Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník (2008)

Když prominu zajeté příběhové klišé a celkovou disneyho naivní vizi o středoškolácích, vychází trojka jako vítěz ze všech HSM. Už jenom kvůli promakané choreografii (Sharpayno snění), která se v pár číslech klidně může měřit s muzikálovými giganty jako je Moulin Rouge nebo Chicago. Herci jakž-takž byli snesitelní, překvapila mě přesvědčivá Ashley Tisdale kterou jsem poprvé viděla nepřehrávat a skvělí Lucas Grabeel zahrál malou ale nejsympatičtější postavu ve filmu. Naopak Vanessa Hudgens a Monique Coleman stále neumějí hrát. Je celkem jasný, že 13-letý tenhle typ filmu zbožňují, já jim to nezazlívám, ale obdivuju lidi z Disnyho že je pořád baví točit z už dávno provařené vody.

Skandál v katolické škole (2002)

Moc příjemný film o dospívání,zahřeje u srdíčka když vidíte jak ti ''rebelové katolické církve'' vyvádějí různé klukoviny ,zaživá se první láska a končíc (bohužel) smutným koncem.Vynikající Kieran Culkin je lepší herec jak jeho slavnější bratr a Emile Hirsch znovu obhájuje moji domněnku že je nejlepším mladým hercem nové generace.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Už od první zmíňky o Ledgerovi a o 3 velkých jménech kterého mají nahradit, veliké očekávání. O to drtivější bylo zklamání.Imaginarium dr. Parnasse se ze začátku tváří jako film, který má veliký předpoklad stát se mím oblíbeným. Ale skutek utek. Gilliam v polovině nasadí tempo alá ''zaplácnuto všechno všelijakým triky ono se to líbit bude''. Ano, ale co je moc to je moc. Ke konci se dostaví mnou velice nenáviděná, proklínaná nuda. Všechno jde prostě do háje záživnost, nápaditost a děj, který by potřeboval někdo vzít pevně do rukou. Nebít vynikajících hereckých výkonů nevím, jak by to dopadlo.

Mafiáni (1990)

Možná jsem udělala chybu, že jsem jako první zhlédla o půl desetiletí mladší Casino. Mafiáni mi ho totiž strašně moc připomínali. Ale jinak je to vynikající gangsterka která má atmosféru, spád, Scorseseho nenapodobitelnou režii, Roberta De Nira a hlavně Joe Pesciho který si právem za svého prvotřídního magora odnesl Oscara.

Legenda o slavném návratu (2000)

Děkuji, Roberte Redforde za nejkrásnější, nejdojemnější a asi nejlepší film o sportu jaký jsem měla tu čest vidět. Bylo to také mé první setkání Willem Smithem ve vážnější roli a věru zahrál to znamenitě, za zmíňku stojí i Matt Damon kterého mám film od filmu čím dál více radši a charismatická Charlize Theron jim zdatně sekunduje. Celkově mě film potěšil, zvedl náladu, jak se za dlouhou dobu málokterému filmu povedlo.

Bratři (2009)

Velmi kvalitní drama, u kterého mi bohužel něco chybělo, aby dosáhlo k mé dokonalé spokojenosti. Celý film prakticky stojí na výtečně zahrané trojici herců. Jake Gyllenhaal a Natalie Portman předvádí svůj běžný nadstandard. Ovšem kdo mě překvapil a celkem vyvedl z míry byl Tobey Maguire, který zde předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů, jaké jsem měla tu čest vidět v tomhle roce. Z jeho mrazivého projevu v druhé polovině filmu, jak se vrátí z války pohublý, zjizvený a s totální depkou mi šla hlava kolem, minimálně nominace na Oscara by měla být jistá.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Na doporučení jsem se na tento film podívala. Byla jsem překvapená, celkem se mi snímek líbil. Sice ne až tak moc, aby to bylo na plný počet. U mě, kamenem úrazu bylo přehnané napodobování Tarantina, místy mi to lezlo krkem a chvilkami mi snímek připomínal Pulp Fiction. Jinak jsem si všimla, že Klepání na nebeskou bránu má zde pomyslnou nálepku nejlepšího německého filmu. Já osobně německou kinematografii zavrhla už dávno a proto je pro mě překvapením že němci točit filmy umí nebo spíše uměli, tenhle film je toho zdařilým příkladem.

Život je krásný (1997)

Umíte si představit takový Schindlerův seznam, podbarvený humorem?Že ne?Roberto Benigni vám ho v plné kráse předvede.I když se musím přiznat že první část mi moc dobrá nepřišla ale jak se děj přesune do koncentračního tábora to je jiná.Nápad ukázat světu hrůznou 2. sv. válku z jiného pohledu než z brutální nebo smutné stránky se mi líbí.Ale je to především film o lásce otce ke svému dítěti a že život je doopravdy krásný i v těch nekrušnějších chvílích co kdy lidstvo zažilo.

Pevné pouto (2009)

Jacksonova představa posmrtného života ''mezi nebem a zemí'' je jedním slovem úchvatná, ukápla mi slza když jsem viděla ty luka,modrou oblohu a celkové fantastní výjevy z dobrodružství Susie a její nové kamárádky Holly.Hudba byla nádherná,herci špičkový,režije chválitebná... A teď to horší - Příběh hodně slabej,efekty které mi mnohdy brali dech se nevyhnuli přeplácanosti viz.laciný konec.Závěr: Peter Jackson je zpět, a mě tímhle dílem nepohoršil tak jako mnohé zde.

Vanilkové nebe (2001)

Komplikované, ano ale na můj vkus až přes příliž. Pomalu se rozjíždějící začátek, nehoda a bum. Máme tu konec který vše vysvětluje a divák je tak říkajíc vedle jak ta jedle. S tohohle mého poznatku vyplívá, že film potřebuje více než jedno zhlédnutí. Cameron Diaz mi zde přišla strašně nesympatická,Tom Cruise v pár okamžicích silně přehrává, naštěstí to bylo jen v okamžicích. Doporučuji zhlednou v originální znění, dabing se hodně nepovedl.