Zkrocená hora (2005)

Tak nevím. Snad jen ty záběry na panorámata...

Barbar Conan (1982)

Ano, takové fantasy podle otce žánru a s Arnoldem! Škoda jen, že tvůrci už do stejné řeky nevstoupili a že ambiciózní projekt byl pohřben již při svém pokračování. A zapomněl jsem na hudbu Basila Poledourise. Navždy bude spolu se Shoreovým LotRem můj nejmilejší a nejhranější soundtrack právě z Barbara Conana!

Rudá Sonja (1985)

Ve dvaceti jsem tohle žral, byl to také jeden z prvních filmů ze Západu, který jsem na videu viděl. Dnes ale už fakt ne. Conan Barbar ano, ten je vynikající, Ničitel je nepovedenej a tohle - no jen ze sentimentality za pár vtipných hlášek malýho nafoukanýho prince jednu a snad ještě půl hvězdičky.

Knoflíková válka (1962)

Milé, i po tolika letech. Něco podobného (ovšem ne s takovou intenzitou) jsem sám ve svém dětství s partou kluků také prožíval.

Virus (1999)

Ale proč ne? Je to sice hovadina, ale neškodná a rozhodně alespoň jednou docela pobaví.

Pravdivé lži (1994)

Supersranda a skvělý akčňák, na který se vždycky znovu rád podívám.

Likvidátor (1996)

Skvělý film, parádně odsejpá po celou dobu, ale tu anorektickou Vanessu fakt nemusím.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Tady opravdu NENÍ co řešit. ještě dnes si dobře vzpomínám na to, jak jsme koukali do noci na ojetou VHS s pokoutnou kopií z kinoplátna a hltali jedno z nejúžasnějších akčních sci-fi všech dob. A je moc dobře, že se tvůrci k filmu ještě jednou vrátili a vznikl director´s cut se spoustou skvělých záběrů navíc. Jen mě sere ten český překlad názvu. Den zúčtování je naprostá blbost, protože to je SOUDNÝ DEN!

Old Boy (2003)

Ne. Nepřišel jsem tomuto veskrze vychvalovanému snímku na chuť. Měl jsem co dělat jej dokoukat. Jedině melodie korejštiny, kterou neslyšíme každý den, mi zážitek z filmu poněkud prohloubila.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Poprvé jsem tento film viděl jako puberťák v kině a už tehdy jsem věděl, že ten film není jen tak ledajaký. Když jsem ho viděl po letech podruhé, měl jsem co dělat, abych ho vůbec dodíval. Nejsem žádná slečinka, ale co pan Vávra uvedl na plátno je naprosto šokující a děsivé ve své podstatě. A černobílý materiál vše několikrát umocňuje, připadal jsem si, že sleduji nějaký dokument. Vyčítáme komunistům jejich temnou minulost plnou nevinných obětí, ale cožpak vina římskokatolické církve je menší? Komunisti tu řádili 50 let, v Rusku o něco déle, ale tyhle kreatury ve jménu Boha a Krista dusili lidi po několik staletí.