• Pohádka

Inspektor Gadget (1999)

Krásný a zcela dokonalý film pro děti. Ti kdo jej hodnotí , by si měli skutečnost, že apriori pro děti, uvědomit !

Bratři Bluesovi (1980)

Ač nevím proč, ale Blues Brothers 2000, se mil líbí víc !

Nevinný (1997) (TV film)

Pokud něco vyžaduje absolutorium tak herecký výkon M. Labudy, kdy ztvárnil psychotického boháče, jenž si sám libuje ve svých hysterických výlevech, kdy zastrašuje své okolí, aniž by chtěl domýšlet dopad svého jednání a který si při své nesporné inteligenci, vůbec neuvědomuje význam slova sebekontrola a ohled k druhým. Až vyhrocená situace, která se jej bezprostředně týká, jej konfrontuje se stavem, že i jeho okolí (o které se jeho povaha vždy opírala) jej může zavrhnout, jej zklidní. M. Labudovi se podařilo bezezbytku ztvárnit chování a povahy mnohých vysoce postavených osob.

Hvězdné války podle Turka (1982)

Velká paráda. Dostal jsem mnohonásobně víc než jsem očekával. Turecká variace na hvezdoválečné téma, plné nádherných klišé. na rozdíl od soudobých mainstreamů má film spád, děj a hlavně žádné tupé a zbytečné dialogy. Doporučuji.

Slovácko sa nesúdí (1975) (seriál)

Zvláštní pozornost na tomto seriálu si zaslouží šestý díl s názvem Medicína. Zde totiž jednu z hlavních rolí, roli zlé a pomlouvačné tetky Peléščeny, ztvárnila neblaze proslulá Světla Amortová. Symbiózu povah této herečky a její postavy dokázali tvůrcové nejen ztvárnit v ději samotném, ale i v závěrečném monologu Jozefa Kronera: "Těžko sa léčí ludé, kteří pro zlé řeči žijů. Protože zlá povaha obyčajně roste ze závisti. A zlostné srdce sa daleko hůře léčí, než nemocný břuch." Lépe snad osobní profil a osud Světly Amortové vystihnout nelze.

Ze záhrobí (1986)

V roce 1986 to zřejmě byla pecka, ale dnes je to spíše potvrzení pravidla, že Lovecraft je nezfilmovatelný aniž by nebyl směšný.

Vondráčkovo pozdní odpoledne (1978) (TV film) odpad!

Navzdory hvězdnému obsazení pan režisér Laurin opět dokázal, že filmařinu nezvládá. Herci jsou toporní a vlastně nemají co hrát.

Čertova nevěsta (1975) (TV film)

Pohádka sice skvěle obsazená, ale s výjimkou scén s tlupou čertů je nudná a přihlouplá.

O zámku v podzemí (1998) (TV film)

Pohádka která nebaví. Bohužel i zde platí ,že "kam vleze Dejdar, tam to stojí za pendrek".

Sinister (2012)

Čím by tento film byl, bez explosivního zvýšení hlasitosti lekaček ? Bohužel tuctovým škvárem.