• Pohádka

Papírové hlavy (1995)

Velmi jednoduchá až primitivní koláž autentických záběrů, výpovědí neidentifikovaných osob a inscenovaných záběrů o minulosti naší země. Za opovržení stojí už jen vyjádření autora, který bez skrupulí vkládá oběma našim národům do úst větu: "Myslím, že sme sa nedokázali vyrovnať s našou nedávnou minulosťou". Nevím proč má někdo potřebu mluvit za mne i ostatní! Protože já jsem se vyrovnal nejen se svou minulostí, ale i s minulostí své země. To, že někdo mluví za jiné, je právě atributem bezohledné diktatury, kterou autor této směsice popisuje.

Prometheus (2012)

Mainstreamová sračka . Prometheus aneb, jak Ridley Scott si sáhl na dno. Kdyby tato ubohost neměla rozpočet jaký je bezesporu Scott schopen sehnat, jednalo by se v nezměněné formě o TV seriál s papundeklovými dekoracemi vysílaný dopoledne na TV Nova. Tohle rozhodně není film pro širokou veřejnost, je to dílo pro vysoce sofistikovanou populaci náctiletých.

Ve stínu (2012)

Skvělé herecké obsazení i výkony, krásná výprava i kostýmy, ale jednoduchý a snadno předvídatelný děj bez sebemenší zápletky a gradace. Škoda

Soudné sestry (2007) (divadelní záznam)

Nic moc. Krásné kostýmy, ale bohužel slabé herecké výkony, snad špatná režijní práce s herci možná špatný výběr herců. Jediné nadprůměrné okamžiky jsou v přítomnosti Táborského a Zavřela. Bohužel chabé ztvárnění nádherné knižní předlohy.

Okno do hřbitova (2011) (seriál)

Po shlédnutí prvního dílu "Obraz" z Bolkem Polívkou v hlavní roli, nutno říci, že je to horší než horší.

Pohádka o kouzelné píšťalce (1958) (studentský film)

Hezká byla scéna kdy si Honzík přeje šlapací autíčko a pomocí píšťalky si jej přičaruje. O mravních kvalitách kouzelné píšťalky lze v tuto chvíli také pochybovat, neboť píšťalka místo toho aby Honzíkovi přičarovala autíčko nové, jej sebere jinému dítěti. Honzík i s píšťalkou i autíčkem poté spokojeně odjíždí od řvoucího pancharta sedícího na dlažbě chodníku.

2Bobule (2009) odpad!

Jediný a doufejme i poslední film na světě, kde obyvatelé jihomoravské vesnice hovoří pražským resp. ryze českým přízvukem. Pouze záporná postava (M. Táborský) užívá některé slovácké slovní dialekty - možná proto aby tvůrce filmu zdůraznil, že se jedná o zloducha. Odpad.

The Divide (2011)

Neuvěřitelně zbytečně natáhnutý děl do více než dvou hodin, kde se jen konverzuje bez sebemenšího záchvěvu děje či nějakých zvratů. Snad jen makabrozní závěr graduje celou dvouhodinu. Sestříhat to do 85-ti minut a výsledek mohl být lepší.

Líbáš jako ďábel (2012)

Proč zde všichni naříkáte ? Vždyť paní Poledňákové je letos 71 let! Tak, výsledek díla musí být přeci logicky také senilní. Jiní lidé v tomto věku kadí do plen a tančí v sanatoriu mazurku a tato tvůrkyně tvoří filmy. A vy jste jej zrovna měli šanci vidět !

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Katastrofální kandidát na největší trapnost mezi válečnými filmy. Eastwood zřejmě na zakázku nějakého vlasteneckého spolku vytvořil rádoby US doják , kdy zdecimovaní japonští vojáci jimž za pár dnů začnou američtí vojáci likvidovat jejich zem, se začnou vyznávat k obdivu k americké odvaze a americe vůbec. "Myslel jsem, že jsou hloupí , ale nejsou"- citát . Hrůza a děs. Eastwoode - tak tohle si japonci a jejich národní hrdost od tebe nezasloužili !!!