Sen noci svatojánské (1999)

Nejpohádkovější Shakespeare jakého jsem kdy měla možnost vidět a kdyby film viděl on sám, byl více než spokojen.Víly,elfové,raraši to všechno tu je (s tím make-upem si někdo musel dát sakra práci).Dále se tu objeví plejáda hereckých hvězd v čele s vynikajícím Kevinem Klinem,scéna z konečného představení nemá obdoby xD.

Kleopatra (1963)

Když se bere v úvahu doba vzniku, tak je film bez chyby, zvláště musím vyzdvihnout monstrózní scénu, jak Kleopatra přijíždí do Říma. Co mě ale nutí dát 4* je že tenhle již legendární historický velkofilm zvláště po odchodu Rexe Harrisona ze scény, trpí strašidelnou stopáží čítající bezmála přes tři hodiny, podobně jako u stejně slavného Ben Hura

Sedm statečných (1960)

Western, žánr který mi nikdy nebyl dvakrát sympatický... ale jak už to tak bývá, vyjímka potvrzuje pravidlo. S klidným srdcem mohu říci, že Sedm statečných je pro mě od téhle chvíle nejlepším westernem co jsem kdy viděla.

Procitnutí v Garden State (2004)

Příjemně a citlivě natočený film,ze kterého si kousíček ponaučení každý odnese.Vynikající ''ulhaná'' Natalie Portman je zde roztomile ztřeštěná,Zach Braff mi jako herec dvakrát nepřirostl k srdci,ale poté co jsem se dozvěděla že film režíroval a napsal k němu scénář tak musím uznat že má něco do sebe... „Pokud se nebudeš umět zasmát sám sobě, tak se ti bude život táhnout víc, než bys chtěl.“

Gosford Park (2001)

Atypická sonda do života šlechty a jejích poddaných. Nenudí, nenadchne, ale chytne a nepustí. Maggie Smith jako vždy vynikající.

Let's Dance (2006)

Nemám ráda Hip hop, ale koukla jsem se na film se zajímavost, s položenou otázkou co na něm mí vrstevníci vlastně vidí. No, a dopadlo to přesně tak jak jsem očekávala… Dokolečka omývané klišé, dialogy jako z pomocné školy, nesympatičtí herci… A že tohle měl být novodobí Hříšný tanec?Pche… Ať jdou mí vrstevníci s tímto tvrzením s prominutím někam.

Upírův pomocník (2009)

Mix rychlosti Twilingu, zrůdiček z Hellboye a mihnou se tady naklonovaní mistři Yoda ze Star Wars... Myslím že největší problém u filmu je,že nemá absolutně co novýho nabídnout.Už samotný potenciál je nulový,takových rádoby přelomovýcH fantasy ság je skrátka jak mraky počínaje Percy Jacksonem,Twiling sagou končíc Zlatým kompasem.

Herkules (1997)

Vykašlete se na dějepisnou přesnost a nechte se unášet kouzelným Disneyovským příběhem, který je svižný,barevný,vtipný (Danny DeVito válí). Ale jak už to tak bývá, vše není dokonalé, pětihvězdičkový dojem kazí (po delší době otravné) zpívající múzy, ale jinak jedna z nadprůměrných Disneyovek, kterou příště zase ráda uvidím.

Mars útočí! (1996)

Těžko se mi to říká ale ten film je prostě špatný-přemrštěný bláznivý mišmaš,který nezachrání ani plejáda hollywodských hvězd v režii zde netypického Tima Burtona. Já vím, že je to parodie na sci-fi filmy z padesátek a šedesátek ale tohle se vážně nedalo. A jak jsem už napsala ke Spielbergově Hookovi- i mistr tesař se jednou utne,''černý petr'' bohužel padl i na mého milovaného Burtona.

Lesní duch (1981)

Amatérská křeč. Jasně před že před necelými 30 lety to byla bomba, ale dnešního otrlého diváka buď znechutí nebo se bude místy popadat za břicho. Vzhledem k poměrně vysokému hodnocení a zálibou ve starších hororech jsem se koukla a docela toho lituju, hodně slabé 2*.