Thor: Ragnarok (2017)

Kdybych hodnotila čistě jako komedii, bylo by to jasných pět. Ale můj Thor -první díl měl také své zábavné stránky, ale i hloubku a propracovaný svět, Dvojka už uhýbala jinam a toto je tak čistá sranda, že zlomocná Hela je tady tak nějak trpěná navíc.

Zabití posvátného jelena (2017)

Nejsem filmový odborník a nevím, kým se Yorgos Lanthimos inspiruje. Mně připadá, že jsem podobné filmy jako točí on ještě neviděla. A jeho scénáře jsou neuvěřitelné. Zabití posvátného jelena je natočené obdivuhodně vtahující způsobem. Podobně jako u Lobstera vůbec nezáleží na tom, jak neuvěřitelné věci se na plátně dějí, prostě je přijímám jako hotovou věc a přemýšlím jen o situaci, která vznikla. To je umění, které nedokáže jen tak některý režisér, naservírovat divákovi logický nesmysl, nijak to, co se děje nevysvětlit a přitom natočit kompaktní dílo, které se zažere pod kůži. Asi nejvíc je to patrné u jeho prvotiny Špičák, která je asi nejsyrovější a nejúchylnější a přesto funguje i na mě a já přitom podobné typy filmů moc nemusím.

Lady Jane (1986)

Dávám pět hvězdiček za nečekané překvapení, za lásku jako ze Shakespeara, za mladinkou svěží Helenu a zde doopravdy romantického prince z Princezny nevěsty.

Hora mezi námi (2017)

Bylo to jako epizoda seriálu Přežít obohacená o love story. Problém tohoto filmu vidím v tom, že nejvíc mě na něm dojímal příběh Walterova psa. A o nejsem žádný zvláštní milovník psů. Jinak hlavní představitelé mi lezli na nervy. Ne pořád, ale střídavě oba.

Zakletý v čase (2009)

Bylo to roztomilé. Rozhodně víc romantické než sci-fi, ale to mi právě nevadilo. Eric Bana pro mě postrádá charisma, ale to jak se vracel do různých situací v různém věku - takový vztah je jistě napínavý. Scéna svatby a hlavně všechny scény s malou Clare byly moc hezké.

Gattaca (1997)

Chytré sci-fi bez vnějších efektů, které disponuje hlavně skvělým obsazením hlavních i vedlejších rolí. Především Jude Law tady zahrál opravdu výborně. Ethan - Vincent Hawke je jeden z herců, které mám opravdu ráda a Uma je nádherná.

Červená (2017)

Krásný hlas, který už asi tak nezní, ale Soňa Červená je ve svém věku úžasně krásná jako osobnost i jako žena. Silná povaha, která se emigrací nenechala zlomit a užívala si své úspěchy, ale když mohla ráda se vrátila domů. Dokument ale mohl jít vice do hloubky jejího osudu. Je mi smutno za Jiřího Voskovce - Yes, happy bych byl, ale šťastnej nejsem...

Velké oči (2014)

Big Eyes nejsou Big Fish, ale kupodivu mi něčím - trochu asi vizuálem - Velkou rybu připomínaly. Je to film uhlazený nevzrušivý a jednoduchý, ale hezký. Walz má slizký a odpudivý vzhled a od dob Vody pro slony ho považuju za prototyp záporné postavy. Zde byl snad ještě nepříjemnější s tím svým úsměvem. Nedělal nic tak hrozně zlého, ale hnusil se mi . Amy Adams ve své odevzdanosti nepředvedla nic extra.

Elysium (2013)

Tohle tedy moc nefungovalo a když, tak jenom jako agitka. Přinést rovnost totiž nelze. Nějak mě tady nebrali ani herci, snad kromě sympatického Diega Luny, který měl ale malý prostor.

Životní šance (2013)

Když jsem byla malá, tak vždycky jsem si přála zpívati v ópeře.... Příběh mi připomněl podobný film o velkém snu - Říjnové nebe, který ale dokázal zaujmout a dojmout více. Neříkám, že to bylo špatné, ale úplně vtáhnout mě to nedokázalo.