Východní přísliby (2007)

Velice působivé drama o ruské mafiánské rodině- jednoduché, komorní, realistické a pohlcující. Viggo Mortensen už nadobro není vznešeným Aragornem z Pána Prstenů ale charismatickým hercem který zvládne i více hereckých poloh, jeho výkon je tak pohlcující, že se nebojím tvrdit že to co tady předvádí nemá v kinematografii obdoby. Další jméno které mě zaujalo je David Cronenberg. Jméno které si budu pamatovat, už jen kvůli tomuhle k dokonalosti málo chybějícího filmu.

Pravdivá pohádka (1997)

Krásně zpracovaný příběh o dětství,kdy se sny mění v realitu a také - že VĚŘIT lze v každém věku.

Nine (2009)

Tušila jsem kvůli ''stěru'' hodnotících pohromu, ta se naštěstí nekonala. I když musím se přiznat, že jsem čekala více zvučných písní. Naopak mimořádně se povedly rytmické "Cinema Italiano " s Kate Hudson, chytlavé "Unusual Way " v podání Nicole Kidman a dokonalé Fergiino "Be Italian" s úžasnou choreografií je kapitola sama pro sebe- bezpochyby nejlepší číslo filmu. Každá z věhlasných hereček si vyloženě nekrade film pro sebe, což je způsobeno u všech skoro stejnou dobou výstupu, přirozeně nejvíce prostoru má Daniel Day Lewis který lépe hraje než-li zpívá :)

Ben Hur (1959)

Kdyby film končil legendárním závodem, uvažovala bych možná o pěti. Závěrečná hodinka mě přijde malinko zbytečná... Holt co nadělám, jsem ateista.

Noc v muzeu 2 (2009)

Více lepších a dražších triků, nadupanější Silvestriho hudba, nulový děj, nové postavy… Výsledek? Bláznivý miš-maš,scénáristé by zasloužily pár facek protože to co vytvořily, nemá k demenci daleko, o to víc mě mrzí, že je film určen pro děti. 2* za již zmíněnou hudbu a za Darth Vadera.

Život Briana (1979)

Vkusně natočená parodie na křesťanství a jelikož jsem ateista tak jsem si film doslova užívala.Jediné co mi vadilo bylo, že se film nevyhnul přeplácanosti,co tam měla dělat ta vsuvka s mimozemt'any?Herci hrají dobře ale kdybych měla zmínit jedinou postavu která mě dostala vždycky do kolen, byl by to šišlající Cézar a jeho debaty na téma "Můj pfítel Pyjus Čůvus" xD

Muži, co zírají na kozy (2009)

Asi nejrosporupnější kravina jakou jsem za poslední dobu viděla. Ale přimhouřím oko, kvůli humoru kterého snímek doslova přetéká- například vojenská základna pod vlivem LSD xD.Clooney si roli užívá, stejně tak vynikající McGregor který si střihl rytíře Jedi ještě jednou, akorát trochu jinak :)

Sim Salabim (2008)

Jednoduchá ale geniální mini groteska :).

Agent bez minulosti (2002)

Já moc nemusím akční filmy a tohle u mě nebylo výjimkou. Za to ale film nemůže, jinak dostatečně dobrý akčňák s jako vždy vynikajícím Damonem, milovníci tohohle žánru si smlsnou určitě.