• Krátkometrážní
  • Hudební

Away (2015)

(SPOILER) Chalan hľadá zmysel žitia mimo zhonu veľkomesta. Hľadá v žalmoch, myšlienkami v oblakoch, a nakoniec zisťuje, že to, čo hľadá, si Ty. Pointa, ktorá z tohto vychádza, sa dá ľahko pochopiť opačne ako bola myslená.

O-bi, O-ba - Zánik civilizace (1984)

Aj keď rád hľadám vo filmoch symboliku a skryté posolstvá, v tomto ponurom snímku nevidím žiadne náznaky nejakej alegórie k totalitným režimom. Je tu zmienka o Arche, ktorá zabŕda do náboženstva, v podstate že tieto mýty si vymýšľali úbohí ľudia, ktorí boli úplne na dne a preto si zamieňali realitu za rozprávky o zázrakoch a spáse. Hlavnou pointou príbehu je trpké vykreslenie možných následkov nášho atómového veku, kde, napríklad, každá z 435 jadrových elektrární ročne vyprodukuje 500 ton nezničiteľného rádioaktívneho odpadu... Mizéria, šialenstvo a čakanie na smrť, docela depresívny film. Nečakajte happy end.

Beam & DaSilva (1993) (pořad)

Zabudnutá investigatívna relácia, ktorá ale nebola zlá. Napríklad diel s pracovným názvom Hunt Saboteurs, v ktorom rozpráva aktivista Ronnie Lee, je celkom zaujímavý.

Disguises (1993) (pořad)

Úplne zabudnutá, archívna relácia, z ktorej som vygooglil iba jediný diel a ten je z roku 1993, je o sabotéroch honov na líšky a volá sa Run with the Fox, Ride with the Hounds. Celkom akčné.

The London Programme (1975) (pořad)

Bežná publicistická televízna relácia. Videl som diel Greyhound Traffic z roku 1993, v ktorom hovorí napríklad Steve McIvor z BUAV a Angela Walder z RSPCA Watchdog.

Late & Loud (1995) (pořad)

Diskusná relácia, v ktorej mohol každý v publiku povedať svoj názor na danú tému. Najlepším príkladom je diel z roku 1996 s (neoficiálnym?) názvom Fur, v ktorom sa v publiku objaví John Curtin z ALF SG, Janet Taylor z Farm Animal Sanctuary a aktivisti Andrew Butler a Mark Glover.

Out of Order (1989) (pořad)

Publicistická relácia, ibaže s divákmi v štúdiu, kde im púšťali reportáže z terénu. Časť dielu Fox Hunting & Hunt Saboteurs z konca 90tych rokov zachytáva lov líšok a aktivistov/aktivistky z Hunt Saboteurs Association. Taká bežná relácia, až na tých divákov v publiku.

Split Screen (1986) (pořad)

Táto zabudnutá publicistická relácia sa snažila byť pomerne objektívna, aspoň na televízne pomery. Príkladom môže byť diel Vivisection z roku 1986, v ktorom sa objaví aj John Robbins zo Scottish Anti-Vivisection Society a Jan Creamer z NAVS.

Close Up North (1990) (pořad)

Celkom zaujímavá relácia, v ktorej sú najprv ukázané reportáže a rozhovory z terénu a potom nasleduje diskusia so štyrmi pozvanými hosťami v štúdiu. Príkladom môže byť diel Animal Rights Militancy, v ktorom hovorí Eric Staples z Hunt Saboteurs Association, Robin Smith z BUAV, Robin Webb z Animal Liberation Press Office a v diskusii Pat Rattigan z BUAV.