Živý v Joburgu (2005)

Chutné predjedlo pred hlavným chodom - Districtom 9. Už na tom malom kraťase je poznať talent a štýl, ktorým sa N. Blomkamp zatiaľ veľmi úspešne prezentuje. 80%.

Probuzení krys (1967)

Som vďačný za každý film z bývalej Juhoslávie, či súčasných štátov tohto bývalého zväzku. Tento však bol prikrátky na silný príbeh a aj keď scény sami o sebe mi pripadali ako tak zaujímavé, filmu ako celku nemôžem dať viac ako priemerné tri hviezdy. Kvalita filmu odvysielaného na STV2 bola fakt strašná, tak na úrovni filmov z 30-40 - tych rokov alebo grotesiek z čias nemého filmu. 60%.

Tsunami (2009)

Áno, kórejci vedia. Ale vedia to oveľa, oveľa lepšie ako to ukázali v tomto katastrofickom filme. Triky celkom fajn, ale mnohé scény mi išli poriadne na nervy. Boli naťahované a nasilu tlačené až na hranu nevkusu. Tradične uplakané, spomalené zábery a ako obvykle reprezentatívna vzorka všemožných postáv. Nebyť krásnej Ji-won Ha, tak dávam o hviezdu menej. Slabé tri hviezdy a súčasné hodnotenie 50% presne vystihuje kvalitu filmu i moje hodnotenie. 50%.

Šéfové na zabití (2011)

"Svoje posledné skurvené peniaze som dal Skurvenému Jonesovi!..." Úplne nečakane a neplánovane som na to natrafil na tv Markíza a lákavé obsadenie ma navnadilo. Najviac zavážil K. Spacey. Dobre sa to rozbehlo, vtipy ma bavili a malo to ten správny nadhľad, aký každá komédia potrebuje. Tak trochu to pripomína inú partiu z filmu Vo štvorici po opici, ale toto je o inom. J. Aniston bola výborná a asi nikdy nebola viac sexy. K. Spacey a J. Foxx ako "Skurvený Jones" si strihli dobré postavy. Pokračovanie príbehu, ktoré malo nedávno premiéru v kinách si časom pozriem rád. Slabšie štyri hviezdy. 70%.

Vzpoura na lodi Caine (1954)

Chvíľu trvá, kým film napovie o čom chce vlastne rozprávať, ale po príchode nového kapitána Queega (H. Bogart) na loď Caine film ožíva a začína byť zaujímavý. Spolu s kapitánom prichádzajú problémy, konflikty a neistota, čo vyústi až do vzbury. Nezabudnuteľná scéna u mňa ostáva pátranie po zmiznutých jahodách o jednej hodine ráno...H. Bogart zahral skvele, hlavne jeho prejav v súdnej sieni, kde to rozbalil naplno a všetci prítomní sa zmohli len na otvorené ústa...Nenazval by som to vojnovým filmom aj keď je z tohto prostredia a zaznie tu zopár výstrelov z lodných kanónov. Hlavne je to sonda do duše psychicky nestabilného človeka a ľudí okolo neho, ktorí na to išli možno zle. Alebo dobre? Každopádne tak ako film nemá jednoznačnú hlavnú postavu, tak nie je jasný ani víťaz, pretože chybu urobil každý z nich...80%.

The 87th Annual Academy Awards (2015) (pořad)

Oscary som nesledoval už dlhé roky. Nie žeby som nechcel, ale nebolo kde. Neviem akým zázrakom niekoho v TV DOMA napadlo, že urobia priamy prenos, ale chcem poslať veľké dík. Slávnostný večer som si užil, v hľadisku som počítal známe tváre a v duchu som si predstavoval ako si to brázdim medzi sedačkami a všetkých zdravím: "Nazdar Clint!, Travolta serus jak žiješ?, Ethan Hawke nazdar, zlepšuješ sa..." Všetci by čumeli kto som a ja by som sa cítil ako Bohuš z filmu Kurva hoši..."Kájo, já ťa znám, já ťa znám z televize, ty mňa neznáš?..." Nablýskaný filmový večer bol zvládnutý na výbornú ako vždy, vadila mi tam len tá otravná p..a Lady Gaga. Moderátor celkom fajn, občas zavtipkoval, ale mohol viac, Ocenenie filmov zatiaľ nehodnotím, pretože som väčšinu nevidel. Som však rád, že oscara za naj zahraničný film získali Poliaci, ktorí natáčajú fakt úžasné filmy a už sa jednoducho žiadalo odmeniť ich pracovitosť a profesionalitu. Dúfam, že o rok to Tv Doma zopakuje, bol by som rád. 80%.

Pojedeme k moři (2014)

Asi nebudem sám, kto si myslí, že toto sme od Mádla nečakali. Fakt milé prekvapenie, nečakane vyzrelý prístup a réžia, mladučký hlavní predstavitelia podali výkony, ktorými nastavili laťku poriadne vysoko a dospelým, profesionálnym hercom sú vyrovnanými partnermi. Na ich výkonoch stojí celý film a veľmi ľahko to mohlo skončiť prúserom. Chlapci to však obdivuhodne ustáli, scenár i pointa sú výborné a celkovo som mal z filmu príjemný pocit, čo sa cení najviac. Ten pocit sa z tunajších českých a slovenských filmov prevalí na diváka tak 2-3 krát do roka. Mádl zdá sa dozrel a už ho budem musieť brať vážne. 80%.

Pevnost Saganne (1984)

Nízke hodnotenie ma dosť prekvapuje, ale to bude skôr malým počtom hodnotiacich. Veľký podiel na tom môže mať i trochu prestrelená stopáž , z ktorej by sa rozhodne strihať dalo, viď director´s cut. Na ČT2 bola odvysielaná dlhšia verzia a mnoho dlhších záberov putujúcich kolón, rozpálenej Sahary, či hrajúceho violončelistu si skrátenie doslova pýtali. Podobné zábery sú pre atmosféru filmu veľmi dôležité, ale s ich dĺžkou to netreba preháňať. Mladý Depardieau predvádza tradične skvelý výkon a oko poteší úplne mladučká, až detsky nevinná tvár S. Marceau. Pevnosť Saganne v mnohom pripomenie slávny film Lawrence z Arábie a kvalitou za ním veľmi nezaostáva. Ak by bol film o 20-30 minút kratší, ako director´s cut, ktorý by som rád videl, bol by rozhodne známejší a pôsobil by kompaktnejším dojmom. 80%.

Natalee Hollowayová (2009) (TV film)

Tv film..., so všetkým, čo k tomu patrí. Priemerné po všetkých stránkach, ale stále pozerateľné. 60%.

Pod vlivem lásky (2008)

Na doporučenie užívateľa Pedross800 som sa pustil do šialeného mixu žánrov s ešte šialenejšou stopážou, ktorá má takmer rovné 4 hodiny! Kupodivu to vôbec nenudí a keď som si pred spustením myslel, že si film rozdelím na 2x, tak som po dvoch hodinách film nechal bežať ďalej a dal som to naraz. V prvom rade je to love story, ale okolo tejto hlavnej linky sú tu namotané ďalšie dramatické, krvavé, bojové, erotické...Je toho dosť, samozrejme zopár minút navyše sa tu nájde, ale na moje prekvapenie strihať by veľmi nebolo z čoho, pretože zaujímavé to je. Ak by niekto chcel vidieť film kratší, tak len na úkor zaujímavých scén. Takýto mix, by som určite čakal od Kórejcov, ale nie od Japoncov. Spokojnosť. 80%.