X-Men: Poslední vzdor (2006)

B.Singer je naozaj vynikajúci režisér.Zatiaľ nenatočil jediný zlý film.Prvé dve časti X menov sú absolútnym vrcholom v danom žánri.Keďže Singer odletel za Supermanom, voľba padla na Rattnera a skalný fanúšik tušil, že to už pravdepodobne nebude ono. Akcie a trikov si teda užijeme, ale niečo tomu chýba. Príbeh má v sebe veľký potenciál, téma lieku nie je zlá, pribudlo veľa postáv, ale všetko je to akési plytké, nedotiahnuté a o nových postavách sa toho veľa nedozvieme. Xmen3 je premarnená príležitosť. Singer by s toho určite urobil najlepší diel série. Na druhej strane som si vedomý aj toho, že to mohlo dopadnúť oveľa horšie, takže som vďačný aj za toto.Ojektívne skôr za tri ,ale celkovo dávam štyri, lebo tie postavy mám naozaj rád. 70%.

King Kong (2005)

Peter Jackson vzdal poctu starej verzii a splnil si tak detský sen.Je vidieť,že sa do toho oprel poriadne a výsledok je úplne fantastický,ja osobne mu nemám,čo vytknúť a nenapadá mi ani,že by som na filme niečo menil,snáď len by som doplnil scénu prepravy King Konga.Toje asi logická vec,ktorá napadne asi každého kto to videl.Keďže na loď by ho určite nedvihli,nebolo tam miesta a zvlášť keď odľahčovali loď a vyhadzovali všetko zbytočné,jediná možná preprava mi napadla obrovská plť z kmeňov stromov ťahaná až do prístavu.Možno na nejakej rozšírenej edícii na dvd.80%.

8 MM (1999)

Jedným slovom - NEZABUDNUTEĽNY. Tento film vás chytí a nepustí. Určite jedna z najlepších, ak nie najlepšia Cageova rola. Hlavne scéna pomsty a následný telefonát s matkou obete vás nenechá chladnými. Do vedľajšej úlohy skvele zapadol J. Phoenix no a Gandolfini a Stormare to je klasa. Perfektne vykreslená dusná atmosféra a hlavne film, ktorý vo vás niečo zmení, lebo určite ešte 5 minút po skončení filmu budete hľadieť do blba a v duchu si vravieť, že tento svet je naozaj skazený.100%.

Poseidon (2006)

Po technickej stránke slušne zvládnuté. Petersen to na mori vie /Ponorka, Dokonalá búrka /. Ale akcia a efekty sami o sebe film pohromade neudržia. Petersen asi nevidel Titanic, možno by mu došlo, že postavy a charakteristika sú rovnako dôležité. Každej postave je venované niekoľko sekúnd, ani sa nestačíme zorientovať a loď je už prevrátená. A to sa film ešte iba rozbieha! Postáv postupne ubúda a je nám fuk v akom poradí. V tom vidím najväčšiu slabinu filmu, ktorý mal naviac.60%.

Satan přichází (2006)

Kvalitne spracovaný remake. Ale strašidelný a napínavý bude len pre toho, kto nevidel pôvodnú verziu. Inak na disku sa nachádzajú zaujímavé dokumenty/otitulkované/ a hlavne kvalitná zvuková stopa. Režisér J. Moore už niečo o kvalitnom ozvučení vie- viď jeho, podľa môjho názoru najlepší film Za nepriateľskou líniou. L. Schreiber bol dobrou voľbou. Napriek tomu si myslím,že pôvodná verzia bola lepšia, mala strašidelnejšiu atmosféru. Film si však zaslúži pozornosť, pretože režisér dokázal príbeh zaujímavo prerozprávať a zasadiť ho do dnešnej doby plnej chaosu a celosvetových konfliktov. 70%.

Zběsilý útěk (2006)

Najprv si tento prekvapivý film odo mňa zaslúži ospravedlnenie zato, že som nad ním ohrňoval nos. Nedivte sa mi, lebo keď som videl na obale meno P.Walker, ktorého nemusím, prešla ma chuť. Ale tá sa vrátila neskôr, keď som dostal chuť na K.Rodena a CH.Palminteriho a čital pochvalné recenzie. Roden ako J.Wayne je fantastický a scéna s podivným milučkým párom je za posledné roky to najoriginálnejšie čo som videl. Velmi kvalitná scéna. Nehovoriac o tom, že je to miestami pekne drsný krvák. Mám rád takéto prekvapenia!Normálne za 4,ale na to ako ma to prekvapilo musím dať 5...90%.

Major Dundee (1965)

Prvý veľký western velikána tohto žánru menom S.Packinpah. Nevidel som pôvodnú kratšiu verziu, ale táto na mňa pôsobila celistvo. Obraz vzhľadom na rok výroby 1965 je dobrý, ale nie taký vynikajúci ako pri Leonových Vtedy na západe alebo Dobrý,zlý a škaredý. Film nemá nejakú silne výraznú scénu, no napriek tomu máme do činenia s kvalitným westernom. V menších úlohách poznáme hercov známych z jeho Divokej bandy. Celkom sa stotožňujem s tým čo povedal S.Packinpah: "Nerobím filmy pre každého. Robím filmy pre seba a dúfam, že sa nájdu ľudia, ktorí majú podobný vkus."80%.

Proposition (2005)

Silný príbeh, skvelá hudba, réžia a výborní herci. Trochu drsný, krvavý western, žáner, ktorý sa dnes nenosí, ale čas od času ho nejaký hit nakopne až do oscarových výšin. Asi najviac nadšení budú fajúškovia filmov S.Leoneho, ale najmä P.Packinpahovej Divokej bandy, pretože podobne ani tu nie je miesto pre kladné postavy /až na malú výnimku - kapitánová žena/ a krvavými zábermi sa tiež nešetrí. A keď k tomu ešte milujete hudbu N. Cavea, ktorý k tomuto filmu napísal scénar a urobil aj hudbu, ste v siedmom nebi. S.Leone s Packinpahom si určite tam hore vo filmovom nebi ulejú dobrú whisky a pripijú si na tento vynikajúci western. Nazdravie gringos a vamos do kinos!80%.

Válka světů (2005)

Super sci-fi, realisticky natočené davové scény. Steaven je naozaj pán režisér, ale ten koniec by som určite nenechal taký aký je.Chcelo to aspoň 10 minút naviac.Ten záver prišiel tak z čista jasna...80%.

Wolf Creek (2005)

Kvalitný realistický austrálsky horor (alebo skôr krvavý thriler) natočený podľa skutočnej udalosti. Prvých 40 min. ubieha v pozvoľnom tempe, potom sa film prevalý do druhej polovice, ktorá stojí za to. Podobné filmy stoja na podivných chlapíkoch, ktorí na prvý pohľad vyzerajú normálne. Tu máme do činenia s naozaj kvalitným magorom. Jednoznačne odporúčam titulky, kvôli scéne s puškou v garáži a prestreleným krkom sprevádzaný smiechom cez plač.Jednoznačne najlepšia scéna vo filme.70%.