• Krátkometrážní

Útok na věžák (2011)

Takový District 9 v britském podání, kde hlavními hrdinové jsou děti z gheta, jenž nečeká žádná budoucnost. Oproti jiným režijním debutům, kde se snaží zaujmout Hollywood a otevřít si bránu do filmových studií, si tento film na nic nehraje. Sci-fi s humorným nádechem a neokoukanými herci jsou skvělým filmem na sobotní večer.

Rozpal mě, sakra (2011)

Děvčatům v pubertě se otvírá nový svět a tím je jejich sexuální fantazie. Krásný a milý příběh z norského zapadákova, kde potkáte jen blbé ovce a holky na trampolíně a jediná zábava je poflakování se v autobusové zástavce a šťouchání se navzájem...

Rabínův kocour (2011)

Humorně vyprávěný příběh z pohledu kocoura, který zažívá neskutečná dobrodružství (dokonce potká i belgického novináře Tintina) díky svému starému rabínovi. Během filmu lze vidět různé styly animace, které od sebe ale nemají daleko. Hlavní stavbou je krásný příběh od začátku do konce.

Knoflíková válka (2011)

Tvůrcům se podařilo sehnat herecký ansámbl, který se podobá originální verzi filmu ze šedesátých let, ale pro mě zcela z nepochopitelných důvodů jsou zde přidány zcela zbytečné linie navíc. Zejména židovská tématika, která není ani v knize. Nevím, zda francouzi chtěli na něco poukázat, nebo poučit více diváka o době, ale já jsem se chtěl vrátit do svých bezstarostných dětských let, kde jsme se na louce prali s klukama apod.

Přepadení (2010)

Krev vám tuhne v žilách a jste na pokraji nervového zhroucení. Dvě linie příběhu (uvnitř přepadeného letadla a vnější pohled zásahové jednotky) dává jedinečnou možnost nahlédnout do události, kterou sledovalo 20 milionů lidí na celém světě. Já tuto událost měl v podvědomí, ale nikdy jsem neznal podrobnosti. Teď na to nikdy nezapomenu a díky střihu, ve kterém jsou propojeny skutečné záběry s hranými přidávají na dramatičnosti a já poprvé vykřikl v sále zděšením...

Vyhlášení války (2011)

Ač je to téma hodně zajímavé a místy silné, v celkovém dojmu jde jen o průměrný snímek, který kazí střihová skladba a především vypravěč, který zcela popisuje zbytečné děj, který vidíme na plátně. Celou dobu nás režisér připravuje na nejhorší a nakonec nám dá takovou facku, že to srazí několik hvězdiček z hodnocení.

Oči války (2009)

Film, který by se dal rozdělit na tři části - válka, zhroucení a zpověď. Každá z těchto částí má něco do sebe a každá vám přinese něco jiného (každý si příjde na své). Pravděpodobně jeden z nejlepších hereckých výkonů Colina Farella a Danis dokazuje, že balkánci umí taky točit.

Bojovnice (2007)

Obdoba filmu Karate Kid, kde hlavním představitelem je turecká imigrantka v Dánsku. Ale s hlubší myšlenkou a skvělým zpracováním. Není co vytknout, má to srdce a není to jen bezduchá mlátička.

Cizinka (2010)

Tento film jsem velice dlouho odkládal a teď toho začínám litovat. Cesta do hlubin života turecké rodiny žijicí v Německu, je plná překážet a zvláštních tradic, nad kterými vám občas bude rozum stát. Dívky trpí kvůli těmto hlubokým kořenům. Toto choulostivé téma mě vzalo za srdce a ten konec... Ach, ten konec.

Vendeta (2011)

Trailer na Vendetu mě nalákal na úplně jiný film, než jsem pak ve skutečnosti viděl (trailer by neměl jen ukázat to nejlepší z filmu, ale i říct částečně, o čem vlastně je). Proto ze sálu budete odcházet zklamáni, i když v sobě ponesete střípky v podobě dobré kamery nebo některých dobře zahraných scén, ale první půl hodinu jsem si říkal: Co to sakra... Jsem na správném filmu, vždyť na tohle mě trailer nelákal.