Rosemary má děťátko (1968)

Jeden z hororů u kterých by se dala atmosféra krájet (a to doslova), například na začátku hraje atmosférická ukolébavka, máte ji za milou a celkem roztomilou... a na konci, vás z ní skoro mrazí. Mia Farrow zde předvádí výkon hodný Oscara a Roman Polanski na režisérské stoličce nápodobně. Film pracuje s tématy paranoia vs. skutečnost což závěr, který kdyby býval končil v momentě kdy Rosemary nahlédne do kolébky a zakřičí, by měl hrubší dopad jak na mě, tak na většinu hodnotících. Ale i přes tohle, ve vás tenhle satanský horůrek nechá veliké množství otázek což mě nutí dát plný počet hvězdiček tak výbornému filmu jako je právě tenhle.

Halloween (2007)

Docela nuda, i když první půlka byla celkem zajímavá ale nic extra novýho se pro mě nekonalo. U druhé poloviny se postupy režiséra nepříjemně opakovaly až sem si přála ať už ji konečně zabije nebo se unudím k smrti sama.

Obvyklí podezřelí (1995)

Skoro po většinu průběhu filmu, jsem si pořád říkala ''kde berou všichni tak vysoká hodnocení?'' a pak přijde závěr díky kterému mi úžasem spadla čelist... a ta poslední slova stála za to- "Největší trik, který kdy ďábel předvedl bylo, přesvědčit lidi že neexistuje". Shrnuto jediným slovem- genialita.

Šípková Růženka (1959)

Na Disneyho nezvyklá animace,která se mi po pravdě nelíbila.Stejně tak příběh a celkové zpracování mi moc neseděli.Vinu nedávám úctyhodnému stáří pohádky,ale sobě,asi jsem moc ''zhýčkaná'' novodobými i staršími kousky tohohle studia.

Čaroděj ze země Oz (1939)

Teprve před 2 lety, jsem poprvé viděla a poznala tuhle klasickou americkou pohádku. Neviděla jsem ji ovšem na filmovém plátně nýbrž na divadelních prknech na bývalé ZŠ. Dozvědět se, z čeho čerpaly divadelníci rostla... A tak jsem si až teďˇna ni vzpomněla, a hned sáhla po filmu. Tak začněme- Důvod proč této ''klasice'' dám jen 4* je prostý -příběh mi moc nepřirostl k srdci a přišel mi moc prvoplánový a kýčovitý-což je tak trochu ironie, protože skoro každý o mě ví,že já nějakou byť sebevětší dávku kýče snesu ale tady toho na mě bylo asi hodně. Na druhou stranu muzikály mám velice ráda, takže mě potěšily krásné písně jako např. známé "Over the Rainbow" nebo velmi chytlavé "Off to See the Wizard". Na to že film byl natočen v roce 1939(!!!!) jde o něco neuvěřitelného! Prostě hodnotit Oze s dnešním pohledem na filmy je kravina, protože co se děje na plátně dnes, se nemůže rovnat tomu co tehdy. V té době neměly obdoby filmové efekty, Technicolor prostě to byla REVOLUCE každým coulem, něco podobného jako v dnešní době 3D.

Popelka (1950)

Disneyovka která spolu s Tarzanem a se Sněhurkou, je jedna z mích nejoblíbenějších a nekrásnějších co tohle studio vyrobilo. A vždycky jsem ji měla, a mám raději než naše Tři oříšky pro Popelku.

Pach krve (2003)

Mě tyhle typy ''hororu'' asi nikdy nezaujmou a nevyděsí,a u hororů je zásadou se bát.Mám s těmito filmy problém,protože mě místo toho znechutí a unavují mě klišé dějem.Před necelými 2 týdny jsem viděla podobný- Hory mají oči,který se mi jeví o něco lepší protože měl alespoň nějakou atmosféru.Ta tady totálně nefunguje už jen proto že je v rukou podprůměrného režiséra.Pro ty co si libují v hororové brutalitě slast,já očekávám víc než jen krvelačná jatka.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Nádherná romantická komedie,až v epilogu mi došlo že 5* je sakramensky málo, zkrátka dokonalé souznění hudby a obrazu.Musím se přiznat,ikdyž se za to trochu stydím,že tohle byl můj první jihokorejský film a myslím že od téhle doby taky nebude poslední "Chceš zemřít?" :).

Prokletý ostrov (2010)

Tak tohle byla opravdu síla... těžce hledám slova,protože tohle bylo něco nevídaného, jako blesk čistého nebe. První co mě na Shutter Islandu zaujmulo je brilantní scénář- poslední věta/scéna vás totálně převálcuje. Herci- kteří do jednoho hrají bezchybně a strhující pointa. Maestro Scorsese mi se svojí nevídanou režií mi připoměl legendárního Kubricka nebo ještě lépe Davida Lynche, což ovšem není na škodu spíše naopak...

2001: Vesmírná odysea (1968)

Počátky lidstva... dobývání vesmíru... cesta do nekonečna... tajemný monolit... konec který je nad moje chápání. Doufám, že až to uvidím podruhé tak ho pochopím,jinak velice silné 4****.