Major Dundee (1965)

Prvý veľký western velikána tohto žánru menom S.Packinpah. Nevidel som pôvodnú kratšiu verziu, ale táto na mňa pôsobila celistvo. Obraz vzhľadom na rok výroby 1965 je dobrý, ale nie taký vynikajúci ako pri Leonových Vtedy na západe alebo Dobrý,zlý a škaredý. Film nemá nejakú silne výraznú scénu, no napriek tomu máme do činenia s kvalitným westernom. V menších úlohách poznáme hercov známych z jeho Divokej bandy. Celkom sa stotožňujem s tým čo povedal S.Packinpah: "Nerobím filmy pre každého. Robím filmy pre seba a dúfam, že sa nájdu ľudia, ktorí majú podobný vkus."80%.

Proposition (2005)

Silný príbeh, skvelá hudba, réžia a výborní herci. Trochu drsný, krvavý western, žáner, ktorý sa dnes nenosí, ale čas od času ho nejaký hit nakopne až do oscarových výšin. Asi najviac nadšení budú fajúškovia filmov S.Leoneho, ale najmä P.Packinpahovej Divokej bandy, pretože podobne ani tu nie je miesto pre kladné postavy /až na malú výnimku - kapitánová žena/ a krvavými zábermi sa tiež nešetrí. A keď k tomu ešte milujete hudbu N. Cavea, ktorý k tomuto filmu napísal scénar a urobil aj hudbu, ste v siedmom nebi. S.Leone s Packinpahom si určite tam hore vo filmovom nebi ulejú dobrú whisky a pripijú si na tento vynikajúci western. Nazdravie gringos a vamos do kinos!80%.

Válka světů (2005)

Super sci-fi, realisticky natočené davové scény. Steaven je naozaj pán režisér, ale ten koniec by som určite nenechal taký aký je.Chcelo to aspoň 10 minút naviac.Ten záver prišiel tak z čista jasna...80%.

Wolf Creek (2005)

Kvalitný realistický austrálsky horor (alebo skôr krvavý thriler) natočený podľa skutočnej udalosti. Prvých 40 min. ubieha v pozvoľnom tempe, potom sa film prevalý do druhej polovice, ktorá stojí za to. Podobné filmy stoja na podivných chlapíkoch, ktorí na prvý pohľad vyzerajú normálne. Tu máme do činenia s naozaj kvalitným magorom. Jednoznačne odporúčam titulky, kvôli scéne s puškou v garáži a prestreleným krkom sprevádzaný smiechom cez plač.Jednoznačne najlepšia scéna vo filme.70%.

Motýlek (1973)

Sprdnúť film,ktorý sa zapísal do svetovej kinematografie, len preto, že kniha je lepšia?Zfilmovať tak kvalitnú a masovo obľúbenú knihu,nie je jednoduché a je pochopiteľné,že nie každý je spokojný. Je velmi ťažké vtesnať do dvojhodinového filmu všetky postavy a udalosti, keď v knihe autor venuje dve strany len citovému rozpoloženiu hlavného hrdinu. A to hlavné, každý má svoju fantáziu a hlavného hrdinu si predstavuje inak. Myslím, že S.McQueen to zvládol úplne fantasticky a toto je film pre ktorý sa narodil. Dega v podaní D.Hoffmana za ním nijako nezaostáva. Videl som to mnohokrát, prvýkrát asi keď som mal osem rokov, ale ani po toľkých rokoch film nestratil na príťažlivosti.A to sa o každom filme nedá povedať. Scény na samotke,chytanie krokodíla,motýlov...,no nádhera."A za koľko by ste preniesli tohto?"...100%.

Mise (1986)

Robert De Niro v skvelej forme, nielen hereckej, ešte v časoch keď nezvykol šliapnuť vedľa. A tá Morriconeho hudba...90%..

Million Dollar Baby (2004)

Po dlhšom čase zase jeden nezabudnuteľný film. Právom získal oscara a keby nebolo kvalitnej konkurencie /Letec/, určite by tých sošiek bolo viac. Filmu dominujú skvelí herci na čele s neuveriteľne presvedčivou Hillary Swank. Posledná polhodina je strašne smutná a citlivejší diváci sa bez kapesníku určite nezaobídu.Eastwood je extra trieda.90%.

Mechanik (2004)

Neuveriteľný herecký koncert CH.Bala, ktorý vlastne nezlezie z obrazovky. Film vás nenechá v kľude skoro do konca. Nevieme na čom sme. Kto je? Prečo vyzerá ako kostra? Kto naozaj existuje a kto nie? Film, kvôli ktorému Bale schudol 30 kíl. V dobe natáčania mal 55 kíl! Ako to dokázal? Jednoducho nejedol. Vo filme hrá veľmi dôležitú úlohu hudba, ktorá znie ako z Hitchcockových filmov. Zaujímavé je, že na tento film režisér nevedel v Amerike zohnať peniaze, aj keď bol Bale už istý. Pravda, vtedy ešte nemalo jeho meno taký zvuk ako po Batmanovi, ale to, že je to špičkový herec, viem už od jeho detských čias, kde zažiaril v Spielbergovej Ríši slnka. Kto má rád pochmúrne, nejednoznačné, herecky aj režíjne dokonalé zvládnuté filmy, nemá čo riešiť.80%.

Strach v přímém přenosu (2002)

Velmi vydarený psychologický horor s pravým hororovým a brutalnym koncom. Ak sa vám páčila Záhada blair witch, tak toto je pre vás. Pozrite si to večer po tme a je skoro 100% istota, že tento film vás dostane.80%.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Naozaj veľmi vydarený film s magickou atmosférou a skvelými nápadmi.Vynikajuca scéna s veveričkami,ale aj mnohé ďalšie samozrejme.A to najlepšie nakoniec.Komu sa páčil J.Depp v Pirátoch z karibiku a zároveň má rád pestrofarebný svet T.Burtona nemá čo riešiť,pretože Depp je naozaj skvelý.80%.