• Krátkometrážní
  • Hudební

Válka o planetu opic (2017)

Absencia skutočných zvieracích "hercov" opäť za plný počet bodov. Príbeh voľne nadväzuje na predošlý diel, končí sa vo výsledku omnoho pozitívnejšie, hoci je trochu priamočiarejší a nezáživnejší. Počínanie Kobu bolo vysvetlené a ospravedlnené... Nikdy nevěř člověku.

Kriminálka New York - Ekologové (2009) (epizoda)

Prekvapujúco, celkom objektívne podaná problematika radikalizácie niektorých environmentalistov. Priestor dostali všetky strany, trest neminul ani skutočného vinníka. Môj obľúbený seriál to ale v žiadnom prípade nikdy nebude.

Kriminálka Miami - Vražedná realita (2010) (epizoda) odpad!

Kriminálka Miami trpí jedným neprekonateľným hendikepom, ktorým je v zásade odpudivosť obetí. Pár dielov dozadu naši avengeri lapali vraha násilníckeho pedofila, v tomto diely zase bandu odporných nafetovaných narcistických preafektovaných celebrít napádajú ochrancovia zvierat; aspoň avengeri si to zozačiatku myslia, lebo u jedného z nich našli guličkovú pištoľku. Skutočný vrah sa dá vytušiť onedlho, ale akosi to so mnou nepohlo.

Mentalista - Krvácející srdce (2010) (epizoda)

Ach, zase tí ekoteroristi prahnúci po publicite. V koľkátich seriáloch sme už takto prezentovaných environmentalistov videli? ...Když budu označen za vraha, všechno, za co jsem bojoval, bude zničeno. Lidé mě respektují, protože mám úctu ke všemu živému. –Ale pravidlem dobrých lidí je vyhýbat se věcem, které požadují nasazení masky. A... ako sa môže človek, ktorý tak veľmi vidí do ľudí, tak veľmi mýliť?

Mentalista - Černý vrtulník (2014) (epizoda)

Toto je jeden z takých neveľa dielov, pri ktorých si s postupom deja uvedomím, že v podstate vôbec netúžim po tom, aby podozrivá osoba bola usvedčená, ale podvedome dúfam v opak. Udávať samého seba za akési "ekoteroristické činy" spáchané 27 rokov dozadu... no aký idiot by to urobil?

Mentalista - Prestiž nade vše (2008) (epizoda)

Nepríjemne ma prekvapil postoj vyšetrovateľov k hnutiu za práva zvierat. Najmenej dvakrát sarkasticky hovoria, ako im takýto prípad zničí kariéru, najmä k Rigsbymu a Grace som pre ich neočakávané pohŕdanie aktivistami stratil sympatie. Škoda. Patrick to aspoň pri odchode z budovy neurovedeckého laboratória trochu zachránil: „Zapomeň na Ligu za rovnost zvířat; měli bychom tohle místo vypálit!“ Keď zrátam klady a zápory, výsledná pointa je v pohode: výskum je podvod.

Mentalista - Zredigováno (2011) (epizoda)

Zvláštny diel. Buď nech riešia "Rudého Johna", alebo svoj prípad. Tu sa to zosúladiť nepodarilo. Jediným pozitívom od začiatku do konca bola hipisáčka Heather Blue.

Sběratelé kostí - Matka a dítě v zátoce (2006) (epizoda)

Nechápem, ako to dokážu. –Posadnutí samými sebou, nemajú svedomie, všetko zničia, nie sú to ľudské bytosti... –Matky? –H?! –Hovorila som o matkách! ...Temperance opäť perlí :D Vrahov chápem, ale nechápem, ako to dokážu matky. Psa dokážete vytrénovať za pár týždňov, ale kvôli deckám sa matky vzdajú vlastného života.

Sběratelé kostí - Muž v márnici (2006) (epizoda)

Ja akosi tomu hadiemu mužovi nedôverujem. –Ó, to preto, že ste nasiaknutý väčšinovou kultúrou židovsko-kresťanskej tradície a inštinktívne nedôverujete všetkému alternatívnemu. Milujem Brennanovej trefné priamočiare vysvetlivky, bez nich by to proste nebolo ono!

Preľudnenie vs. trvalá udržateľnosť (2018)

Trvalá udržateľnosť je logický nezmysel. Žiadny rast nemôže byť nekonečný. Ani rast populácie. Hoci sa to niektorí snažia odľahčovať, podvedome si tento fakt uvedomuje každý. Toto video približuje najdôležitejšie následky a príčiny preľudnenia. Amatérska forma, akou je robené, nepadne vhod každému, ale je to dôležitá téma, a o to ide.