...a jitra jsou zde tichá (2015)

Mám jen matnou vzpomínku, že se mi kdysi mezi povinnými sovětskými válečnými filmy tento líbil - a má krásný název. Nevěděla jsem, že má remake a ten se mi líbil také. Hlavně druhá westernová část.

To (2017)

Čtivost Kingových knih hází klacky pod nohy všem jejich adaptacím. I ta z jeho knížek, která mě bavila nejmíň, mě díky jeho stylu vyprávění bavila dost. A To je vyprávěné tak, že se tají dech. Kupodivu to z adaptace To, co mi připadalo nejdřív jako nápad špatný - rozdělit příběh dětí a dospělých - se podle mě dost osvědčilo, protože jednoduchost a přímočarost děje se mi moc líbila. To je kromě strachu hlavně o statečnosti a přátelství a děcka to zahrála skvěle. I v knížce je svět dospělých eliminovaný na nepochopení a lhostejnost ke světu dětí a jejich fantazie. (Výborné byly ukázky z televizních a rozhlasových pořadů.)

V srdci pouště (2013)

Tak hochům se líbila Jennifer, mně zase August Wittgenstein. Tuctové ale celkem napínavé.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Dokonale cynické. Život jako jízda na kolotoči. Začnu jako pašeráček doutníků, pokračuju přes drogy ke zbraním a lidem a přitom mimoděk sloužím své vládě. Takový život, bez chvilky sebemrskačského zpytování svědomí. Komedie s hořkým připomenutím jak nicotný je jednotlivec ve hře mocných, což zde bylo zřejmé aniž by to porušilo lehkost s níž je film natočený.

Dvojitý milenec (2017)

Ty tři hvězdičky dávám za to, že aspoň z počátku film dokázal vtáhnout do děje, který se ale postupem stával ne dějem, ale zmatkem, nad kterým se dalo jenom kroutit hlavou. Nevím jestli hlavní hrdinka byla hloupá nána a cvok, jak konec konců zaznělo, anebo jenom cvok, ale v každém případě mi byla silně nesympatická. Jako téma dobré, ale spoustu věcí si divák musel domýšlet, což by nevadilo, kdyby to vůbec šlo.

Kon-Tiki (2012)

Šest blonďatých Vikingů se v oblecích vydalo na plavbu přes Pacifik, přičemž ten, který to celé zbuntoval, neuměl plavat. Film možná nenaplnil tak úplně potenciál, který měl, ale přesto přiblížil bláznivou misi, které bych se nechtěla účastnit ani omylem.

Dunkerk (2017)

Nevydechnete si celou dobu, film i když nemá klasickou dějovou linku je celou dobu napínavý a nepřestávající hudba v rytmu vašeho srdce vás vyděračsky napíná ještě víc. Pro Nolana překvapivá volba tématu - nikdy bych ho netypovala na válečný film, protože Dunderk přes jeho snahu o ozvláštnění dějovými smyčkami je klasický válečný film - a vynikající. Bylo mi líto Ciliana Murphyho - opět je tady jednou z nejzajímavějších postav a věnuje se mu tak málo času. Jakým peklem asi prošel?

Oklamaný (2017)

Chápu vlažná hodnocení, ale já na tomto filmu neshledávám žádnou chybu. To co Sofia chtěla filmem říci, řekla podle mě dokonale. Absence hudby, barev - vizuál jemně kolorované sépiové fotografie a zdrženlivé jižanské krásky ve světlých šatech - a pod povrchem láva. Nikol Kidman se vrátila z Cold Mountain v roli jemné, ale silné ženy (odvaha je dělat v danou chvíli co je třeba) a Elle Faning se našla zase v roli malé kurvičky. Ne Oklamaný, ale Oklamané.

Poznáš muže svých snů (2010)

Jeden z lepších Woodyho pozdějších filmů s jeho nezaměnitelným rukopisem o tom, že láska je jedovatá a sex tuplem. Lucy Punch je skvělý prototyp levné ordinérní blondýny.