benny159

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 3.2.2020  13:20
    1917 (2019)

Práca s kamerou úžasná a dojem natáčania na jeden záber podarený. Jednoznačne favorit na Oscara za kameru a aj strih, ak je tu vôbec možné o nejako strihu hovoriť. Ale čo ten príbeh a dej? Už po 30 minútach filmu to akosi strácalo dych. Ukážkový príklad, kedy forma víťazí nad obsahom. Okrem kamery však treba pochváliť aj hudbu. Žiaľ, ako celok je to len priemer.

• 18.12.2019  19:17
    Joker (2019)

Spomedzi doterajšej tvorby DC určite nadpriemer a postava Jokera ukázaná tak nejak inak a pomerne originálne. Ak ale odhliadneme od faktu, že je to v rámci DC univerza nadpriemer, tak sa pre mňa jedná len o priemernú drámu. Herecký výkon v hlavnej úlohe ale bravúrny. Trochu nadhodnotený film.

• 7.9.2019  21:44

Tento film má len 2 dobré veci: Hudbu Hansa Zimmera a herca Fassbendra. Príbeh skratkovitý, uponáhľaný. Záporák nevýrazný. Sophie Turner danú rolu proste nezvládla. Ešte možno stála za to scéna vo vlaku. Emócie vôbec nefungovali. Film mi pripadal ako natočený iba z povinnosti, bez nejakého zápalu. Je to slabé....je vidieť, že celé natáčanie a produkciu sprevádzali problémy. Apokalypsa bola proti tomuto klenot...

• 30.6.2019  14:31

Až príliš detské a hlúpučké. Už trailer ma odradzoval a môj predpoklad sa potvrdil. V predchádzajúcich filmoch tejto série bolo aspoň niečo aj pre dospelého diváka. Toto ale tvorcovia nemohli myslieť vážne

• 28.6.2019  18:13

Na prvý pohľad možno úplná blbosť, ako aj prvý diel, ale rovnako geniálne zábavná ako prvý diel :D paradoxne si dovolím tvrdiť, že je tento film napriek svojej jednoduchosti určený pre vnímavého diváka, ktorý dokáže nazrieť pod povrch tejto satiry.

• 5.4.2015  11:38

... a mohol to byť celkom dobrý oddychový film, aj keď prvému dielu nesiahajúci ani po päty. Ale ten strih!!! Niečo tak hrozné som už dlho nevidel. Rovnaký problém ako pri Taken 2. Megaton je strašný blbec, ak môže odobriť niečo tak hnusne zostrihané, kde za jednu minútu uvidíme 100 strihov. Buď nestíhate vnímať, a ak aj stíhate, tak vás po chvíli začne bolieť hlava a oči.Príbehovo žiaden zázrak, ale dalo sa.

• 28.1.2014  23:57

Remeselne vynikajúco zvládnutý, ale obsahovo úplne plochý a nič nehovoriaci film. 3 hodiny o ničom, je jednoducho o ničom.

• 25.7.2013  11:45
    Očista (2013)

Nápad zaujímavý, ale nejako ma prenasleduje pocit, že sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac. Už len samotná predstava, že by to takto fungovalo naozaj v praxi, je desivá. Škoda že postavy nedostali viac priestoru a že sme sa o nich nedozvedeli trochu viac. Ale inak spokojnosť.

• 25.7.2013  11:43
    Beethoven 5 (2003)

Keď to pozeráte v posteli s horúčkou 38,7, tak vám to na také totálne primitívne zabitie času stačí. Na nič zložitejšie sa pri takých teplotách aj tak nezmôžeme :D

• 25.7.2013  11:42

Toto je presne ten typ filmu, ktorý mám tak rád, a ktorý ma vždy vtiahne do svojej atmosféry osamelosti a bezradnosti vesmíru. Krásne "autentické" zábery planéty Europa. Jedno z najlepších sci-fi za tento rok.

• 25.7.2013  11:41
    Nevědomí (2013)

Vďaka Bohu, že som pred filmom nevidel ani jeden trailer a ani nečítal obsah na ČSFD, ktorý je mimochodom jeden veľký spoiler. Všetko, čo sa vo filme udialo, bolo pre mňa nové, a o to viac to umocnilo môj zážitok. Film ako taký nemal síce prepracovaný scenár, ale tá atmosféra a prostredie mi to dostatočne vynahradilo. Škoda že som to nevidel v kine.

• 25.7.2013  11:36

Odnikiaľ nikam. Po Drive veľké sklamanie. Čumieť každú chvíľu do blba pod zvláštnym farebným nasvietením, to dokáže asi každý. Herci tu nemali čo hrať. A kam sa dočerta podel príbeh? Priznám sa, nedokázal som to ani dopozerať. Po ťažkých 50 minútach som to vypol.

• 6.6.2013  17:15

Nuda bez štipky nápadu. Zaslúžený prepadák. Stalonneho ako herca beriem a mám rád, ale toto na mňa zapôsobilo len ako šedý podpriemer. Škoda.

• 6.6.2013  17:14
    Firefly (TV seriál) (2002)

Naozaj kvalitný sci-fi seriál, kde každá z postáv má svoju vlastnú charizmu a nehrozí, aby pôsobila plocho. Všetkých si na palube lode Serenity zamilujete už po prvej časti. Zaujímavé prepojenie westernu so sci-fi. A zvláštne, že sa tam cestuje krížom krážom cez vesmír, ale za celý seriál ani jeden jediný mimozemšťan. Avšak v tomto kontexte je to skôr pochvala pre tvorcov, že dokázali vytvoriť takéto pútavé sci-fi len s ľudskou rasou. Pre mňa osobne najlepšia postava "Jayne" a "Kaylee" bola na zjedenie :)

• 6.6.2013  17:10
    Moonraker (1979)

Väčšina týchto starých bondoviek bolo pre mňa problém dopozerať, ale táto sa mi fakt páčila. To asi ten vesmírny sci-fi námet :) Roger Moore v úlohe Bonda vie chodiť. Zaváňalo mi to troška Star Wars, ale o to lepšie.

• 6.6.2013  17:08

Pustil som si to hlavne kvôli Bruceovi Willisovi. Nevedel som, čo od tohto filmu čakať. Gary Oldman v úlohe záporáka ma veľmi príjemne prekvapil. Nečakal som, že to bude také vtipné, no o to viac ma to prekvapilo. Slušne som sa bavil. Akurát som len dúfal, kedy Chrisovi Tuckerovi niekto ustrelí gebuľu, lebo od prvej minúty som ho nemohol vystáť. Taká uškriekaná postava....ufff...to sa len tak nevidí.

• 6.6.2013  17:06
    Práskač (2013)

Tak sa nám Dwayne Johnsom zase veľmi nepredviedol. Miliónkrát ohratý námet, a k tomu hlavná postava v úlohe majiteľa stavebnej firmy, ktorý keď práve pred nepriateľmi neuteká, tak sa nimi buď necháva mlátiť, alebo na nich vystrašene pozerá. Toto bola voľba herca do hlavnej postavy úplne vedľa.

• 6.6.2013  17:03

Absolútne mimo mňa. Po 50 minútach som to už ďalej nevládal pozerať. Aj to som sa divil, že som to tak dlho vydržal. Išlo od ničoho, k ničomu. Neskutočne naťahované a nudné. Toto môže baviť ľudí, ktorí sa dokážu pozerať aj 15 minút na záber bez jediného strihu na ľudí, čo kráčajú po ulici. Jedna hviezdička za úžasné vizuálne prevedenie na tú dobu. Ale to je tak bohužiaľ celý prínos tohto "skvostu".

• 20.3.2013  15:51

Pre mňa prekvapenie roka 2012. Úplne užasný animák plný pestrosti a skvelých nápadov, ktorý má tempo. Najlepší animák roka.

• 29.1.2013  15:06
    Hitchcock (2012)

Podľa mňa tento film ani tak nebol o samotnom natáčaní Psycha, ale o vzťahu Hitchiho s jeho manželkou. Ale to mi vôbec neprekážalo. A. Hopkins sa do role výborne hodil. Film je zaujímavý hlavne svojími praktikami a dohadovaním sa za kulisami filmových štúdií. Nepoznám síce životopis ani charakter A. Hitchcocka, ale mám zmiešané pocity z toho, ako ho tu vykreslili. No napriek tomu, 75%.

• 23.1.2013  19:16
    Bídníci (2012)

Nikdy som nebol na muzikály. Vlastne som nikdy žiaden nevidel. Toto som si pustil kvôli Wolverinovi a Gladiátorovi, aby som videl, ako si poradia so spevom. No......a až do konca som to nevypol :D Na to, že je tam 99% spevu, mi to nevadilo. Herecké výkony a celkovo výber hercov bol super. Takisto piesne, výprava, atmosféra. Dokonca mám dojem, že tento film si ešte raz pozriem.

• 12.1.2013  17:31
    Mupeti (2011)

Milá, vtipná a nadčasová.....blbinka :) Niektoré hlášky naozaj stáli za to, a tie narážky na niektorých hercov :D A chválim aj slovenský dabing, ktorý sa celkom podaril. 80%

• 11.1.2013  14:53

Veľmi silný a ľudský príbeh. Nádherné scény, výborné výkony dospelých aj detských hercov. Z filmu sálala ľudskosť a emócie po celý čas. 90%

• 7.1.2013  22:00
    Mary a Max (2009)

Veľmi nevšedná tragikomédia, v ktorej sa samotný režisér dokáže dostať do vnútra snáď každého z nás. Toľko vnútorných rozborov a charakteristík zachytených pútavým spôsobom, to sa len tak nevidí. Smutné aj veselé pravdy o živote okolo nás.

• 7.1.2013  10:55
    Oceány (2009)

Nezabudnuteľná cesta do podmorského sveta. Jeden záber krajší, ako druhý. Je až neuveriteľné, čo všetko ukrýva podmorský svet. Pre mňa jeden z najkrajších dokumentárnych filmov vôbec. 95%

• 30.12.2012  19:32

Námet výborný, vizuál takisto nie zlý, ale ten príbeh bol veľmi slabý. Škoda. Dalo sa to využiť aj inak a oveľa viac.

• 28.12.2012  14:12

Nemastné, neslané. Bez nejakého výraznejšieho príbehu, bez duše, a bez čara. Tentokrát sklamanie.

• 28.12.2012  14:11

Malo to duch Tima Burtona. Výrazy postáv boli veľmi trefne priradené k ich charakterom. Hudba Dannyho Elfmana potešila. A čo že to bolo čiernobiele? Kto tam nevidel ten zámer, ten asi Burtona moc nepozná. Milý film, ktorý však určite nedokáže každý oceniť.

• 27.12.2012  23:18

50 minút trvalo, kým sa vôbec dostali z Bilbovho domu.....a potom už len....utekali, bojovali. Utekali, bojovali .... až prišiel koniec. Bolo to síce spravené na oko pekne, ale nemôžem sa ubrániť pocitu, že spraviť z knihy Hobit 3 filmy, nie je dobrý nápad. Vyslovene som sa nenudil, ale celé mi to prišlo príliš rozťahané. A nič nové. Prakticky je to kópia "Spoločenstva Prsteňa". 60%

• 23.12.2012  00:27
    Zodiac (2007)

Pre mňa naozaj neskutočná a zbytočne dlhá nuda. Určite film ako celok, nebol zlý, ale zjavne to nebolo nič pre mňa.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7