• Krátkometrážní

Návrat do budoucnosti (1985)

Konečně nějáký pořádný film o cestování do minulosti a zpět. Hášky, při kterých se smějete. Film vypracovaný do těch nejmenších detailů až na pár filmových chyb (94). Film, který spojuje snad všechny žánry, který je určen pro každýho a každý bude spokojen. Víc než spokojen. Odnese si s sebou úžasné zážitky,které se mu v hlavě uchovají do smrti. A za to si Zemeckis zaslouží potlesk. BRAVO! A je zajímavý, že Billy Zane pobyl na plátně celých 95 vteřin a stala se zněj hvězda.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Tohle je snad můj nejoblíbenější díl z celé trilogie. Líbí se mi efekty, děj, herci apod. Suprová vynalézavost Zemeckise, kterou dokázal dát na plátno. Měl jsem štěstí, že mi kamarád půjčil všechny tři díly a já si mohl vychutnat všechny díly na jednou během víkendového dne.

Abeceda (1969) (studentský film)

Stejný styl animace jako u "Six men getting sick" ještě s děsivějším dějem. Dětský hlasy spolu s můžským (operním) vytváří příjemnou náladu, ale hned začně tzv. knučení štěněte a to ve mě vyvolalo nepředstavitelnou tíseň, které po chvíli přestane. Už s úlevou si oddechuji. Lynch mě nenechal si ani odpočinout a už je tu další zvuk... Režisér tohoto animovaného "kraťasu" si vás vychutná až do poslední scény.

Six Figures Getting Sick (1966) (studentský film)

Sledováním tohoto filmu filmečku, jsem v první chvíli nevěděl co se děje. "Co to je?" vrtalo mi hlavou, ale s postupným sledováním jsem v tom něco viděl. Velmi působivé a deprimující, což se mi zalíbilo. Na to, že je to Lynchův první film, získal za něj ocenění. Což dokazuje, že Lynch má od počátku geniální nápady, které díky své šikovnosti dokáže převést děsivé noční můry na plátno.

Kuťáci (1976)

Napíšu komentář k prvnímu dílu, protože abych psal za všechny se mi zdá blbý. Pat a Mat jsou fakt super kuťáci, jedině díky nim mám super fantazii, ale ne tak dobrou jako oni. Pokaždý když něco zkazím a snažím se opravit, dopadnu jako oni a ostatní se smějou. Pracoval jsem ve skladě, kde mi jeden kámoš tyto dvě postavičky připoměl a od té doby jsme oba dva pracovali jako Pat a Mat. Oblíbili jsme si jejich, tvz. gesto a to jsme používali. Bohužel už je s tím konec, protože on se oženil a našel si jinou práci. Ale vrátím se k tomuto seriálu. Stalo se to kultem pro děti a díky jejich fantazii dokonce píšou po každé pohádce upozornění, že jsou to jen animované postavičky, kterým se nic nemůže stát a aby se je nepokoušeli napodobovat.

Obchodní dům (1941)

Nemůžu jinak. Na začátku všeho byl smutek a jednině bratři Marxové a pár dalších (Charlie Chaplin, Laurer a Hardy) se odvážili udělat z neuskutečnitelného uskutečnitelným. Dokázali pobavit lidstvo. To oni inspirovali Petera Sellerse a Rowana Atkinsona, díky nim vznilk humor jaký má být. A já jim za to srdečně děkuji. V každým z jejich filmů hrajou stále tu samou melodii, což by mi mělo připadat nudným, ale ne. Je to velmi originální a rytmické a po každý se těším kdy začnou hrát na klavír. V tomto filmu se více zpívalo, ale nevadí. Groucho, Chico a Harpo mi to vynahradili bezvadnýma skečema, při kterých jsem se válel smíchy. Výhoda je v tom, že běží humorná scéna za scénou a má pusa stále vydávala hlasité HAHAHA, až jsem dostával křeče do úst a snažil se na chvíli přestat. Díky.

Futurama (1999) (seriál)

Náhodou jsem narazil na DVD a říkal jsem si, že se podívám. Nadšení na první místě, styl stejný jak Simpsonovi, ale jinej humor, možná můžu říct, že lepší. Ostatní řekl to co jsem chtěl, tak se můžete obrátit na jejich komentáře.

Jdi na Západ (1940)

Snad nejlepší z jejich komedií. Už dlouho mě nic nepobavilo a tohle mi zvedlo fakt náladu. Jejich komedie jsou jiné než ostatní. Takovou komedii s takovými herci už nikdy neuvidíte. Jsou jedinečné. Bude to tím, že bratři Marxové komunikují s diváky a to se stává ještě humornějším, než by jste předpokládali např. scéna s dohadováním, jak se zastavuje vlak. Koukněte se a pochopíte.

Osvícení (1980)

Konečně jsem viděl pořádný horor. Kubrick si vybral skvělé herce, kteří vydali ze sebe maximální výkon i když Danny Lloyd do premiéry filmu netušil, že natáčí horor a taky se nemusel dívat na Mazací hlavu od Davida Lynche, který Kubrick pouštěl, aby na place zavládla správná nálada. Kdyby Stanley natáčel další horor, mohl by pustit Osvícení a ne Mazací hlavu. Je mi 18 let a to už jsem lecos vydržel, ale Kubrick mě dostal. Můj bratr z toho nedokázal usnout a pokud usnul měl noční můry. A pokud tohle zrovna čte nějáký spisovatel a hledá místo, kde by mohl psát svoji knihu, vřele doporučuji horské středisko Timberline Lodge. Víc říkat nemusím, protože je vše v ostatních komentářích.

Amélie z Montmartru (2001)

Pvní film, který na mě tak zapůsobil, že to nemůže být ani možný. Audreyin úsměv je ten neúžasnější, který jsem kdy viděl (Tedy až po úsměvu mojí holky). Scéna se slepcem mě okouzlila, tak dokonale, že teď se snažím pomáhat všem, kteří potřebují naši pomoc a bez nás by nic nedokázali. Však sami uvidíte, až tento film, jestli se to filmem dá nazvat uvidíte.