Star Trek: Discovery - Sjednocení 3 (2020) (epizoda)

Naushika - top koment. Díky za něj. Co se epizody týče, konečně jsem měl po dlouhé době pocit že sleduji původní Star Trek nebo TNG. Debata a řešení, za které by se nemusel stydět ani Jean Luc...

Hodinářův učeň (2019) odpad!

Teda nevím, jestli jsem sledoval něco jiného, než ostatní, ale tuhle hovadinu jsem vydržel půl hodiny. Odporná sudička hned na začátku, která se chová jako bezďák to jen podtrhla. Dát tohle na Boží hod a ještě obdržet lepší hodnocení, než vynikající O vánoční hvězdě ze Štědrého večera, je prostě nad mé chápání.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Vynikající pohádkový počin. Při pohledu do historie hodnocení jsem zjistil, že mě prostě pohádky od Janáka moc baví, a to navzdory zdejšímu tradičně nízkému hodnocení (protože Janák). Kotek i německá princezna měli role osvěžujícím způsobem inovované, Ramba Voříšková ztvárnila jednu ze svých nej, ne-li nejlepší roli vůbec. Hrála to s nádherným nadšením a užíval jsem si to s ní. A zdejší kritici, kteří jsou tak "vesmírně mimo", že nejsou schopni rozlišit XindlaX od herce Romana Štabrňáka, by se asi měli začít věnovat něčemu jinému, než urážlivým recenzím něčeho, k čemu zjevně nemají ani erudici, ani talent. Objektivně za 4, ale vzhledem ke zdejšímu opět nespravedlivému srážení je to o jednu zářivou hvězdu víc.

The Mandalorian - Kapitola 14: Tragédie (2020) (epizoda)

Tak se mi splnil zase jeden dlouholetý sen. Prostý muž, razící si cestu galaxií, dokazuje, že je i na stará kolena stále ještě klasa. Lovec odměn je sice komplikovaná profese, ale zjevně ne pro toho nejlepšího, který se tím živil ještě dřív, než si Din Djarin poprvé hrál v kotelně mandalorianského sirotčince na horníka.

Spacewalker (2017)

Nikdy nepochopím, jak první kosmonauti mohli mít tak malý skafandry. Jak se jim tam vešly ty obrovský koule, co měli... "Můžeš lítat a malovat, ale malovat a lítat, to už moc nejde..."

Zázračná planeta (1987) (seriál)

Mám silné tušení, že alespoň polovina hodnocení seriálu Zázračná planeta od BBC z roku 2006, patří ve skutečnosti tomuto japonskému seriálu, který celý národ hltal v televizi na přelomu 80. a 90. let. Dodnes si pamatuji, jak mě uchvacovala už jen samotná znělka tohoto nádherného seriálu.

Planeta života (1993) (seriál)

Stejně jako u japonského seriálu Zázračná planeta z roku 1987 jsem přesvědčen, že alespoň polovina hodnocení seriálu Zázračná planeta od BBC z roku 2006 patří ve skutečnosti tomuto japonskému seriálu, který celý národ hltal v televizi počátkem 90. let. Dodnes si pamatuji, jak mě uchvacovala už jen samotná znělka tohoto nádherného seriálu.