Kult hákového kříže (1998)

Hodně silný snímek, který má povinnost zhlédnou každý filmový fanda.Nabízí velice ožehavé téma, které se řeší a bude se řešit ještě hodně dlouho, jak v Americe tak všude jinde ve světě...Vybízí člověka zamyslet se nad rasismem a dává za pravdu mému (i mnohých) názoru, že tímhle způsobem- jak ve filmu vykresleno, cesta nevede. Nad filmem se fakt zamyslíte,budete obdivovat úchvatné herectví Edwarda Nortona který je zde k nepoznání.Jeho celková vizáž, tetování, muskulatura,charakter ... škoda že nedostal oscara :( Film má mnoho silných scén ovšem za mimořádně povedené považuji začátkový útok na černochy a konečnou scénu při které mi ukápla nejedna slza.

Coco Chanel (2009)

Věřím, že kdyby se film moc nezabíral milostným příběhem před Coco Chanel a zaměřil například na výrobu světoborného parfému, na první znaky rebelky která navždy změnila svět módy, svět žen, až by si vytvořila přívlastek módního guru a vytvořila až do dneška trvající impérium. Tak by profil zde, možná zářil červení a film by se zdál více záživnější než ve skutečnosti je.

Všude dobře, proč být doma (2009)

V jednoduchosti je krása,tenhle snímek toto tvrzení vyplňuje jen co je pravda.Ústřední dvojce je sympatická každým coulem a o zábavu je taky postaráno-nejvíce se mi líbila ztrapňující matka a její ''zkažená'' rodinka a sřelená hippie matka Maggie Gyllenhaal, LOL scéna s kočárkem :) Filmu trošičku dochází dech na konci a může se zdát být malinko utahaný ale i tak mě potěšil jak poselstvím tak již zmiňovaným humorem.

Nikdy to nevzdávej! (2004) odpad!

Hrůza, hrůzoucí!!! Dialogy které trhali uši,trapnost a předvídatelnost děje,otřesní herci kterým jednoznačně vévodí Hilary Duff... Existuje jen velice málo hereček které skloubí hraní a zpěv (např. Nicole Kidman) ale existují i herečky kterým nejde ani jedno ani druhé. A to je případ právě Hilary, moc nechápu její popularitu a budu si teď dávat sakra majzla, abych nenarazila na další sr**ku ,s ní v hlavní roli.

Avatar (2009)

Tak abych pravdu napsala, tenhle mnohými nazývaný ''film roku'' mě až tak neoslnil jako mnohé… Proč? Nepřišel mi prostě originální. Jako například samotný příběh ''obšlehlí'' z Pocahontas, jedině s rozdílem že se odehrává úplně jinde a místo indiánů tam vystupují tří-metrový šmoulové a k tomu (dle mě) trošičku přemrštěná délka, která mi naopak třeba u Titanicu nevadila. A když už nakousla ten Titanic, tak nemá cenu srovnávat s Avatarem... Titanic třeba disponoval lepší a promakanější hudbou (tím nenarážím na to, že je špatná, jen mi přišla nezajímavá) a herci, kteří hráli dobře, se také nemohou rovnat s extra výkony z Titanicu… Už dost porovnávání :) Každý včetně mě, byl ohromen celkovou vizuální nádherou, fantazie, která určitě tvůrcům nechyběla a oscar za vizuální efekty by měl být na místě. Sečteno podtrženo - Avatar určitě patří do skupinky těch lepších filmů roku 2009. Ale nezlobte se na mě, pro mě to byl pouze film, bohužel ne (jak pro mnohé) NADFILM který už teď, drtí žebříčky nejlepších filmů všech dob.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

''Jeden prsten vládne všem, Jeden jim všem káže, Jeden všechny přivede, do temnoty sváže''... Pán prstenů ve mě po dlouhá léta vyvolával zlost. Nevím čím to bylo… asi tím jak každý mluvil o tom že je o mnoho lepší jak (mnou zbožňovaný) Harry Potter. A když jsem se o pár let později dozvěděla že sebral oscary mému milovanému Moulin Rouge, ze zlosti se stala nenávist. Podotýkám že párkrát jsem filmu dala šanci když ho dávali v TV, ale vždycky jsem usla u těch bojových scén a celkově mě to nudilo… byla jsem zaslepená záští, kterou jsem se snažila odstranit tak před dvěma lety. Myslím že se mi to tenkrát líbilo, a rozhodla se snímek zhlédnout i teď a zjistila jsem, že jsem celou tu dobu nenáviděla snímek který je v žánru fantasy všemi směry dokonalý, celkové vizuální provedení, výprava, herci a režie… naprostá bomba. Ti lidé o něm před léty nebásnily zbůhdarma. A věřím že akademici to museli mít za rok 2001 pekelně těžké, tolik úžasných filmů v jednom roce, to se jen tak nevidí...

Sex ve městě (2008)

Nevím jak ostatní, ale já si v seriálu moc neholduju a ani moc mi do hlavy nejde jeho úspěch.A stejně tak film-s nadějí na odpolední komedii kterou bych zaplácla čas ,jsem se na to koukla a ...no ... neříkám že bych se chvílemi nebavila, ale přesto to na mě působylo tak nějak chladně,ohraně,povrchně... Z postav mi byla hrozně nesympatická Sarah Jessica Parker u které nechápu přívlastek módní ikona,protože vypadá upřímně řečeno jako kobyla a to doslova...a to její herectví taky není žádná sláva.Naopak nejlepší postavou dle mě zahrála Kim Cattrall která snobskou Samanthu vystihla dokonale.Jinak nic-moc,stejně jako seriál...

Polární expres (2004)

Bylo to tak před rokem, byl Štědrý den, zrovna jsem zdobila stromeček a koukala ven, na sníh se kterým si vítr hrál a poté zapla tv s přáním že budou dávat něco krásného a dávali Polární expres... Myslím že je celkem jednoduché tohle dílko přijmout. Buď budete po celý film (jako hlavní hrdina na začátku filmu) nevěřit, nebo ve vás zbyla ještě troška dítěte a UVĚŘÍTE... přesně to se stalo v mém případě.

Záhada Blair Witch (1999)

Originální, neotřelý snímek který čerpá ze strachu z neznáma a opravdu originálního nápadu, v tom je jeho největší síla. Abych pravdu řekla už pěkně dlouho jsem se takhle nebála a myslím že do lesa hodně dlouho nevkročím.

S tebou mě baví svět (1982)

S tebou mě baví svět, je komedie která mě možná bavila když jsem byla malá. Ale když se na to podívám s odstupem přibližně 8 let, tak rychle zjišťuji jak je tahle tak-zvaná 'komedie století' neuvěřitelně předceněná, trapná, uřvaná a ohraná všemi směry záležitost, která je reprízovaná tak 10x do roka a už otravuje třeba dokolečka ohrávanou písničkou od Vondráčkový a na vtipnosti ztrácející vtipy. To by jste ty z Novy mohly utlouct, ale pořád a pořád to budou dokola vysílat.