych lépe.

Rambo: První krev (1982)

Pro mě klasika, jeden z prvních filmů, které jsem měl možnost shlédnout na VHS (jak jinak než v páté kopii) ještě za komančů. Bráno z jiného úhlu: kdyby naši policajti byli tak důslední ve stíhání silničních pirátů, cítil bych se na silnicích mnohem bezpečněji.

Osvobození (1969)

Vzpomínka na mé dětství, kdy jsem tento úžasný "pětifilm" hltal plnými doušky a který ani po letech neztratil absolutně nic ze své podstaty, věcnosti a mistrovství. Musím ještě pochválit vydavatele DVD za ponechání původního českého dabingu. Ačkoli v zásadě jsem pro originální zvuk, zde jsem po celou dobu sledování filmů velmi často přepínal mezi češtinou a ruštinou.

Válka rozumu a cti (2006)

Pročítám tu hondocení jednotlivých uživatelů a říkám si: neviděl jsem náhodou úplně jiný film? Ale ne, bylo to ono, ale byly to dvě hodiny nudy. Občas jsem to přepnul na časký dabing a bylo to ještě horší. Alespoň melodie čínštiny, či v jakém jazyce to bylo, mi tedy mohla trochu imponovat, ale k diváckému prožitku to jaksi nestačilo.

Mlha (2007)

Po dvou filmech s týmž názvem jsem od třetí Mlhy fakt nic nečekal, ale začátek nebyl špatnej a v průběhu příběhu jsem byl do děje vtahován stále víc a víc. Napětí graduje se stoupající intenzitou náboženského fanatismu... proboha, proč jen tu ženskou někdo neoddělal dřív! A konečně přichází šílené rozuzlení umocněné geniální hudbou Lisy Gerrard a Dead Can Dance. Tohle fakt můžu!

Záhada Blair Witch (1999)

Jeden čas se o tomhle snímku hodně mluvilo převážně v superlativech a tak jsem si ho také sehnal... no, mám-li být upřímný, dvě hvězdičky za originalitu dám, ale víc ne. Jo a taky jsem u toho usnul. O čem že to vlastně bylo?

Království prstenu (2004) (TV film)

S nejlepšími fantasy vzniklými v Hollywoodu se to srovnávat nedá, navíc je to Evropská produkce. O efekty, které nejsou nejsilnější stránkou většiny evropských filmů zde ale tolik nešlo, ale o příběh. A ten je podle mého názoru hodně dobrej. Tváře neokoukané a jakkoliv může někomu připadat Kristanna Loken chladná, tak já si to nemyslím. Mimochodem, všimli jste si jejích svatebních šatů? Jsou ve filmu vidět sotva pět vteřin, ale je to skvost nad všechny skvosty!

Kalhoty v pozoru (2000) odpad!

Byl jsem nucen na návštěvě u kamaráda kousek tohoto shitu shlédnout. Okomentoval jsem mu to: "Jdu blejt, velebnosti!".

Johnny English (2003)

"James Bond" dle mého gusta. A Malkovich je démonický - pozor, zvuk pouštět jen v originále. Johnův francouzský přízvuk je fantastický! Do dnešního dne shlédnuto už 10x a nemyslím, že naposled.

Univerzální uklízečka (2005)

Počáteční despekt byl velmi brzo zažehnán milým duši hladícím příběhem.