Zloba - Královna černé magie (2014)

Nemám ráda Angelinu Jolie a tím se pro mě film stává trochu utrpením, které ještě násobí příšerný dabing. Avatarovsky krásné scény a příjemně pokřivený děj klasické pohádky nicméně celkem fungují.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Dobrý a zajímavý námět, který je ale natočený chvílemi dobře a chvílemi trochu chcípácky. Určitě by šlo vytěžit víc, ale byli tam všichni tak nádherní :-).

Interview s upírem (1994)

Na jedničku s hvězdičkou zrežírovaný film. Pokud by režie nebyla tak skvělá, nic by nenadělaly všechny ty filmové hvězdy, ale takto je to jeden z filmů s nejskvělejší atmosférou, kterou jinde nenajdete.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Nevím, jestli to tak bylo, ale osobně si myslím, že těžko. a paní Traversové se nedivím, že od své Mary Poppins nechtěla ustoupit někomu jehož členem rodiny je Mickey Mouse. Ovšem linie minulosti s Colinem Farrelem je srdcervoucí.

Kráska a zvíře (2017)

Tady mi vadí přesně to, co v animované Krásce, protože jde o přesný přepis animáku a to je přílišná rozjuchanost, která nesvědčí krásnému příběhu. A to má zvíře mohutný romantický potenciál a překrásný hlas, což v příběhu příliš nebylo využité. Jinak obrazově i hudebně se opravdu bylo na co dívat a co poslouchat.

Krvavý příliv (1995)

Film objektivně asi zaslouží víc, ale já nejsem tím pravým divákem chlapských filmů z prostředí ponorek, vězení nebo vojenských výcvikových táborů. Nicméně výborní herci v čele s mým nejoblíbenějším mě u televize udrželi.

Slídil (2014)

Je bolestné a tíživé to sledovat, ale všichni se díváme na zprávy a někdo ty šoty natočit musí. A vždycky mě fascinovala ta volba - pomáhat nebo natáčet...........

Útěk ze Sibiře (2010)

Film, který není nutné sledovat až tak pozorně, aby člověk pocítil tu tíhu kilometrů v nohou. Nejvíc se mi líbil úsek na Sibiři. Cesta pouští byla příliš protahovaná, cesta přes Himaláje zase neúměrně zkrácená. Ale dohromady, hlavně díky hercům je to film hodný pozornosti.

Muž, který zastřelil Liberty Valance (1962)

John Ford a jeho oblíbenec John Wayne a můj oblíbenec Jimmy Steward a jinak vynikající Lee Marvin, který je tady tak neuvěřitelně padoušský, že se mi chce volat - proboha proč jim tak dlouho trvalo zastřelit Liberty Valance ať už ho zastřelil kterýkoliv muž?

Bermudský trojúhelník (1996) (TV film)

"Ber to jako dovolenou, ze které se nemůžeš vrátit". Asi tak. Ale, že Bermudský trojúhelník funguje takhle, to jsem nevěděla.