Nevinnost (2011)

Hynek Čermák je jedinou postavou, které bych snad i něco z toho co tento film nabízí, uvěřil. Nemastné, neslané, herecky nijak úchvatné. Začátek filmu navazuje velmi slušnou dramatickou linku od které se snaží odvodit další celkový koncept, ten však nadále padá, jelikož chodící postavy blafající obdobné dialogy bez jakéhokoli zapálení mi dodaly pocit, že je mi to vlastně úplně jedno, co se bude dít dále. Po hodině (vypadající spíše jako ne moc povedený díl soukromých pastí) rozřešení, přichází rádoby vztahový zvrat a totální rozložení celého doposud vykonstruovaného příběhu. Vzkaz pro pány Hřebejka a Jarchovského prosím zalovte opět v nějakých dalších povídkách, či knihách Petra Šabacha a naservírujte žánr, který Vám je podstatně bližší, než je tento.

Elitní zabijáci (2011)

Elitní zabijáci v čele se Stathamem, Owenem, De Nirem, pro fandy Prison Break i Purcellem fungují celkem kompaktně a jako akční záležitost, připomínající atmosféru 80 let obstojně. V čem je ovšem veliký problém, je, že se tvůrci nemohli shodnout, co vlastně natočí, zda se bude jednat o drsný jednoduchý akční film, či propletený promyšlený thriller. Nakonec z toho vylezlo přesně něco mezi, ale ani jedna varianta nedotažena. Akčních scén zde moc není, ale když už jsou, působí dobře, lokality vybrány solidně, ovšem dialogy to jsou řekl bych největší průser filmu, už díky nim, se tento film zařadí někam mezi dlouhou řadu Bčkových záležitostí. Dalším poněkud problematickým bodem je fakt, že délka filmu na tento žánr je zbytečně dlouhá. Co se týče herců - Statham stejný, jako kdekoliv jinde, De Niro je výtečný, Owen dobrý, Purcell má šílenou ránu, ale ujde. Zkrátka jako celek průměr, nepřekvapí, nenadchne, ale ani neurazí.

Czech Made Man (2011)

Po velmi dlouhé době, český film hýřící kultivovaným vtipem, netradičním projevem a živým příběhem.

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Možná unáhlené rozhodnutí, ale i tak po prvním díle nemohu jinak. Táňa Pauhofová předvedla mistrovský výkon.

Pták s křišťálovým peřím: Přízrak teroru (1970)

První ze zvířecí trilogie a zároveň debut Daria není vůbec špatnou záležitostí. Napětí zde funguje, bez krve, či obrazového násilí lépe, než kdejaký horor s vizuálními efekty a drahou výpravou. Jediné v čem mám trošku problém s Argentovými filmy jsou herecké projevy, a divně ustříhané momenty, např.střelba. Ale na druhou stranu stylizace a vytvoření napínavého prostředí a situace s velmi zvláštní a zajímavou hudbou z pera pana maestra Morriconeho je to, co mě s přehledem udrželo v pozornosti až do úplného konce. A i ve výsledku přimhouřit oči nad všemi nedostatky, které tento film má.

Falling Skies (2011) (seriál)

Při sledování prvních dílů jsem měl pocit, jako by se hrála nějaká počítačová hra, co díl jedna mise - obstarat potravu, zachránit kluka, najít dopravní prostředky, benzin, atd. a když se objeví mission completed, je konec dílu. V celku je tento seriál rozdělen na dvě fáze, první - kde vystupují robotíci, a pak takové ty ještěrky (plíživci), je dobrá, akční, chvílemi by i to napětí převládalo. Druhá - typická těžce proamerická, rodinná, stavějící na opěvování hrdinských činů, bušení se v prsa, objímání se atd. - toho je zde klasicky přehršle a to mě zkrátka ničí. Herci jsou jinak sympaťáci. Ale upřímně se přiznám, čekal jsem více. Jak už zde kdosi poznamenal, konec je otevřen, má dobře vykročeno a sám jsem zvědav na druhou sérii, kam se vrtne. Ve skrytu duše doufám, že bude povedenější a trošku více akčnější.

Nebezpečná kořist (2011)

Děj dost připomíná Uprchlíka, s rozdílem, že hlavní hrdina je vinen. Natočeno s rychlým spádem, ať už se jedná o dramatické prostředí věznice, tak i celá štvanice vzorce poldové - utečenec - masový vrah. Jediné, co bych vytkl celému příběhu je fakt, že hlavní hrdina je nesmrtelný a některé kousky jsou až moc přitaženy. Ale jinak příběh splňuje vše - akci, detektivku aj drámo to vše podkresleno velmi příjemným soundtrackem.

Případ komisaře Maigreta (1959)

Jean Gabin je zkrátka neskutečně charismatický, a díky němu postava Maigreta nabírá úplně jiný rozměr oproti dalším představitelům. Výtečná ponurá hudba, skvěle vyumělkované kulisy stylu Noir dodávají tomuto příběhu velmi realistickou podobu a každého milovníka kriminálek tento film musí nad míru uspokojit. Zejména rozřešení případu o pozvání všech protagonistů do jedné místnosti a usvědčení vraha, je velmi silný zážitek. Škoda, že byli s Gabinem natočeny pouhé tři filmy.

Vrátný od Maxima (1976)

Naprosto typická, skvělá komedie s vrcholným obsazením francouzské kinematografie. Jediné, co bych vytkl, je gradace filmu, celý film se motá událostmí, a velmi vtipnými dialogy, které směřují do finále. Bohužel na posledních 5 minut, jako by tvůrcům došel dech, čas a nápady.

Annibale (1959)

Na svojí dobu vskutku výpravný snímek. Kostýmy a lokace jedna báseň, dialogy zdařilé. Jen boje jsou dosti dřevní. Pro fandy pánů Hilla a Spencera tento film moc není, jelikož Terence (Girotti) má malou vedlejší roličku, a Bud (Pedersoli), který je uváděn v titulcích, (ale sleduji, že nejsem sám, kdo nepostřehl jeho působení), je nejspíše navlečen v římském oděvu. Foto k filmu je tudíž velmi zavádějící. Ale i přes tuto skutečnost jsou ostatní hrdinové sympaťáci, stopáž akorátní a příběh napínavý.