W*A*L*T*E*R (1984) (TV film)

Osudy Radara O´Reillyho po návratu z Mashe v Koreji. Je škoda, že se nepodařilo natočit další pokračování, jelikož se jedná o podstatně lepší jeden příběh, než celá série After Mashe - už jen díky komičtějšímu rázu.

Stmívání (2008) odpad!

To se jednou jedna pobledlá dívčina rozhodla zamilovat do ještě bledšího, spíše nemocně vypadajícího spolužáka. Když se po hodině filmu bledule konečně dopídila k té strašné představě, že hoch je vampýr, tak se stejně rozhodla ho milovat. Film by se tím pádem konečně měl začít rozjíždět, kam, to už jsem jaksi nepostřehl. Naprosto nic neříkající záběry, rodinka, která jako by hromadně vylezla z pelechu jakéhosi nepřístupného filmu, neuvěřitelně natvrdlé dialogy i monology + celkové zpracování mě dovedly až k tomu, že jsem každou chvíli čekal, že se ve dveřích objeví ošetřovatel zbrklého ústavu, dá mi prášek na spaní, pošle mě spát a sdělí mi informaci o tom, že halucinogeidy začaly působit při spuštění tohoto filmu a já z části nafetován jsem neměl sílu tuto ubohost vypnout.

Warrior (2011)

Ano, takhle to má přesně vypadat. Neskutečně silné, velmi emotivní, neuvěřitelné herecké výkony a v neposlední řadě dokonalý soundtrack. Ještě u žádného filmu jsem nepocítil tolik porcí mrazení, jako právě u tohoto snímku. Doufám, že minimálně sošková nominace bude ve všech kategoriích týkající se tohoto žánru. Držím palce a volám bravo.

Vlna (2008) (TV film)

Musím uznat, ač se mi líbí Satisfaction, měl jsem té písně během všech dílů už opravdu plné brejle. Vystříhat neustálé flashbacky dát tomu trošku větší šmrnc a celkově z třídilného cyklu udělat jeden, dle mého názoru by to byl jednoznačně nadprůměrný film pro kino. Pánové Bartoška, Šmicer a Dlouhý - palec nahoru. Krom již zmiňované otravné skladby, soundtrack perfektní.

Catch .44 (2011)

Příběh snažící se napodobit svým stylem Desperado, či Pulp Fiction. Ovšem kvalit v žádném případě nedosahující. Ač je Forrest jako vraždící maniak výtečný a Brullis dostatečně slizký, jde spíše o pokus vykradení zmiňovaných filmů. Podobné situace a fory jsou dosti okopírované a tím působí velmi trapně. Lokace - tma - motorest - benzinka a silnice. Jediné veliké plus filmu je skvělý soundtrack.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Kdyby se v tomto případě jednalo o western se stejným obsazením, stejným, či obdobným příběhem s rozdílem, že by obludky nahradili indiáni, nebo padouši, udělali by tvůrci podstatně lepší tah a troufl bych si říci, že by se jednalo o velmi povedený western moderní doby. Takhle se jedná o jednu velkou splácaninu. Pozitiva - přestřelky, rvačky, herecké výkony a hudba dobré. Negativa - 13tka je brána ze špatného úhlu(bez šatů) a vše ostatní je mimo mísu. Zkrátka a dobře westernové sci - fi není dobrá volba..

Poldové v akci (1991)

Celkem příjemná podívaná, nepřekvapí, ale ani nezklame. Zkrátka ujde. Malinko mi děj připomněl Policajta z Beverly Hills.

Protiúder (2010) (seriál)

První serie - 6 dílů rozděleno do třech příběhů - Irák, Zimbabwe a Afghánistán. Všemi díly se prolíná mini příběh o vztahu dvou mužů, hlavního hrdiny a jeho přímého nadřízeného. Armitage, jako voják vysílán do akcí je zkrátka profík, v konečných řešení si nezadá ani s nejslavnějším Stalloneho válečníkem, ač na to postavu nemá, dokáže vše, co on. Ovšem jinak příběhy jsou neskutečně záživné a do poslední chvíle člověk netuší, co přijde. Lokace plně využívané i smysluplný scénář.. Zkrátka lahůdková minisérka po anglicku s hrdinou sympaťákem.***Ve druhé sérii se hlavní hrdinové obmění, a děvčata více poodhalí, ani jedno rozhodně není na škodu. Ta už přeci jen více připomíná 24 hodin. Každopádně obdobný model, pět dvoudílných příběhů z různých částí světa.***Třetí série, už je zkrátka přetažena, vaří se zde z vody. S hlavními hrdiny se již potkáváme v různých městech a děj i zápletky už zdaleka nedosahují kvalit předešlých sérií. Dobrý pokus, ale upřímně doufám, že už se jedná o poslední sérii.

Ďáblův dvojník (2011)

Jednoznačně letos první film, který bych viděl jako adepta na sošku. Díky výkonu Dominica Coopera, který hlavní dvojroli ztvárnil naprosto bravurně, tak i celkově svojí originalitou je tento snímek opravdovou lahůdkou. Původně jsem se bál, že půjde jen o politikaření, ovšem opak je pravdou. Životní příběh dvojníka syna Saddáma Husajna, je plný akce, napětí, chvílemi i dost suchého brutálního humoru. Rozhodně neunudí obsahem, ani svojí délkou. Tleskám

Bostonský škrtič (2008)

Bud Bunda, jako hlavní hrdina tohoto zvláštně natočeného příběhu. Ač se jedná o příběh dle skutečných událostí, nedokáže zaujmout. Neustále skoky měsíců a roků bez pořádného děje. Policajt, který hraje i nehraje hlavní roli, když si na něj zvyknete, už se neobjeví. A konečně Faustino, jako násilník, který se pořád tváří tím svým nadrženým Budovským obličejem zkrátka vůbec nezaujme.